Jump to content
IGNORED

SOČIVA


ToniAdams

Recommended Posts

@nera prvi put da cujem da ima veze boja ocuju sa osetljivoscu na sociva. jedina veza boje ociju jeste svetlost. ljudi sa plavim, zelenim i tim svetlijim nijansama su vise osetljivi na svetlost (iz mraka izadju na svetlost i obrnuto)..usled manjka melatonina. 

 

oko nije bas tako osetljiv organ kao sto vam se cini i moze svasta da trpi. i brzo se oporavlja. jbga ko god moze malo kvalitetnija sociva da kupi, neka uzme. duze ce trajati i manje zuljaju. isto vazi i za stakla za naocare. na zalost sve ima svoju cenu :(

Link to comment

Jbg, meni tako objasnio oftalmolog, da su svetlije oci osetljivine ina svetlost i generalno. Sad, ako su lagali mene... :D

A koristila sam samo Bausch&Lomb, prvo prethodnicu ovih HD pa HD. Sad vec duze vreme ne nosim uopste sociva.

HD sociva (kako god da se sad zovu) jesu bila dosta prijatnija ali su se oci susile i sa njima. Cak ni kapi ne pomazu na duze ako mi ‘nije dan’ za sociva.

Probacu sa dnevnim sada posto sam pribavila zalihu. Mozda se nesto poboljsalo u zadnjih par godina.

Link to comment

zovu se ultra Bausch... ako zivis u bas suvoj oblasti onda te u potpunosti razumem. inace, da se ne bih zamajavala sa vestackim suzama, ispraksovala sam okidac za prave suze :) kad mi treba samo ga izvucim, navlaze se oci i ajd zdravo 😁

nevidjena glumica hahahha

 

(auh opet sam gladna a tek sto sam jela...)

Edited by mustang
Link to comment
  • 3 months later...

Zanima me da li neko zna nesto o bilo kom tipu naocara za dugo sedenje pred monitorom? Jedino sto sam saznao do sada su neka blue cut stakla, svetlost od ekrana kada prelama kroz njih dobija plavicastu boju, pa otuda naziv. Rado bih pazario tako nesto ukoliko zaista pomaze, pa bi mi znacilo da cujem licna iskustva...

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Link to comment

Pih, ja uzeo, iskreno od tad sam malo više vremena provodio pred računarom, oči su mi se izuzetno umorile, pa  mi je dioptrija dodatno stradala. Nije neko čudo taj blu kat. 

Link to comment

Da isto me dodatno povecanje dioptrije bacilo na to razmisljanje. Gledam sta jos nude opticarske radnje, a u principu najradije bih izbegao bacanje para na nesto sto na prici obecava sve I svasta, a realan efekat zanemarljivo nadmasuje najobicnija dioptrijska stakla...

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Link to comment

Ja sam uradio naočare pre 7-8 godina, punili mi glavu nekim anti-refleks slojevima, protekcijama, trt-mrt, nisam imao pojma šta pričaju, rekao im “daj sve”.

 

Sedim za kompom 9-10 sati dnevno, ono što sam primetio da dosta pomaže je kvalitetniji montor, higher refresh-rate, i one pauze od 5min svakih pola sata-sat kada ćeš (zamišljeno) gledati u daljinu. Isto dobar štos, pomeraj monitor napred-nazad i stolicu, iz dana u dan, 5-10cm varijacije, time teraš oko da se (minimalno) prilagođava.

 

No na kraju dana ipak nema savršenog rešenja :(

Link to comment

Meni je dosta pomogao program f.lux koji stišava to plavo svetlo. Mada neki kažu da im ne pomaže.

Jes da nije neki odgovor i da verovatno znate za ovaj ili neki sličan program, ali možda nekom olakša situaciju.

 

Link to comment
On 28.7.2016. at 19:50, morgana said:

hocu da narucim sociva sa onog polsjkog sajta http://soczewkikontaktowe.istore.pl/

živela poljska, živeli poljaci

 

naručio pre sedam dana, danas stigla. skoro 50% jeftinija od istih u diopti 37€ naspram 6 soma(ako se ne varam toliko su bila poslednji put kad sam ih uzimao)

u pitanju su boš i lomb mesečna

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...