Jump to content
IGNORED

SOČIVA


ToniAdams

Recommended Posts

haha, na sta bi to licilo, da se budimo u sred noci da menjamo tecnost. :lol: mogu da stoje, iz mog iskustva, i mesec dana, i duze. te kutijice se hermeticki zatvaraju. meni se dogadja cak, da ih drzim u tecnosti jednu noc, ujutru stavim, ne ispraznim kutijicu, i opet stavim u onu tecnost od prethodne noci. nije mi to praks,a ali dogodi mi se u trenucima pospane lenjosti. mozda su oni mislili 4 meseca, a ne sata. pa slucajno stavili znak za sat. :unsure:edit. previdela sam ono 4 sata minimum. a koliki je maximum onda? 4 meseca definitivno.

Edited by vin
Link to comment
tako sam te i shvatila, tj da treba da stoje u kutijici sa tecnoscu :)dilema mi je bila da li ce se dezintegrisati ako dugo stoje u tecnosti za ciscenje.
dešavalo se da odem negde na desetak i više dana, na more npr, i odlučim da su mi za tamo bolja dnevna sočiva. ova stalna, tada tromesečna, ostanu sama kod kuće u kasetici, natankana tečnošću, i ništa im ne fali kad na njih opet dođe red.
Link to comment

^^pa ne, mislili su da je 4 sata minimum, tu ne moze biti dileme posto je u pitanju proizvodjacevo uputstvo, a ja sam, buduci da o stvari pojma nemam jer sociva nosim od juce, pitala da li postoji maksimum za drzanje u rastvoru za ciscenjeedit, stormi, znaci nije ti problem da se kupas sa socivima?ja cu moja da testiram sutra. ne ronim, pa kontam da nema rizika da ispadnu, ili sta vec.edit edit, inace, stavljanje i skidanje mi dobro ide, al cistim opsesivno-kompulzivno, otici ce mi tecnost za par dana :Dhvala svima za odgovore :)

Edited by morgana
Link to comment

da, da, editovala sam se. nisma videla to minimum. medjutim, sad mi nije jasno, zasto minimum ne bi bio 4 minuta, 4 sekunde?ipak ta tecnost ne ocisti sama sociva, vec ih sami cistimo, protrljamo prstima, i to. ne?

Link to comment
da, da, editovala sam se. nisma videla to minimum. medjutim, sad mi nije jasno, zasto minimum ne bi bio 4 minuta, 4 sekunde?ipak ta tecnost ne ocisti sama sociva, vec ih sami cistimo, protrljamo prstima, i to. ne?
hm, nemam pojma, slijepo slijedim utupstvo.al ima logike to sto kazes, vec su ociscena kad idu u kutijicu.univerzalni je rastvor, ima li to ikakve veze? da li odrzava elasticnost ili nesto slicno, cisti, skida te nekakve naslage proteina, blabla.lupetam, zbilja nemam pojma, tek ucim.
Link to comment
^^pa ne, mislili su da je 4 sata minimum, tu ne moze biti dileme posto je u pitanju proizvodjacevo uputstvo, a ja sam, buduci da o stvari pojma nemam jer sociva nosim od juce, pitala da li postoji maksimum za drzanje u rastvoru za ciscenjeedit, stormi, znaci nije ti problem da se kupas sa socivima?ja cu moja da testiram sutra. ne ronim, pa kontam da nema rizika da ispadnu, ili sta vec.
plivam sa dnevnim, ne koristim ova redovna u tim ekstremnim situacijama. ta su predviđena da traju jedan dan, pa nije šteta ni kad ispadnu. pisala sam već ovde negde, sad ću potražiti.mada mi se to nije dešavalo, dešavalo se da se pomere. ako samo odu van predviđenog polja- trepći i vratiće se. ako se smotaju u palačinku, onda- joj. a to mi se desilo dva puta u deceniju i kusur koliko ih nosim i to kad sam zaspala. dakle- bezbednije je plivati nego spavati sa sočivima. biggrin.gifedit: evo o jednodnevnim. Edited by stormy
Link to comment
univerzalni je rastvor, ima li to ikakve veze? da li odrzava elasticnost ili nesto slicno, cisti, skida te nekakve naslage proteina, blabla.
bice da je to. toliko rastvoru treba d anesto svoje obavi.
Link to comment
plivam sa dnevnim, ne koristim ova redovna u tim ekstremnim situacijama. ta su predviđena da traju jedan dan, pa nije šteta ni kad ispadnu. pisala sam već ovde negde, sad ću potražiti.mada mi se to nije dešavalo, dešavalo se da se pomere. ako samo odu van predviđenog polja- trepći i vratiće se. ako se smotaju u palačinku, onda- joj. a to mi se desilo dva puta u deceniju i kusur koliko ih nosim i to kad sam zaspala. dakle- bezbednije je plivati nego spavati sa sočivima. biggrin.gif
ajoj, ali :Dmnogo bolje vidim sa socivima nego sa naocarama, narocito je velika razlika predvece, tj u uslovima slabe osvjetljenostii nemam glavobolje i licobolje i vise se svidjam sebi bez naocara, jebiga
bice da je to. toliko rastvoru treba d anesto svoje obavi™.
dada, tako nesto, vjerovatno :)edit: hvala za link, stormi :) Edited by morgana
Link to comment

ma, naravno, nije palacinka razlog protiv sociva, nego, eto moze da se dogodi. gledaj stvarno po svaku cenu da izbgnes da spavas duze od sat, dva, sa socivima. ja izbegavam i to kratkotrajno spavanje, osim u putu. ako se desi nesto nepredvidjeno, dodje do crvenila u ocima. nazulja te socivo, neka neociscena mrvica, palacinka, stagod. tada se oko zacrveni, ali to prodje. meni pomaze prokulin, u apoteci, do 100 kinti kosta. on suzi kapilare i jako brzo odcrveni oko.

Link to comment
ma, naravno, nije palacinka razlog protiv sociva, nego, eto moze da se dogodi. gledaj stvarno po svaku cenu da izbgnes da spavas duze od sat, dva, sa socivima. ja izbegavam i to kratkotrajno spavanje, osim u putu. ako se desi nesto nepredvidjeno, dodje do crvenila u ocima. nazulja te socivo, neka neociscena mrvica, palacinka, stagod. tada se oko zacrveni, ali to prodje. meni pomaze prokulin, u apoteci, do 100 kinti kosta. on suzi kapilare i jako brzo odcrveni™ oko.
ma ja samo cekam palacinku u ocima. drzace me disciplina jedno 10 dana, a onda cu u kratki kurs komplikacija i nuspojava kakve navodite :Dznaci, prokulin. valja nabaviti, zlu ne trebalo.samo jos kratki gnjav. cini mi se da mi vise nego ranije bljesti pred ocima kad sa socivima sjednem pred komp. da uzmem to zdravo za gotovo i skidam sociva odmah po dolasku kuci ili da za sada racunam da je slucajnost (zbilja i nisam sigurna sta je)?desava li se to jos nekome? Edited by morgana
Link to comment

da, ali, nemoj ga otvarati, on ne sme neato mnogo da stoji od momenta kada se otvori. mozda mesec dana, ne znam. radi na pipetu, hermeticki je zatvoren, inace.ma, iz mog iskustva jedina losa pojava je to crvenilo, ali ono se stvarno dogdja retko, i to kad dobro ne ocistim socivo, ili kad mu je istekao rok svih rokova, posto sam sklona, iako nije dobro, da mu produzim rok. ja se nadam da ce tako i dalje biti i da me sociva nece iznenaditi. 10 godina ih nosim, nisu izdala.

Link to comment

kad se bolje prisetim, nije mi se dešavala palačinka sa ovim sočivima novije generacije što traju mesec ili tri. ta, što su se smotavala, su bila neka stara, godišnja, ne sećam se više. sad, ako me san prevari, po buđenju, osetim kako je sočivo počelo da se suši i teže odlepljujem kapke, ali ništa što kap-dve tečnosti ne reši za isto toliko sekundi.edit:

samo jos kratki gnjav. cini mi se da mi vise nego ranije bljesti pred ocima kad sa socivima sjednem pred komp. da uzmem to zdravo za gotovo i skidam sociva odmah po dolasku kuci ili da za sada racunam da je slucajnost (zbilja i nisam sigurna sta je)?desava li se to jos nekome?
ni ja ne znam za blještanje.ali, ako se dobro sećam, tebi je trebalo biti rečeno da u početku nosiš sočiva 4-5 sati dnevno, pa onda lagano da pomeraš granice. ipak je to strano telo i treba vremena oku da se privikne. Edited by stormy
Link to comment
osetim kako je sočivo počelo da se suši i teže odlepljujem kapke, ali ništa što kap-dve tečnosti ne reši za isto toliko sekundi.
isto. to mi se dogdja posle jednosatne dremke.ni palacinku nisam dozivela, ali rekoh, ako se nekom dogodilo, moze se dogoditi. sve u svemu, drasticnh nus pojava, ne bi trebalo da ima. Edited by vin
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...