Jump to content
IGNORED

E-commerce u Srbiji


rajka

Recommended Posts

  • Replies 363
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rajka

    22

  • nera

    21

  • nbg4ever

    19

  • Skyhighatrist

    15

ali ako imas kreditnu karticu, onda si osiguran, tj mozes da trazis charge back od banke, ako si zrtva prevare. ili nije tako u srbiji?
lol, ne :) u nas ne postoji nikakav zakon koji obavezuje banku na to, a ni banka sama ne daje nikakva osiguranja, tako da ako ti neko cjapi novce obrao si bostan
Link to comment

ok, razumem. kako izgleda to popunjavanje naloga na racunaru. kao prenos sredstava sa jednog bankovnog racuna na drugi? das svoj racun sa kog hoces da skines, i racun na koji hoces da ode uplata? kako je to razlicito od direktnog prenosa sa racuna na racun, preko online bankinga tvoje banke?

Link to comment
a bas bih voleo da mi neko objasni motiv nasih banaka da koce nesto sto je svugde standard.
Zato što nisu sigurni u sopstvene bezbednosne mere?Mislim, ovi moji ti za kupovinu preko obične kreditne Vize, kažu bukvalno to, da kupuješ na sopstvenu odgovornost, ako pitaš... Čak za mogućnost da to možeš da radiš ni ne obaveste klijenta, ako se sam ne interesuje...A za kupovnu preko tzv. Internet kartice, traže da nazoveš određeni broj, kažeš šifru, i onda ti otvore na 15 minuta mogućnost da kupuješ... Kad istekne 15 minuta, ako nisi završio posao, zoveš opet... Sjajna procedura...:isuse:
Link to comment
pa kada sam zadni put bila, uplatnice su se uplcivale tako sto odes u postu i uplatis, a online banking i kartice nisu postojali.
zezam te, nemoj se ljutis, samo mi je smesno cuditi se takvim stvarim u srbistanu. ovo je verovatno jedna od malo zemalja gde jos uvek dobro posluju firme koje moras da molis da kupis njihovu uslugu...
Link to comment
zezam te, nemoj se ljutis, samo mi je smesno cuditi se takvim stvarim u srbistanu. ovo je verovatno jedna od malo zemalja gde jos uvek dobro posluju firme koje moras da molis da kupis njihovu uslugu...
ma ne cudim se ja, samo pitam kako stoje stvari. kao sto sam rekla u prvom postu, ako ljudi ne kupuju karticom , mora da postoji razuman razlog :)onda jos pitanje: kakva je razlika imedju uplatnice i direktne uplate sa tvog racuna neki racun, preko online bankinga tvoje banke?
Link to comment
ok, razumem. kako izgleda to popunjavanje naloga na racunaru. kao prenos sredstava sa jednog bankovnog racuna na drugi? das svoj racun sa kog hoces da skines, i racun na koji hoces da ode uplata? kako je to razlicito od direktnog prenosa sa racuna na racun, preko online bankinga tvoje banke?
Nema razlike, to je ista stvar.
Link to comment

Nazalost, ne koristi dovoljno ljudi e-banking. Pre par meseci sam zaglavio u surovom redu u jednoj poslovnici Intese cekajuci da podignem nesto, taman sam mislio da sam dosao na red, kad se ispred mene usidrila zena sa stekom racuna. Kad sam dosao na red, cak je i devojka na salteru bila rastresena. Ja joj kazem "samo polako", u fazonu vec sam izgubio sve vreme sveta, nema vise razloga za zurbu, i dodam da bi mogli da im preporuce e-banking. Ona mi kaze: "ALI NECE! IMAJU CAK I MOGUCNOST DA IM SE SVI RACUNI PLACAJU AUTOMATSKI, ALI NECE! POLOVINA SU CAK FIRME, ONI MORAJU DA IMAJU E-BANKING, ALI SVEJEDNO DOLAZE DA PLACAJU OVDE!".Doduse kapiram da neko ko ne zivi dobro ne zeli da mu se automatski skida bilo sta, kad vec postoji mogucnost da nece imati da plati racun, ali ima prosto istine i u tome da su ljudi navikli da stoje u redu.

A za kupovnu preko tzv. Internet kartice, traže da nazoveš određeni broj, kažeš šifru, i onda ti otvore na 15 minuta mogućnost da kupuješ... Kad istekne 15 minuta, ako nisi završio posao, zoveš opet... Sjajna procedura...:isuse:
Intesina internet kartica je ok resenje, radi kao prepaid i ako te orobe, onda mogu da te orobe samo za sumu koja je trenutno na kartici. Tako da je i oni forsiraju. Prolazi iz mog iskustva svuda gde i obicna Visa. Jedino sto je smor je sto moras da uplacujes.
Link to comment

pa mogle bi banke da ljudima koji idu na salter da placaju naplacuju uslugu, dok je e-banking besplatan (jer objektivno imaju vece troskove) ili jos bolje, da ljudi koji imaju e-banking dobiju bolje kamate....

Link to comment
A za kupovnu preko tzv. Internet kartice, traže da nazoveš određeni broj, kažeš šifru, i onda ti otvore na 15 minuta mogućnost da kupuješ... Kad istekne 15 minuta, ako nisi završio posao, zoveš opet... Sjajna procedura...:isuse:
:Hail: Peximov e-bank radi samo na Internet exploreru. Neću da ga koristim iz principa.
Link to comment
pa mogle bi banke da ljudima koji idu na salter da placaju naplacuju uslugu, dok je e-banking besplatan (jer objektivno imaju vece troskove) ili jos bolje, da ljudi koji imaju e-banking dobiju bolje kamate....
cini mi se da jeste upravo tako, al ne vredi. ljudima je i bankomat bauk. svi su culi za nekog kome je bankomat pojeo karticu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...