Jump to content
IGNORED

Montevideo bog te video (2010)


Eraserhead

Recommended Posts

Све што је Димитрије написао за Монтевидео могао је и за Зону. Како сам се само смејао читајући оне делове, где пореди Бјелу са старим асовима. :lol: Мајсотор, но он је радио на Анђелима 3, мувао се око Шишања, човек је широких схватања. :D Било каква продаја филма Европи у којој је филмска уметност експонент најбесмисленијих погледа на свет који каји бирократија у Бриселу готово заслужује да се тури у потпис. :Hail:

Link to comment
  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    31

  • Caligula

    16

  • MocaVukotic

    15

  • ToniAdams

    13

  • 2 weeks later...

Montevideo Bog Te Video (Srb, 2010)montevideo-bog-te-video_poster.jpgjebemu, evo jednog domaćeg filma koji me naterao da prećutim sve rediteljske i scenarističke gafove, sva šmiranja i prekrajanje istorije i svo omašivanje epohe. dva sata i dvajs minuta u jednom dahu, i pored svih mana. iznenađujuće lak za gledanje, sa par glumačkih iznenađenja (pre svih viktor savić). kad bih mogao da izmestim iz sebe svu ljubav prema fudbalu (posebno prema istoriji fudbala), ne verujem da bi mu dao ni ocenu 5/10, ali... ne mogu. i zato, umesto ocene, reći ću samo - vredi gledati.velika priča, jebi ga, tako velika da ne mogu da je sjebu ni najveći amateri. 1930, srbija ide u montevideo, mit! moša-tirke, mit! hrvati bojkotuju, idu klinci iz beogradske kasabe - mit!ako je film veći od života, onda je fudbal veći i od filma samog. fudbal je mit.nema druge nego da poslušamo druga Kima, koji kaže da nema svrhe nervirati se oko domaćeg filma, you just learn to love it. so be it.vozdra.

"Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that."~Bill Shankly

Link to comment
Montevideo Bog Te Video (Srb, 2010)montevideo-bog-te-video_poster.jpgjebemu, evo jednog domaćeg filma koji me naterao da prećutim sve rediteljske i scenarističke gafove, sva šmiranja i prekrajanje istorije i svo omašivanje epohe. dva sata i dvajs minuta u jednom dahu, i pored svih mana. iznenađujuće lak za gledanje, sa par glumačkih iznenađenja (pre svih viktor savić). kad bih mogao da izmestim iz sebe svu ljubav prema fudbalu (posebno prema istoriji fudbala), ne verujem da bi mu dao ni ocenu 5/10, ali... ne mogu. i zato, umesto ocene, reći ću samo - vredi gledati.velika priča, jebi ga, tako velika da ne mogu da je sjebu ni najveći amateri. 1930, srbija ide u montevideo, mit! moša-tirke, mit! hrvati bojkotuju, idu klinci iz beogradske kasabe - mit!ako je film veći od života, onda je fudbal veći i od filma samog. fudbal je mit.nema druge nego da poslušamo druga Kima, koji kaže da nema svrhe nervirati se oko domaćeg filma, you just learn to love it. so be it.vozdra.

"Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that."~Bill Shankly

+1Moj tata nikada nije pričao o fudbalu, a da nije spomenuo Mošu i Tirketa zajedno. Dobar film, odgledala ga u jednom dahu, i jedva čekam nastavak.
Link to comment
Montevideo Bog Te Video (Srb, 2010)montevideo-bog-te-video_poster.jpgjebemu, evo jednog domaćeg filma koji me naterao da prećutim sve rediteljske i scenarističke gafove, sva šmiranja i prekrajanje istorije i svo omašivanje epohe. dva sata i dvajs minuta u jednom dahu, i pored svih mana. iznenađujuće lak za gledanje, sa par glumačkih iznenađenja (pre svih viktor savić). kad bih mogao da izmestim iz sebe svu ljubav prema fudbalu (posebno prema istoriji fudbala), ne verujem da bi mu dao ni ocenu 5/10, ali... ne mogu. i zato, umesto ocene, reći ću samo - vredi gledati.velika priča, jebi ga, tako velika da ne mogu da je sjebu ni najveći amateri. 1930, srbija ide u montevideo, mit! moša-tirke, mit! hrvati bojkotuju, idu klinci iz beogradske kasabe - mit!ako je film veći od života, onda je fudbal veći i od filma samog. fudbal je mit.nema druge nego da poslušamo druga Kima, koji kaže da nema svrhe nervirati se oko domaćeg filma, you just learn to love it. so be it.vozdra.

"Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that."~Bill Shankly

jos jedan +... jedan od onih filmova posle kojih, bez obzira na sve mane, se izlazi s osmehom na licu iz bioskopa... a ova mala umetnica je cutie... :wub:
Link to comment

Meni se jako svideo filmić....prvo zato što generalno imam puno simpatija za naše filmove koji nemaju za temu mračni soc-realizam ili podjednako mračni postmodernizam. Drugo zato što imam još više simpatija za naše kostimirane filmove koji su još redji od gorepomenutih.Glumačka postava je potpuno ok. Interesantno mi je da nema A-list glumaca. Brstina je i dalje kralj, a Žika Tododorović interesantan. Sergej je /kao i ostali starovi/ dobro odradio posao. Moram da priznam da sam ja celo vreme iščekivao da neko iz Svetog Trojstva Novog Srpskog Filma /Bijela, Kojo, Cvijan/ ipak izleti iza nekog ćoška, makar u minijaturi, kao recimo, semenkar na utakmici. Pošto se to ipak nije desilo, film mi se još više dopao. :Dplus volim kad vidim makar jednog mladjeg glumca da izroni iz mora netalentovanih novokomponovanih boodala ....takva je ovde ona glumica koja igra Rosu...Dijalozi jesu malko čudniji, ali je to trend koji se meni mnogo više dopada od forsiranja uverljivog govora. /što je opasno dobro iskarikirano u Crnom Gruji,u delu sa Vukom/. Oko psovki, pa mislim da se nisu onda psovke mnogo razlikovale od danas, al jbmli ga. Humor je standardan...ima ponavljanih i relativno jeftinih gegova, ali ima i vrhunskih štoseva.../Sergey Vs Bugarski Fudbalski Funkcioner/ :D...naposletku ovom filmu i nije cilj da bude komedija....E da, faktografija - pa kome je do faktografije nek gleda dokumentarce. Ili nek pročita knjigu Montevideo, koja je proletos izašla. Ona ima puno faktografije i orginalnih slika. I evo jedan spojler - glumci slabo liče na orginalne likove. :o ....a glede Milene Barili, slažem se da je njen lik jedno od najslabijih mesta u filmu. Al opet, ovo nije film o njoj.............što me podseti,........poedjenja su vam loša ovaj film ne liči ni na Damned UTD ni na ovaj drugi, najviše liči na The Game of their lives. Ali da vas upozorim, Gerard Buthler uopšte ne liči na Franka Borghija. :DPS zameram samo što film ima dva dela, i što je pitanje da li ćemo drugi ikada videti...naročito posle katastrofe Orlova u JARu.....

Link to comment
...Žika Tododorović interesantan. Sergej je /kao i ostali starovi/ dobro odradio posao.
žika todorović je najgore otaljao posao, dok je sergej preglumio jedno 15 puta preko svih ostalih. uleteo je na pola filma i krenuo da otima scene svima. kurac, dobar glumac krade, ne otima. ipak, glumački gledano, najniža tačka ovog filma je đuričko. za njim ide sergej, pa ove dve što igraju ribe moši i tirketu. prijatno iznenađenje su svi fudbaleri (nije to nešto posebno, ali nisam ništa dobro od njih očekivao), rekoh već pre svih viktor savić u ulozi milutinca (e on je krao kako dolikuje™). ipak, oni koji su možda i najviše postigli svojim ulogama su cile ilić i vojin ćetković. obojica su bili, kako bih rekao, faktor stabilnosti. ni od njih nisam ništa očekivao, obično njih dvojicu po defoltu ispljujem. Edited by MocaVukotic
Link to comment

Gledljivo. U par momenata glupe fore ali inace ok. Mozda su trebali vise da se fokusiraju na prikazivanje zivota u tom vremenu kad su vec svi karakteri prikazani tako pojednostavljeno. No, kvalitetno odradjeno i uglavnom pitko.Ne kapiram samo foru sa pevusenjem boze pravde. Pokusaj da se jeftino dodvori srBskoj publici il sta? :unsure: To mi je najruzniji deo filma.

Link to comment
Mnogo serete film je dobar. Lepo reko Steins.
Hahahahaha,znaci 100% si nabo!Citam komentare i ne verujem koliko "vrhunskih filmskih kriticara" ima ovde :lol: ...a posle kao prozivaju debelog Dimitrija.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...