Jump to content
IGNORED

FEST 2011


Patty Lee

Recommended Posts

Meni uopste nije realno da dvoje ljudi koji se ne uopste poznaju pri prvom susretu pocinju da pricaju o zivotnoj filozofiji, visokoj umetnosti i uticaju renesanse na postmodernu knjizevnost u dosadnom engleskom kljucu :P Salim se malo. Ne podnosim Binosevu, nista vise.
meni to realno, i idealno
Link to comment
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Patty Lee

    10

  • najgori

    6

  • korindjar

    4

  • palfoot

    4

Generalno, nisam zadovoljan filmovima koje sam ove godine odgledao. Ok je eventalno "18 obroka", a ostali poprilicno prazni i plitki. Mislim da mi je ovo najlosiji Fest, ako gledam po filmovima koje sam ja odgledao.

Link to comment

Gledao 4 komada ove godine:127 sati - odlican glumac (meni inace nepoznat iz ranijeg opusa), ali je fensi spotovska rezija mogla da uprska stvar. Srecom ipak nije.Red hill - zabavan australijski vesterncic, tacnije vise kao neki omaz starim vesternima. Solidno krvav.Buried - dobar, iako pomalo pretenciozan u pokusajima antiratnog agitpropa. Ipak, valja mu priznati originalnost.I saw the devil - poslastica. Mislim, znao sam i ranije da se po Japanima i Korejama svasta snima, ali ovo je prevazislo sva moja dosadasnja iskustva sa njima. Sjajan gorefest, odlicno snimljen, reziran, mucan... Likovi jednostavni i jednodimenzionalni, bez mnogo proseravanja, bas kako treba za jedan takav film.

Link to comment

ako imate priliku obavezno pogledajte 'U boljem svetu', dansko-svedski. Uvak aktuelne teme, odlican scenario, pametni dijalozi. Zavrsetak: dobra muzika i zrnce optimizma.

Link to comment

biutiful je beautiful. nisam mogao da svarim gej kineza/e kao najmracnijeg eksploatatorskog villaina, no znam da inarritu voli taj hriscanski trash da zvace i da namoci svaki kadar sa prvoklasnim disease of the week/ redemption of the year pathosom. p.s ige se ipak vratila, uxbal nije halucinirao , objasnio inarritu na konferenciji :) tri - najuspeliji tykwerov film in a while. mama (as in deterministicka majka biologija) dozivljava neverovatan diss i zavrsava kao skoro-pa-taksidermisana nuspojava u muzeju savremenih umetnosti (nastranu to sto mora i hesea da citira :D). multiscreenovani menage a trois kakav bi snimio araki da se u njega uvukao neki diplomirani filozof i istaknuti post-humanista koji povremeno prakticira vizantijsko pojanje. izazovi novi generacije: hipsterski e-book reader sa mobi dickom, hipsterski muz sa jednim testisom (now switching to the darker side) i hipsterski bazen sa prirodnom ventilacijom na reci :D karlos - repetativno poletanje i sletanje aviona sa wussy teroristima, histericne zene koje kompulzivno ubijaju drotove ka na karnivalima sa secernom vunom, full close-up penisa uz wepetatiwni post-punk soundtrack i ballardovsku seksualnu igru, radosti charobne macho liposukcije, karlos - assayas kao japiish luking kvazi-levicar ili the movie pursues the hypothesis that Carlos is Olivier is Carlos and everything that is true is not true for long... but not due to dialectics! There are faults in the revolutionary that are absent in the revolutionary chic dog. :Dde la iglesija - anforcnetli, meni je daleko azabavniji od dana zveri, perdite, gresne zajednice, ovo ostalo nisam gledao (hint: pogledaj na znaku sagite , verujem da je ghoul odusevljen :) ) ajmo nominacije za najbolji proslogodisnji film koji nije prikazan na festumy 5 cents:http://www.youtube.com/watch?v=F73eXXiMwB4najgori? franko kao ginsberg? de ce im dusa :D http://www.youtube.com/watch?v=Ba9yazkl0UE

Edited by palfoot
Link to comment
ovo je jedan od najgorih filmova koje sam gledao. po minus za svako besmisleno snimanje neba i odraza u konkavnom ogledalu.
japanski kandidat za oskara - dekorativni sloumousn, nebo na 100 nacina i sfericna ogledala.budalastina dostojna sofije kopole.
priznaj, gledao si film pre nego sto su izasli titlovi. ili si na vlc playeru gledao na 4x ubrzano :lol: pa nije confessions csi miami da mu lush post-rock soundtrack i konkavna ogledala trebaju da bi nadomestio nedostatak odraza eksplozija u horatiovim naochalima, atmosferski pritisak je to ! a ovo za kopolu me podseca na ono kada je dragojevic izjavio da su njeni filmovi uzbudljivi kao gledanje kroz prozor uz vash omiljeno nostalgicni my bloody valentine song - sva sreca pa je on ultimativni macho nesminker i snima filmove o drustveno angazovanim temama kao sto su gej prava :) Edited by palfoot
Link to comment

tebi je film super, meni je njesra, a voleo bih da neko ko bude gledao film, na listu papira lupi crticu svaki put kad se reditelj odluci popuni prazninu u filmu nebom i odrazom u sfericnom ogledalu. koliko kadrova, toliko minusa.ne poznajem dragojevica ni horacija.edit: naravno, film sam gledao titlovan na engleski u kucnim uslovima, wdtv live, panasonic plazma 37"

Edited by najgori
Link to comment
de la iglesija - anforcnetli, meni je daleko azabavniji od dana zveri, perdite, gresne zajednice, ovo ostalo nisam gledao (hint: pogledaj na znaku sagite , verujem da je ghoul odusevljen :) )
:( al ipak vredi gledati?mada ne znam de, kontam da ce patku biti otkupljen
Link to comment
Zgarista - prilicno dobar, mozda cak i odlican
Isto mislim da je ok film, ali spor i razvučen do iznemoglosti. Mislim, ne bi sigurno napustila salu pre kraja, ali palo mi je na pamet jedno 10 puta, dok sam brojala. A gledala sam i Prelepo i Karlosa koji isto traju poduže pa nije bilo tog -ajde više!- osećaja.
Link to comment
biutiful je beautiful. nisam mogao da svarim gej kineza/e kao najmracnijeg eksploatatorskog villaina, no znam da inarritu voli taj hriscanski trash da zvace i da namoci svaki kadar sa prvoklasnim disease of the week/ redemption of the year pathosom. p.s ige se ipak vratila, uxbal nije halucinirao , objasnio inarritu na konferenciji :)
Meni Biutiful nekako, ne znam, baš legao. Nije patetičan (ovo kažem jer mi je skrenuta pažnja da jeste. a nije), ali jeste tužan. Gej kinezi... jbt, na njih sam i zaboravila. Ali ionako je reakcija na njih bila: ok, ajde, ali čemu? Osim toga kinez koji trguje ljudima i nije prikazan kao najmračniji eksploatatorski zločinac, nego kao maltene žrtva svog bezobzirnog ljubavnika plus neko koga muči savest. E meni je TO bilo problem da svarim. Gej love mu tu dođe kao neki bonus, šta znam.
karlos - repetativno poletanje i sletanje aviona sa wussy teroristima, histericne zene koje kompulzivno ubijaju drotove ka na karnivalima sa secernom vunom, full close-up penisa uz wepetatiwni post-punk soundtrack i ballardovsku seksualnu igru, radosti charobne macho liposukcije, karlos - assayas kao japiish luking kvazi-levicar ili the movie pursues the hypothesis that Carlos is Olivier is Carlos and everything that is true is not true for long... but not due to dialectics! There are faults in the revolutionary that are absent in the revolutionary chic dog. :D
Karlos je jedna najobičnija p*****a. Ukrtatko, to sam naučila iz ovog filma. Doduše, fino je stilizovan (beretka, ray ban...), fino građen (bar u prvih pola sata, a film traje + 2h), sa solidnim znanjem stranih jezika... (mislim, ok glumca su navatali). Sve ostalo je izgleda čist hype. Ja sam se bre nešto strašno istripovala da je Karlosov život bio mnogo uzbudljiviji. Da se manje pričalo a više delovalo. Ispada da je obrnuto (ustvari, nije se nešto specijalno ni pričalo). Soundtrack je dobar. To je to.
Link to comment

I da, gledala sam još i Med (neki filmovi nisu za svakoga, definitivno), Cistotu (dobar), Specijalni tretman (Izabel Iper je baš, baš, da se blago izrazim, dobrodržeća. film mi je malkice besmislen), Upoznačeš visokog crnog muškarca (sve stoji da se Vudi samoreciklira iz godine u godinu i povremeno samo izmesti radnju iz Njujorka u, ovaj put, London... ali boli me uvo, film je veseo i blesav i smešan), 18 obroka (iznenađujuće dobar) i Kamera smrti (iznenađujuće bezveze). The end.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...