Jump to content
IGNORED

FEST 2011


Patty Lee

Recommended Posts

Gej kinezi... jbt, na njih sam i zaboravila. Ali ionako je reakcija na njih bila: ok, ajde, ali čemu? Osim toga kinez koji trguje ljudima i nije prikazan kao najmračniji eksploatatorski zločinac, nego kao maltene žrtva svog bezobzirnog ljubavnika plus neko koga muči savest. E meni je TO bilo problem da svarim. Gej love mu tu dođe kao neki bonus, šta znam.
Da, ja sam mislio na tog drugog kineza, prikazan je kao da nema nikakav redeeming value, krajnje sebican, povrsan, bahat, a za nekoga ko se pojavljuje na pocetku sa misteriozno intenzivnim romanticnim nabojem, za koji pozelis da bude malo razradjen i da mu bude dodata neka humanija dimenzija. Ta veza je nekako prikazana sa najdestruktivnijim posledicama u filmu (gle klisea, moze li ozenjeni gej, pa jos kinez da bude u tabu vezi sa zemljakom, pa jos i nesto dobro da proizadje iz toga), gde Inarritu non stop ubacuje neke dvosmislene hintove, kao ondak kada se taj ljubavnik pojavljuje na trenutak i nastane potpuni muk u porodicnoj zadruzi, a nije nam jasno da li zato sto je ovaj los "uticaj" u poslovnom ili svakom drugom pogledu ili zbog nekog dodatnog layera sramote za moral zajednice. Ili ceo taj problematicno tragicni rasplet njihovog odnosa, gde samo prosto imamo taj downward spiral prljave savesti i gomilu motiva za finalni akt. Inarritu i prema bipolarnoj majci koja tuce decu ima vecu empatiju no prema ovom dvojcu zlo i naopako - and hitting off with a bad romance :P U ostalim njegovim filmovima su mi ti paralelni narativni threadovi nekako mnogo bolje odradjeni, ovde je Bardem bas preterano izeksploatisan i ima dosta rupa (ona scena u klubu koja izgleda kao neki Uxbal-ov pakao nakon incidenta sa pecima mi je bas bila bezveze i nepotrebno razvucena, mozda samo onaj poslednji minut ima smisla). Najvise su mi se svidele one supernatural teksture na zidovima i par jos nekih sitnih momenata...:dizajnerskitrol: Mislim da je neko vec protumacio da je taj poljubac bio mali Inarrituov omazh Happy Together, ali ja nekako nisam imao taj vajb dok sam gledao... Edited by palfoot
Link to comment
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Patty Lee

    10

  • najgori

    6

  • korindjar

    4

  • palfoot

    4

jel gledo neko novog dela iglesiju?ocu da mi kaze da je super!
gledao ja veceras i za 2 klase mi je slabiji od La Comunidad i Crimen Ferpecto, zbog kojih sam i imao visoka ocekivanja... a i curica mi se istraumirala zbog nekih jezivih scena... a bilo je i jebeno hladno u ovom nazovi bioskopu kod mene u Nishu, nebitno ali just to be said... sve u svemu, antipreporuka...
Link to comment

Gledao neko Neprijatelja? Meni se i gleda, cini mi se da bi to mogao da bude nesto drugaciji ratni film u odnosu na ono sto se obicno pravi na ovim prostorima, a i ne gleda mi se kad vidim da igraju Stimac, Kostic, Bandovic, Maca i slicni, pa bi mozda to sve ipak moglo da bude suvise iritantno sa njima, osim ako kvalitet scenarija i rezije nije vanredno dobar.

Link to comment
  • 10 months later...

E, jeb'o vas ja da vas jebem.

Anđelić je dodao da samo dva velika filma koja su želeli nisu mogli da obezbede ovom prilikom - "Artist" i "Duboko plavo more".
Koga briga za Daviesa, uostalom... A, taman sam se ponadao da će od ovog FESTa biti neke koristi...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...