Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

2 minutes ago, Moća said:

Lepo sto si mi preporucio tel koji izlazi u martu sledece godine

Pa taman, popraviš ovog i već si uštedeo 2/3, do marta ostatak i eto ga :rolleyes:

Link to comment
6 minutes ago, Moća said:

Lepo sto si mi preporucio tel koji izlazi u martu sledece godine :D

 

G100, zajeb.


Navukao brata od ujaka da ga uzme, eno ga raspamećen.

Link to comment
24 minutes ago, salerokada said:

@Mil@an Motorola G100 je oko 400 evra. Da nisi mislio na G30?

 

Ne, G100..

 

Kad je izašao telefon, bio je samo jedan u oglasima i bio 300e, kontao sam da nema šanse da je sada više, no ima. Evo na kp trenutno jedan korišten par nedelja 290, i novi za 320, 340, 355... Realno vredi više od 300e :)

 

Nisam mislio na cenu po radnjama već po oglasima, u radnjama je sve preskupo, iskreno, ne znam ko tamo kupuje telefone...

Link to comment
On 30.7.2021. at 17:23, Moća said:

Ljudi izgleda mi polako odlazi slusalica na ovom mom zaomiju pa sad gledam da uzmem nesto drugo. Neka preporuka za  fon oko 200 evra?

Gledao na mobilnom svetu oglase i vidim jedan prodaje novi Huawei P40lite za 175 evra, a drugi prodajue One Plus Nord 8gb star mesec dana za 255evra. Jel to oke cene?

 

Nord je odličan telefon, a ja lično nikada ne bih kupio bilo šta što u svom nazivu sadrži Lite.

Link to comment
2 hours ago, Mil@n said:

 

Ne, G100..

 

Kad je izašao telefon, bio je samo jedan u oglasima i bio 300e.

Da, skuplji je od Moćinih 200€. I mojih 200€.
Mislio sam da uzmem telefon u Vip-u jer mi se ne isplati da uzimam samo paket sa popustom. Pa sam mislio Redmi 9T. Ali sada gledam Redmi Note 10 5G i Redmi Note 10 Pro.
Sviđa mi se što je Note 10 nešto manji od 9T. I generalno vidim da ima bolje performasne. Ali nisam siguran za procesor (čudne neke oznake na GSM areni) i vidim da 9T ima bolju bateriju.

Šta ti preporučuješ?

Link to comment

Nema razmišljanja, koliko vidim specs su slični ali par stvari pravi razliku u korist Note 10, msm nema šta noviji je i nema tu dileme ali pre svega 120hz Super Amoled, kada vidiš kako to izgleda, raspametićeš se. :)

 

Duplo brži fast charging (jedna od najbitnijih stavki ako mene pitaš), 6vs4GB rama (ima razlike, više nego npr 6-8), Android 11 out of the box...

 

Kao što rekoh, nema dileme. :)

  • Hvala 1
Link to comment

Ako uzmem Andoid 11 onda sam valjda siguran sledećih 5 godina. :D

Sada imam Redmi 4 Pro. 4,5 godina star. Oće da mi gase podršku za Slek. Kažu, najstariji Andoid koji podržavaju od septembra je 8ica.

Link to comment




 
Ne, G100..
 



Sa kojim bi ga Samsungom, Xiaomiem ili Huawiem poredio da su slicni?
Kakva je kamera toj Motoroli?

Moze preko Telenora da se uzme uz paket. To mi je neka opcija ako MTS zasere ponudu za obnovu ugovora.

Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

120hz

Ja imam 120hz na PocoX3, i ne kapiram hajp uopšte (disclaimer: ne igram nikake igrice na telefonu, vrlo retko pogledam neki video, možda je tu razlika tolika da je opravdano). Za ovo malo surfa i generalnog korišćenja telefona, ne vidim nikaku razliku (osim što na 60hz telefon punim svaki 4ti dan, a na 120 svaki treći)... Wow efekat kod skrolovanja foruma je svakako izostao :D

Link to comment
1 hour ago, salerokada said:

Ako uzmem Andoid 11 onda sam valjda siguran sledećih 5 godina. :D

Sada imam Redmi 4 Pro. 4,5 godina star. Oće da mi gase podršku za Slek. Kažu, najstariji Andoid koji podržavaju od septembra je 8ica.

 

Nema tu siguran 5 godina, verovatno će ga dobiti i 9, ali si sigurno duže miran jer noviji modeli uglavnom duže imaju podršku za ažuriranja.

 

1 hour ago, Milosh76 said:

Sa kojim bi ga Samsungom, Xiaomiem ili Huawiem poredio da su slicni?
Kakva je kamera toj Motoroli?

Moze preko Telenora da se uzme uz paket. To mi je neka opcija ako MTS zasere ponudu za obnovu ugovora.

 

Ne znam stvarno, fora kod njega je što ima snaprdagon 870 koji ide u duplo pa i troduplo skuplje modele u pratnji sa 8gb rama u svakoj varijanti što automatski znači brutalno fluidan rad. Tu pomaže i skoro pa stok android što pomaže da nema apsolutno nikakvih štucavica. Neko možda ne voli stok android ali ja posle nexusa 6 prosto obožavam i tvrdim da je to jedini autentičan android ugođaj...

Kamera verovatno ne prati ostatak hardvera, no bilo bi čudo da prati.. Ali isto tako i sumnjam da ne radi posao. Burazer je prezadovoljan a ima 4 dece i fotka sto slika svaki dan.

 

1 hour ago, Skyhighatrist said:

Ja imam 120hz na PocoX3, i ne kapiram hajp uopšte (disclaimer: ne igram nikake igrice na telefonu, vrlo retko pogledam neki video, možda je tu razlika tolika da je opravdano). Za ovo malo surfa i generalnog korišćenja telefona, ne vidim nikaku razliku (osim što na 60hz telefon punim svaki 4ti dan, a na 120 svaki treći)... Wow efekat kod skrolovanja foruma je svakako izostao :D

 

Ja sam imao premium telefon pre ovog sa amoled ekranom i odgovorno tvrdim da je razlika u radu i više nego očigledna. Pri tom ti imaš IPS led, amoled je ipak amoled. 

Mala ispravka na prošli post, moj je super amoled (možda zato mi izgleda tako perverzno dobro) ali na 90hz, Note 10 pro ima "samo" amoled ali na 120. Sa obzirom da kolega sale ima šta ima i koliko ima mislim da će i te kako primetiti razliku. :)

 

Inače, nisam ja nikakav ekspert, no sam skoro kupovao fon pa sam istražio šta se tu manje više nudi i šta je best buy. :) Završio sam sa mi 10 i kamera je malo lošija /tj ok je ali nije na nivou premium konkurencije, mi serija je premium xiaomi serija/ ali sve ostalo - i više sam nego zadovoljan. 

 

Inače, xiaomi je skoro izbio na drugo mesto po globalnoj prodaji. Ono što bi bio huawei da ga nisu sjebali sa zabranom google aplikacija (pa su sad izbacili harmony operativni sistem za sve svoje uređaje).

 

 

Link to comment
3 hours ago, Milosh76 said:



 

 


Sa kojim bi ga Samsungom, Xiaomiem ili Huawiem poredio da su slicni?
Kakva je kamera toj Motoroli?

Moze preko Telenora da se uzme uz paket. To mi je neka opcija ako MTS zasere ponudu za obnovu ugovora.
 

 

 

Kupovina telefona preko Telenora nema smisla, preskupo je...  Ako razmišljaš o novom ugovoru u Telenoru, 50% popusta na cenu pretplate možeš lako da dobiješ, a telefon možeš da kupiš na drugom mestu, mnogo isplativija opcija.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Mil@n said:

Kamera verovatno ne prati ostatak hardvera, no bilo bi čudo da prati

Ni to više nije problem. Kome je baš stalo do fotki Gcam rado posao. Dnevne fotke onako ali zato noću raspamećuje.

Link to comment
 
Kupovina telefona preko Telenora nema smisla, preskupo je...  Ako razmišljaš o novom ugovoru u Telenoru, 50% popusta na cenu pretplate možeš lako da dobiješ, a telefon možeš da kupiš na drugom mestu, mnogo isplativija opcija.
Ovo samo da potvrdim, poslednja 4 telefona uzimam za keš jer je isplativije osetno.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...