Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

Meni uopste nije jasno kako ljudi koriste  browser bez AdBlockera.

 

Na poslovnom moram da koristim Safari i to je takva muka cak i sa adguardom ga koristim ono bas samo kad moram.

 

Chrome/ Edge / Samsung a i  ostali su i na Androidu i iOS totalno neupotrebljivi. 

 

Jedini nacin koji sam ja nasao za mobile web je Firefox + UBlock sa svim filterima ukljucenim.

 

Link to comment

Lepo instaliraš pihole i više nemaš problema sa reklamama nigde, ni browser, ni email, ni raznorazne aplikacije sa reklamama… 

 

Kad si napolju, VPN kući i teraj, sa bilo kog uredjaja… 

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, braca said:

Lepo instaliraš pihole i više nemaš problema sa reklamama nigde, ni browser, ni email, ni raznorazne aplikacije sa reklamama… 

 

Kad si napolju, VPN kući i teraj, sa bilo kog uredjaja… 

 

 

To je ok setup. Mene zeza sto imam stari NAS koji ne podrzava Docker + provajder menja stalno ip adresu (treba podesiti Dyndns).

 

 

Link to comment

Kiwi Browser je meni najbolji za android, koji ga zapravo vidi kao Chrome, jer i jeste prerađeni Chrome. Ima opciju za efikasno blokiranje reklama, fin night mode, opciju da se search bar spusti dole.. već 2 godine kvalitetnog druženja. Jedino sam morao da mu dodam nedavno uBlock Origin zbog ovih forumskih bedževa, prima sve Cromeove ekstenzije. A za Jutujub bez reklama se koristi Pure Tuber.

 

Internet bez ovih blokatora je negledljiv i pravo mučenje na bilo kom uređaju.

  • +1 1
Link to comment

^"Contains ads"?

 

Btw. hvala za sve ove ideje/savete iznad. Ja to nista ne koristim, u stvari jedva da browsujem/gledam video na smartfonu (pa i tabletu), ali mi korisno da znam. Imam sada svoj stari Galaxy S7 za eksperimentisanje. Nedavno sam ga flashovao sa originalnim Androidom 8 (Verizon) - ranije je bio na Androidu 6 i radio mnogo brze. :( U stvari bih voleo da ga flashujem sa Ubuntu Touch, ali taj postoji za S7 samo za Exynos procesor (a moj primerak je Qualcomm.) Ako neko zna za kakav drugi linux (touch) koji ide na S7, ili nesto drugo zanimljivo... javite. Ne marim da ga brickujem (ako bas mora), ionako mi ne treba, osim za projekte™.

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

PlayStore sa telefona mi u searchu ne daje ništa, stalno izbacuje "No results found." Sve aplikacije moram da nađem i instaliram sa kompa. Probao usual tips sa brisanjem keša, reinstalirao PStore, isto. Any ideas? (Poco X3 nfc, ako je bitno)

Link to comment
PlayStore sa telefona mi u searchu ne daje ništa, stalno izbacuje "No results found." Sve aplikacije moram da nađem i instaliram sa kompa. Probao usual tips sa brisanjem keša, reinstalirao PStore, isto. Any ideas? (Poco X3 nfc, ako je bitno)
Jesi probao da isključiš telefon pa da ga uključiš posle?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
PlayStore sa telefona mi u searchu ne daje ništa, stalno izbacuje "No results found." Sve aplikacije moram da nađem i instaliram sa kompa. Probao usual tips sa brisanjem keša, reinstalirao PStore, isto. Any ideas? (Poco X3 nfc, ako je bitno)
Kod mene je tako godinama
Pisao i gospodi zvaničnicima, kažu nešto u fazonu kršio sam neka pravila 2011 i banovan sam
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...