Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

43 minutes ago, giuseppe said:

Budući vlasnici. Trenutni Huawei telefoni imaju sve kao i do sada.

 

Ali, baš je udarac... Ne znam kako se isplati ni Google-u.

 

Sumnjam da kineska vlada neće odgovoriti na ovo. Gugl bi mogao izgubiti pozicije u Kini i šire u Aziji. Teško da Tramp može naterati Indijce da kupuju ajfone, tamo su kineski brendovi najjači.

Link to comment

Ovaj moj MIUI na Xiaomi-u valjda i nije čist Android nego neka kineska verzija. Radi dobro, zadovoljan sam. Ovo će naterati Kineze da potraže ili naprave alternativu.

Link to comment

Android je operativni sistem, open source... Problem je sto servisi vezani za Android podeležu googleu...

 

@Anonymous

 

Miui je samo shell, ispod je Android OS, zar ne?

 

@Host

 

Kinezi u smislu kineski telefoni za izvoz, ne Kinezi u smislu u Kini... Tamo je google oteran davnih dana...

Link to comment

A pazi kad planiraju da se vrate u Kinu sa cenzurisanim pretraživačem, rade na tome već neko vreme. Da ne pominjem da su prisutni sa nekim drugim uslugama...

 

Lično mislim da od ovoga neće biti ništa, samo prete...

Edited by mraki
Link to comment

Šta 2.2, verzija?

Teško, to bi bilo baš staro,  neupotrebljivo...

 

Kad smo kod Huawei-ja, svidja mi se ovaj P30 pro iako ne volim te EMUI-je, MIAU-ije ili kako već. Telenor ga nudi po ok ceni uz pakete, pa razmatram... sad mi negde ističe ugovor.

Edited by mraki
Link to comment

Da, ovde u stvari piše da je nastao na 2.2. Ne piše kako sada to ide. Verovatno koriste open source deo Androida, mada kod mene rade svi važniji Google servisi.

 

Quote

The original MIUI ROMs were based on the Android 2.2.x Froyo and was initially developed in the Chinese language by Chinese startup Xiaomi Tech.[6] Xiaomi added a number of apps to enhance the basic framework

 

Link to comment
On 20.5.2019. at 17:58, mraki said:

Kad smo kod Huawei-ja, svidja mi se ovaj P30 pro iako ne volim te EMUI-je, MIAU-ije ili kako već. Telenor ga nudi po ok ceni uz pakete, pa razmatram... sad mi negde ističe

ugovor.

 

Isti slučaj, imam mate 10 pro koji je super telefon ali bih da menjam dok mogu neku paru konkretnu da dobijem za njega i ugovor mi istekao... Gledao sam ga više puta ali nikako da se odlučim. A alternative su mi... Ne znam. Najradnije bi mate 20 X ali ga nema kod nas i to me jako nervira. 

Link to comment

MIUI 10 (ovaj koji ja trenutno imam) je valjda neka verzija androida 8, MIUI 11 koji je ili izasao ili tek treba, jebem li ga vise, ce biti android 9.

 

S tim sto su noviji Xiaomi telefoni sa MIUI 10 na androidu 9, ja rabim Redmi Note 4X.

Edited by Lord Stef
Link to comment

Koja je razlika izmedju tih androida i ko ih "izbacuje". Vidim neki android security patch kod mene iz 2016

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...