Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

Nemam neki previše racionalan razlog, jednostavno volim stock Android. Sve te optimizacije proizvodjača sa kojima sam dolazio u dodir su mi grozne. Ne sumnjam da su se i tu stvari promenile na bolje, ali eto ostajem pri čistom Androidu, i jako mi žao što nema više Nexus serije, baš sam voleo taj tel. Pixeli su bezobrazno skupi. 

Možda je Xioami hardverski jači, ali mi je Motorola negde bila sigurniji izbor, pre svega u smislu apdejta. Biće da još uvek imam neke predrasude prema Šaomiju, iako su Kinezi i jedan i drugi. :D

Gledao sam i tu Nokiu, bezlična mi nekako, šta znam, nit’ smrdi nit’ miriše...

 

Uglavnom, našao nov G6 po ok ceni, uzet preko operstera, videću sutra na šta to liči.

Edited by mraki
Link to comment
12 minutes ago, Lezilebovich said:

Znaci, A2 bolji od Note 5 ?

 

Za nijansu, ali su oba dobri izbori. Bukvalno šta ti više odgovara, jača baterija ili malo jači telefon :)

 

Link to comment

Ili MIUI vs stock, to je ipak najbitnija razlika :D

Lepi su na oko ti Xioamiji svi redom, moram priznati. Više bi mi odgovarao i fingerprint senzor u tom položaju nego kao kod ove Motorole napred, ali šta sad, navika.

Uglavnom, iako sam se ovde dosta raspisao, zapravo nikad lakše i sa manje razmišljanja nisam doneo odluku šta da kupim. Danas sam bez ikakvog telefona, i nije mi mnogo neobično, mir neki. Mrzelo me da tražim nastavak za nano sim i prebacujem ga u stari tel...

Edited by mraki
Link to comment
43 minutes ago, mraki said:

Nemam neki previše racionalan razlog, jednostavno volim stock Android.

 

Pa racionalan je upravo taj jer stock android radi savršeno bez apsolutno bilo kakvih štucavica, nijedan presvučeni sa bilo čim ne može da radi smooth koliko radi stock. To se naravno najbolje vidi na srednjoj i nižoj klasi a teže kod flagshipova jer svi imaju high end hardware ali primeti se i tu mala razlika /slažem se da su te razlike minorne i nebitne za svakodnevni rad/. Na nexusu 6p mi je sistem težio oko 4GB na mate 9 11GB... Bio sam naravno zadovoljan i sa mate 9 ali razlika je očigledna. Tako da, uvek glas za klot ako je moguće.

Link to comment

Ok je MIUI, ja nisam probao stock na Xiaomiju ali vidim da se najveci broj korisnika XDa vraca na njega. Kazu da je baterija bolje drzi a i neku Feautri su bolje reseni. Mislim da MIUI konretno ne opterecuje mnogo sistem. Plus neki feauturi koji postoje godinam na MIUI se tek uvode u nove verzije stock Androida. 

 

Edited by defibrilator
Link to comment
13 minutes ago, defibrilator said:

Ok je MIUI

 Mi Remote radi posao. Od momenta kad sam izgubio daljinski za klimu obavezna stvar, nisam uzeo redmi 6 jer nema ir blaster. Ostale njihove aplikacije nisam ni palio, miui generalno radi posao bez greške

Link to comment
5 hours ago, Lezilebovich said:

 

hvala Moćo, baš gledam neki telefon da uzmem u tom rangovnom opsegu (možda do 250e). Pretpostavjam da ima smisla uzeti verziju sa najviše rama za dodatnih 40ak e ?

Sve zavisi sta drndas na fonu, ja cu uzeti ovu 4/64 jer na fonu ne stizem nista sem foruma i Viber/Whatsapp/messenger.

Link to comment



 
Na šta tačno misliš?
 
Inače A2 je ipak malo jači telefon, doduše Note 5 ima nekoliko prednosti, npr cenu i ima 3.5mm džek za slušalice koji A2 nema pa je smaranje da moraš da nosiš i kablić sa sobom. 
 
I čini mi se da su oba Xiaomija malo bolje opcije od G6.


Pazi, ima A2 Lite koji je jeftiniji(ovde za 200€) i ima Jack, jacu bateriju 4000mah i kazu preslikan je Note 5. Snap 625...
cekam A3, jos me perfektno sluzi Redmi 4

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment
4 hours ago, mraki said:

Možda je Xioami hardverski jači, ali mi je Motorola negde bila sigurniji izbor, pre svega u smislu apdejta. Biće da još uvek imam neke predrasude prema Šaomiju, iako su Kinezi i jedan i drugi. :D

 

Pa.. ne baš... The 2018 G and E phones all come with Android 8.0 Oreo, but the update situation is pretty sad. The Moto G phones are promised one major OS update, to Android P. The E phones are not guaranteed an OS update. Neither will get monthly security updates, but instead security releases will come "every 60-90 days."

 

https://arstechnica.com/gadgets/2018/04/motorola-announces-the-2018-moto-g6-and-e5/

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...