Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts



Problem je u tome što je Google nažalost ukinuo Nexus seriju, 5X i 6P su poslednji modeli. Zamenila ih je daleko skuplja Pixel serija, a te pare mi se ne daju za telefon (niti mislim da vrede toliko). A uzimati opet isti Nexus, model star 3  godine sve i da ga ima negde u prodaji nema previše smisla.
 
edit2: proverio sad, imaju "Mađari" još uvek u ponudi Nexus 5X, 270 evra, mislim da sam ga ja onomad platio manje
:ziga:


Ja sam ga tad platila 280 evra a sad kosta 170 (amazon.de)
Jasna je logika, mada ako je nešto valjano možda vredi uzeti ponovo iako je staro. Ne znam šta bih ja sad radila da mi crkne ovaj, verovatno naginjala da uzmem isti, jer bi to bilo najmanje gubljenje vremena. Istraživanje novih gadgeta mi je odavno postalo mučno, iscitas i pregledas milion recenzija i preporuka i opet ne znaš šta da radiš ;D
Link to comment

Kod telefona baš i ne važi ta logika, brzo zastare hardverski, a aplikacije su sve zahtevnije. A preprodavci ovde imaju neku svoju sumanutu logiku po kojoj ne spuštaju cenu za staru robu koju imaju u zalihama. Najveći adut Nexusa je bila Guglova podrška koja je istekla, tako da neće dobiti novi Android Pie. Bez toga ga ne vredi ni razmatrati. Još ako uzmeš u obzir da je bilo puno kvarova...

Ja u ovom momentu nisam spreman da izdvojim veće pare za telefon, ovo mi je baš neplanirani trošak, a smatram da i modeli u ovom cenovnom rangu sasvim pristojno obavljaju ono što ja najviše koristim. Jedino mi je bitno da ima dobru podršku i što čistiji Android, tako da izbor baš i nije velik. Razmatrao sam i Mi A2 (lepši je na oko), ali mi je Motorola nekako sigurniji izbor. Verujem da ima i dosta mana, slabiju bateriju, ne najbolji ekran i kameru, ali za telefon ~220€ to je ok. Zanimljivo je da slabiji play model ima puno bolju bateriju.

Edited by mraki
Link to comment

(Mislila sam - tvoja logika je jasna)
Da, očito ne znam kakvo je stanje kod nas sa telefonima a ni za novi Android 9. Verovatno se radi i o tome da ja konkretno nemam toliko preterano programa na fonu pa ni ne primećujem neudobnost i nedovoljnost ovog sistema. Za moj mikrosvet je sve i dalje u redu :)
Srećno sa novim telefonom!

Link to comment
7 hours ago, mraki said:

Ja u ovom momentu nisam spreman da izdvojim veće pare za telefon, ovo mi je baš neplanirani trošak, a smatram da i modeli u ovom cenovnom rangu sasvim pristojno obavljaju ono što ja najviše koristim. Jedino mi je bitno da ima dobru podršku i što čistiji Android, tako da izbor baš i nije velik. Razmatrao sam i Mi A2 (lepši je na oko), ali mi je Motorola nekako sigurniji izbor. Verujem da ima i dosta mana, slabiju bateriju, ne najbolji ekran i kameru, ali za telefon ~220€ to je ok. Zanimljivo je da slabiji play model ima puno bolju bateriju.

 

Ako ćeš da uzimaš Motorolu u domaćim radnjama, čini mi se da je za budžet koji si naveo solidan izbor i ovaj model Z2 Play.

Ako bi da uzimaš telefon preko operatera (mada je to obično vrlo nepovoljna opcija za kojom se poteže u krajnjoj nuždi ;) ), imaš kod Telenora Motorolin G5s Plus model, koji se sada vrlo povoljno može uzeti uz njihove pakete. 

Naravno, i Xiaomi MI A2 je sjajan telefon, ali nažalost njegova cena u domaćim radnjama je 40 somića tako da jbg. 

 

Evo ti poređenje Moto Z2 Play i Moto G6

Edited by Willow
Link to comment
2 hours ago, Moća said:

Xiaomi Redmi Note 5 (u inat renne-u) trenutno best buy za 200€.

Sent from my Le X620 using Tapatalk
 

 

hvala Moćo, baš gledam neki telefon da uzmem u tom rangovnom opsegu (možda do 250e). Pretpostavjam da ima smisla uzeti verziju sa najviše rama za dodatnih 40ak e ?

Link to comment

Hvala svima na savetima. Nemam šta mnogo da se premišljam u ovom rangu, pala je još sinoć odluka na Moto G6. Treba mi tel i to je to, zameniću ga brže nego predhodne telefone ako mi nešto baš bude smetalo...

Taj Redmi note 5 je koliko vidim isto što i Mi A2 samo sa jačom baterijom, ali mi kao ni mnogi drugi ne dolazi u ovzir zbog OS-a.

Link to comment
1 hour ago, mraki said:

Hvala svima na savetima. Nemam šta mnogo da se premišljam u ovom rangu, pala je još sinoć odluka na Moto G6. Treba mi tel i to je to, zameniću ga brže nego predhodne telefone ako mi nešto baš bude smetalo...

Taj Redmi note 5 je koliko vidim isto što i Mi A2 samo sa jačom baterijom, ali mi kao ni mnogi drugi ne dolazi u ovzir zbog OS-a.

 

Na šta tačno misliš?

 

Inače A2 je ipak malo jači telefon, doduše Note 5 ima nekoliko prednosti, npr cenu i ima 3.5mm džek za slušalice koji A2 nema pa je smaranje da moraš da nosiš i kablić sa sobom. 

 

I čini mi se da su oba Xiaomija malo bolje opcije od G6.

Link to comment
4 minutes ago, copkillah said:

 

Na šta tačno misliš?

 

Inače A2 je ipak malo jači telefon, doduše Note 5 ima nekoliko prednosti, npr cenu i ima 3.5mm džek za slušalice koji A2 nema pa je smaranje da moraš da nosiš i kablić sa sobom. 

 

I čini mi se da su oba Xiaomija malo bolje opcije od G6.

I mene ovo buni :huh:. Da A2 je jaci po pitanju procesora (SD 660) ali ima manju bateriju. Verovatnosu  kamere nesto bolje. Telefon u nesto visoj klasi ipak od RN5. 

Link to comment
1 minute ago, defibrilator said:

I mene ovo buni :huh:. Da A2 je jaci po pitanju procesora (SD 660) ali ima manju bateriju. Verovatnosu  kamere nesto bolje. Telefon u nesto visoj klasi ipak od RN5. 

 

Da, ima malo bolju kameru, više radne memorije između ostalog. Ima i čisti Android, ako to nekome znači, mada je MIUI (koji ima RN5) prilično dobar. U principu i jedan i drugi su dobra kupovina, bolja svakako od onoga što je @mraki izabrao:)

 

U porodicu je jutros stigao jedan Redmi S2 i deluje prilično dobro. Isprobana je kamera u slabim svetlosnim uslovima (soba sa spuštenim roletnama) i moram da priznam da sam prijatno iznenađen. imaću ga još danas-sutra, ali mi deluje kao sjajna kupovina za 150e.

Link to comment

Preferiram čist Android, nikakao MIUI, EMUI, ili daleko bilo TouchWiz. 

Zato sam od Xioamija gledao samo taj Mi A2, jer ako sam dobro shvatio on (pored starijeg modela Mi A1) jedini ima Android One.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...