Jump to content
IGNORED

Mali privatni biznis


henrik larsson

Recommended Posts

  • Replies 666
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    34

  • Caligula

    24

  • Aće

    24

  • rajka

    24

Mislim da sam negde na TV video da se PU pokriva time da su poreski obveznici upoznati sa time da se moze korigovati cifra...

Pa jesam upoznat, ali, jebem li ga, mogli su je korigovati i 1000%, šta ih sprečava, a ne samo bednih 100%...

 

Tako se ne pravi ozbiljna država, niti prijatna poslovna klima.

Link to comment

Secam se kada je Zoran Zivkovic hrabro predlagao gradjanski otpor putem neplacanja dazbina drzavi, a secam se i kako se to zavrsilo po one koji su ga slusali.

Link to comment

ni ne pomisljam na realizaciju ideje, jer bi se na fejsbuku kurcilo njih milion, a ispratilo 100 ljudi, ali je dobra :D

Edited by Aće
Link to comment

Secam se kada je Zoran Zivkovic hrabro predlagao gradjanski otpor putem neplacanja dazbina drzavi, a secam se i kako se to zavrsilo po one koji su ga slusali.

?

Link to comment

Moja sestra drzi ordinaciju, kao pausalac. Pocela je da razmislja, o radu na crno, nakon ovog bezobrazluka.

 

 

ljudima koji drze usluzne delatnosti to nije problem..ja da prodajem uslugu nista ne bih kucala/prijavljivala..samo minimum za troskove i materijal na racun,a sve preko bi bilo na crno..

Link to comment

?

 

U vreme velikih gradjanskih protesta 1996/97 Zivkovic je predlagao ljudima da prestanu da placaju komunalije, u ime gradjanskog otpora. Oni koji su se upecali na taj demagoski poziv posle su placali sudske troskove i racune sa ogromnom kamatom, naravno.

Kad god neko pomene kako "ne treba placati drzavi ovo ili ono, jer ce joj to pokazati" ja navedem taj primer. Drzava uvek naplati ono sto joj dugujes.

Link to comment

U vreme velikih gradjanskih protesta 1996/97 Zivkovic je predlagao ljudima da prestanu da placaju komunalije, u ime gradjanskog otpora. Oni koji su se upecali na taj demagoski poziv posle su placali sudske troskove i racune sa ogromnom kamatom, naravno.

Kad god neko pomene kako "ne treba placati drzavi ovo ili ono, jer ce joj to pokazati" ja navedem taj primer. Drzava uvek naplati ono sto joj dugujes.

 

to je zato sto su oni osvojili beograd pa obrnuli plocu. kao i sa ukinucemo tv pretplatu. sustina vladanja u nasoj politici je zapravo vestina da smislis neku novu globu da pljackas i tako se izdrzavas, jer svakim novim izborima stizu novi paraziti, a ne odlaze stari.

 

 

to kao kad sam bio u jednoj banci, pa osmisle neki novi harac za dodatno "vodjenje" racuna. sa cifrom od 50 din po racunu bili su dobri 300-400 iljada evra mesecno, troskovi i ulaganja nula.

Edited by Aće
Link to comment

Kad god neko pomene kako "ne treba placati drzavi ovo ili ono, jer ce joj to pokazati" ja navedem taj primer. Drzava uvek naplati ono sto joj dugujes.

 

Doduše često naplati samo deo duga a ostatak otpiše.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...