Jump to content
IGNORED

Mali privatni biznis


henrik larsson

Recommended Posts

Autsors možda, sad kao prekopavam po glavi moguće kombinacije.Što se tiče nezanimljivih klijenata koji daju fi do 5-6 soma, hmmm... oni već spadaju u kategoriju zanimljivih, nije to toliko malo. Da zabodeš tako jednog, uzmeš mu još i troškove produkcije i da se šutiraš u dupe.

Link to comment
  • Replies 666
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    34

  • Caligula

    24

  • Aće

    24

  • rajka

    24

Autsors možda, sad kao prekopavam po glavi moguće kombinacije.Što se tiče nezanimljivih klijenata koji daju fi do 5-6 soma, hmmm... oni već spadaju u kategoriju zanimljivih, nije to toliko malo. Da zabodeš tako jednog, uzmeš mu još i troškove produkcije i da se šutiraš u dupe.
Heh, kada kazes zanimljivi, ja mislio na one rezervisane za Shapera&co. Telekomunikacije, banke, drzavne institucije etc - to je nedodirljivo. One manje mozes da na'vatas (zivi bili pa videli) dobrim portfoliom odnosno profi i korektnim radom.Sto se produkcije tice to je rizicno - novac ide preko tebe te je na taj nacin i odgovornost za placanje usluga produkcije tvoja. Znam za slucaj gde se klijentu nije svideo TVC koji je produciran sa 55000 eura, pa je agencija morala da se naguzi produkciji od svojih para jer klijent nije hteo da plati "to sranje" (bilo pre cetiri godine) Edited by CowBoy
Link to comment

A jbg, TVC od 55k ne treba uključivati u ovu priči, takvi pothvati daleko prevazilaze ovo o čemu pričamo, tu se već stiže do full usluge.Čedo: jbg, navika :P

Edited by henrik larsson
Link to comment
larssone, ja sam mislio da ti zhelish da odmorish zhivce ... a sad bi outsourcing ... eee, ne ide to tako
Kada se stvar dobro postavi, za zivce nema zime. Vecinu zivaca pojede losa organizacija/nesposobni saradnici.
otvori sekzi sop, ali pravi, ko u amsterdamu, kod nas su svi sranje
e ovo je vec ozbiljna prica, ali ako se uradi kako valja. Edited by CowBoy
Link to comment
Kada se stvar dobro postavi, za zivce nema zime. Vecinu zivaca pojede losa organizacija/nesposobni saradnici.
ne govorim o tome ... imao sam jednu lepu sliku ... ochekivanja klijenta, njegove potrebe, cena, zadovoljstvo ... objasniti to ... ne, ne ... to se radi neko vremeako nishta, dinamika posla te umara/ubija ... pre ili kasnije Edited by cedo
Link to comment

Dodji u Mitrovicu da otvorimo zajedno teretanu. Ti das kesh za sprave i placas lokal, ja budem fitnes guru. Ovde trenutno postoje tri teretane od kojih dve rade kilavo a ova gde ja idem radi dobro samo zbog toga sto ima najmanje napacenih likova pa dolazi i dosta zemsaka. Kad sam radio u onoj jednoj pored diskoteke, broj clanova i clanica je naglo poras'o za tih meseci. Imam i coveka iz Smedereva koji mi daje proteine/vitamine/steroide sa 20ak % popusta pa bi i tu moglo dodatno da se zaradi, a sad pred leto bi mogli da prodajemo i replike ovih mojih roze gaca. Uzim'o bi 100 maraka po koncertu lepe pare bez da se nerviras.Ako otvoris u Beogradu, necu da radim bez pesto ojra mesecno + putni troskovi.

Edited by Zli Gli
Link to comment

Cisto radi konverzacije Larsone:Jel tebi cilj da ti budeš gazda tj. interesuje te da ti samo "omogućiš radno mesto" bez ikakvog znanja u vezi delatnosti firme ili da budeš i zaposlen (u smislu stvarnog rada) u istoj?Inače što se tiče ovih ketering/fast food varijanti.Treba uzeti u obzir i konkurenciju i njihove "metode".Moj prijatelj je otvorio fast food leskovački u Bg ali su ga vremenom gazde okolnih lokala "odvalili" sa drukanjem, inspekcija mu se nije skidala sa vrata, a on mi je pričao da su to isto uradili i jednoj ženi koja je radila u kući praktično ketering...

Link to comment
nemam pojma, raspitacu se.pa nije mnogo, ali ima gomilu sadnica u nekim malim saksijama. ne znam koliko to brzo raste?
najbolje je da limunove preradis u neki home made limuncino.
limoncelo:) nije limoncelo, ali nesto slicno. ima dosta narodnih lekova za razne bolestine u koje ide limun, ali mora da bude neprskan. ako deda ne prska limunove, i nema ih previse, dedin unuk moze da pravi na primer ovo: http://www.coolinarika.com/recept/napitak-od-limuna-i-cesnjaka-za-snizavanje-masnoce-u-krvi/i da prodaje, brendira, napravi ubedljivu fejsbuk prezentaciju, malo oglasa, prodavnice zdrave hrane, trt mrt i krene. posle razvijes na druge bolestine i lekove, kad otkrijes kako reaguje trziste. ovo je ko ajvar sto se prodaje na pijacama, ali ga niko nema. ja da to ima da se kupi, kupila bih roditeljima. ali nit ima, nit ima neprskanih limunova, a i mene mrzi da kuvam. u ovoj prici nisam bitna ja, nego psihologija kupca + sto svi znamo da zdravlje ima cenu.
Link to comment
Heh, kada kazes zanimljivi, ja mislio na one rezervisane za Shapera&co. Telekomunikacije, banke, drzavne institucije etc - to je nedodirljivo. One manje mozes da na'vatas (zivi bili pa videli) dobrim portfoliom odnosno profi i korektnim radom.Sto se produkcije tice to je rizicno - novac ide preko tebe te je na taj nacin i odgovornost za placanje usluga produkcije tvoja. Znam za slucaj gde se klijentu nije svideo TVC koji je produciran sa 55000 eura, pa je agencija morala da se naguzi produkciji od svojih para jer klijent nije hteo da plati "to sranje" (bilo pre cetiri godine)
Kada sam na prvoj strani spomenuo outsourcing, nisam mislio na domace klijente, niti na domace trziste. Ovde se ugovori ne postuju i svaka kriza prvo odnese marketing i produkciju.Zasto novac koji bi inace sprcao na iznajmljivanje i opremu frizeraja/mesare/etc ne ulozis u infrastrukturu za placanje iz inostranstva, sta god to znacilo(firma na Lelemud ostrvima, agencija u Madjarskoj, ortacki dil sa agencijom u Austriji/Nemackoj itd.) i na obilaske marketing agencija, marketing sajmova ili sitnijih produkcija u susedstvu ili srednjoj Evropi?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...