Jump to content
IGNORED

Mali privatni biznis


henrik larsson

Recommended Posts

  • Replies 666
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    34

  • Caligula

    24

  • Aće

    24

  • rajka

    24

Do jaja mnogo limunade. :DŠalu na stranu, jako dobra biljka da ti raste u dvorištu.
jako je dobro da raste u dvoristu, ali kada pogledam koliko plodova ima na jednom drvetu mislim da tu moze ozbiljna kinta da se uzme. vec dugo vremena razmisljam da nekako aktiviram dedu.
Link to comment
jako je dobro da raste u dvoristu, ali kada pogledam koliko plodova ima na jednom drvetu mislim da tu moze ozbiljna kinta da se uzme. vec dugo vremena razmisljam da nekako aktiviram dedu.
Samo napred, ako već ima kvalitetan plod, problem je samo distribucije što može jako brzo da se reši. Ai lako, sa obzirom da limun nije baš čest biljka na ovim prostorima.
Link to comment
jako je dobro da raste u dvoristu, ali kada pogledam koliko plodova ima na jednom drvetu mislim da tu moze ozbiljna kinta da se uzme. vec dugo vremena razmisljam da nekako aktiviram dedu.
je l prska deda limun? posto ako ne prska, nema konkurencije u srbiji. al sta je 20 drvetova, sica..
Link to comment
je l prska deda limun? posto ako ne prska, nema konkurencije u srbiji. al sta je 20 drvetova, sica..
nemam pojma, raspitacu se.pa nije mnogo, ali ima gomilu sadnica u nekim malim saksijama. ne znam koliko to brzo raste?
Link to comment

Vidim niko nije pomenuo, pa da se i ja zapljunem. Jeste ruralno ali...Moja tazbina se bavi proizvodnjom meda. Sa obzirom da su radili i u drzavnim i privatnim firmama koje su propale sa dolaskom krize odlucili su da podignu proizvodnju sa hobi nivoa na malo veci.Naravno, opreme dosta treba, nije skupa ali na kolicinu se nakupi i potrebno je stalno usavrsavanje i obrazovanje oko pcela, meda itd. Medjutim, za solidan kes moze da se nadje neki penzionisani pcelar u selu koji ce to raditi.U sustini da se sve organizovati, jedino je potrebno naci plasman, sto danas i nije tesko, bar za med. Postoje firme koje otkupljuju med za domace konditore, ai specijalizovane firme koje ga direkt izvoze.Cijena u Srbiji je jako niska, po manjim mjestima cini mi se oko 3e kg, na veliko do evro i po dva, ali je zato u Bosni i Hrvatskoj znatno visa. Nakon par godina sirenja i ulaganja, citava porodica moze solidno da zivi.Naravno preprodavci u ovom biznisu najbolje prolaze, ali tu se vec teze pozicionirati.

Edited by beeva
Link to comment

Par crtica o hostel biznisu.Iz prve ruke znam da vlasnik jednog od prvih i najpoznatijih hostela u BG, poprilično rmba kao turistički vodič svojim gostima i to ga izdvaja u ponudi, pogotovu što je besplatno. Znači, primera radi, u zavisnosti od razloga njihove posete, da li je to neki koncert ili je u pitanju studentarija željna provoda i avanture, čovek ih voda na iste, pokazuje klubove, mesta za hrsanje i tako to.Naravno, to daje dobre rezultate jer ljudi normalno gotive kad odu na nepoznato mesto, a imaju lokalca koji im sve sažvaće, pa iskoriste tih svojih 3-4-5 dana maksimalno i ne gube vreme na čitanje mapa i eksperimentisanje.

Link to comment
Ako od nečega ima leba, to je održavanje kompjutera. Uvališ se u par firmi, mesečno održavanje 10e po mašini, i ideš sa vremena na vreme da obiđeš stvar ili te zovu jer neka sekretarica i sl kliknula mute pa nema zvuk. Ako nemaš ugovor, samo izlazak na teren je 500 neko uzima i soma + intervencija, pa ti vidi.Da ne govorim da za reinstall wina uzmem 1400 dinara, nikad slađe pare u životu, a pri tom sam barem u mom mestu najjeftiniji ubedljivo.
Mislio sam na ozbiljno održavanje mašina, mene stalno zovu za takve gluposti, naplaćujem 0 evra po dolasku.
za ovaj paradajz ti nije potrebno bas toliko vode, tj, oni su prve godine koristili tehnicku vodu svoju i kupovnu, i nije im bio preveliki trosak, secam se....
Da znaš da ću da krenem da guglam o gajenju čeri paradajza.@beevato je moj prastari plan, deda mi je bio pčelar, ali, idiot, nisam pokupio znanje od njega. Kažu da je za pčele potrebno ozbiljno znanje.edit:
sorry ako zvučim mračno ...
+1 Edited by Anonymous
Link to comment

Evo sta ja imam u planu: outsors agencija.Okupis par ortaka profesionalaca slicnih sklonosti i shishas klijente/druge agencije na kulturan nacin. Ostaje ti vremena&novca za porodicu, putovanje etc.Jedini je problem naci klijenta:) (odnosno nije, ako imas dobar portfolio)edit: resursi: softverski paket, svako po komp, svako radi na gajbimilina

Edited by CowBoy
Link to comment

Ha, pa šta misliš da je bio prvi pik svih prvih pikova, ikad.Međutim, u tom obliku to ispada kao udruženi frilens, ako se ne registruje kao neki oblik agencije, makar paušalac (a to onda povlači standardnu priču). Drugo, i ti vrlo dobro znaš kako se ovde dobijaju iole zanimljiviji klijenti :)Nas nekoliko smo već imali par akcijica što se tiče takvih pokušaja, sasvim dobra ekipica, čak smo izašli na jedan regularan pič pre par godina. I ispušili u poslednjem krugu, ne sećam se koja agencija je uzela posao, da bi taj lik posle odustao od cele priče i promenio/ugasio biznis.

Link to comment

Za one koji razmisljaju o gajenju cveca ovde mogu da se nadju veoma korisni savetihttp://klaster.forumotion.com/c5-klaster-sumadijski-cvetPo prici pocetno ulaganje je oko 2-3 hiljade Eur za plastenik, sadnice i sl. a ocekivana dobit je 2-3 puta veca.

Link to comment
Ha, pa šta misliš da je bio prvi pik svih prvih pikova, ikad.Međutim, u tom obliku to ispada kao udruženi frilens, ako se ne registruje kao neki oblik agencije, makar paušalac (a to onda povlači standardnu priču). Drugo, i ti vrlo dobro znaš kako se ovde dobijaju iole zanimljiviji klijenti :)
Paushalac indid + ozbiljniji porez ako se posao razvije.Sto se bolda tice, ne mislim na zanimljive klijente vec na one koji mogu da daju mesecni fi do pet-sest hiljada eura. Vas trojica/cetvorica opusteno radite dva/tri takva - sta ces vise?
Nas nekoliko smo već imali par akcijica što se tiče takvih pokušaja, sasvim dobra ekipica, čak smo izašli na jedan regularan pič pre par godina. I ispušili u poslednjem krugu, ne sećam se koja agencija je uzela posao, da bi taj lik posle odustao od cele priče i promenio/ugasio biznis.
Nisam mislio na pichiranje, to je unapred izgubljeno bez dobrih veza ili nenadjebivog menadjera (koji bi pri tom vas oshishao za pozamasnu lovu). Vise sam imao na umu outsorsing tipa: radim klijente koje sam dobio na portfolio ali servisiram i agencije kada im zatreba ekstra tim za neki projekat (a to je i sam znas cest slucaj).edit: a grad je mali, zna se ko kako radi, jedan dobro uradjen posao ti otvara vrata za druge. Edited by CowBoy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...