Jump to content
IGNORED

Mali privatni biznis


henrik larsson

Recommended Posts

za papirne kese znam da se isto trazi, samo mislim da je to malo vece ulaganje. s druge strane, za njih se koristi reciklirani papir, tako da mozda moze da se napravi neki zacarani krug. za stampanje licaulice se koristi neki reciklirani papir srednjeg kvaliteta i jeftiniji je skoro 50 posto od obicnog, a za kese bi verovatno bio potreban jos manje preradjeni.
jeste, skupe su masine, vidim sad. isplativ posao, mozda i drzava daje poticaj, ali ulaganje daleko mimo ranga o kom pricamo, bar na prvi pogugl.edit: do prije godinu dana vrijedilo je ponekad procitati magazin 'preduzece'. mozda ga vrijedi citati i sada, ali ga ja vise ne nalazim po kioscima u hn. Edited by morgana
Link to comment
  • Replies 666
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    34

  • Caligula

    24

  • Aće

    24

  • rajka

    24

Bila je neka firma u Belgiji koja je prodavala limariju alternativnih proizvodjaca ali trgovina tim stvarima je vec malo komplikovaniji posao.Sto se tice Borisovog predloga, pretpostavljam da je mislio na prodaju stvari koje nisu vezane za modele nego univerzalno. Imas nekoliko vrsta svecica, nekoliko duzina brisaca, jelkice i te stvari. To je idealno raditi uz pranje.Ja sam pre 10-ak godina razmisljao o par stvari iz "auto programa" - drzaci za case prekopirani iz meka i ratkapnice za zastavine alu felne kojih nikad nigde nije bilo u prodaji kao rezervni deo. Danas je malo kasno za obe stvari.
To je to. Moja zena vodi nabavku tih djelova za jednu fr firmu (pakna, sve vrste brisaca, svijecice, diskove za kocnice, lampice itd itd). Kupuju direktno od fabrika i prodaju djelove u citavom svijetu direktno velikotrgovcima. Prodaju u svim ex yu zemljama, samo u srbiji ne. Ne znam zasto.
Link to comment

jel gaji neko limun u srbiji? moj deda ima jedno 20ak drveta u dvoristu (zimi ih unosi u kucu, cak je pokrio jednu terasu zbog toga) i stalnim unapredjivanjem je dosao do toga da sada ima limunove rekordne velicine. jedini problem je sto nema zelju da od toga napravi neki biznis. jel mislite da bi moglo nesto od toga da se napravi?

Edited by kojot
Link to comment

u vezi frizeraja, ima više salona koji rade isključivo "brzi fen". dakle, samo pranje i feniranje, za relativno povoljnu lovu. puno žena koje rade će si tjedno priuštiti pranje i feniranje, posebno ako imaju zahtjevne kose. u takvim salonima rade uglavnom samo početnice, jer je profesionalno nezahtjevno, a važno je da su brze te da salon ima fleksibilno radno vrijeme, npr. od 7 ujutro da se stigne prije posla i jače smjene vikendom kad je navala. druga ideja koja mi se čini profitabilna je distribucija organske rane, također gledam ovaj bio&bio lanac dućana, samo se šire. mislim da je tu najteže osigurati sigurne dobavljače koji doista poštuju pravila organske proizvodnje, posebno za meso. mislim, zašto ne zajahati na nadolazećem valu ortoreksije.

Edited by Nicol
Link to comment
Ništa ne košta da probaš da se dogovoriš sa nekim lokalnim STR, kad je limun već prisutan. Probaj pa izvesti.
pokusacu da aktiviram dedu, a ovih dana cu postovati fotke na topiku. ima onih normalnih sto se mogu naci u supermarketu, a ima i mnogo vecih.
Link to comment
mislim da je tu najteže osigurati sigurne dobavljače koji doista poštuju pravila organske proizvodnje, posebno za meso. mislim, zašto ne zajahati na nadolazećem valu ortoreksije.
jea, vraski tesko
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...