Jump to content
IGNORED

Mali privatni biznis


henrik larsson

Recommended Posts

  • Replies 666
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    34

  • Caligula

    24

  • Aće

    24

  • rajka

    24

Jedan od problema sa hostelima je što je to još uvek sezonska stvar. Drug i drugarica su otvorili hostel pre dve godine (uložili oko 15000e) i sasvim lepo razradili posao, leti im ide sasvim dobro, međutim u ovom trenutku imaju jednog jedinog gosta, tako da razmišljaju da prošre ponudu sa apartmanima (da bi nekako preživeli zimu), a to već više nije zezanje, počinje da se uključuje suviše veliki broj ljudi u igru.Meni se ideja sa poljoprivredom više sviđa, mada i tu postoji more problema.
Dobra im je ideja sa apartmanima. Ja znam dve osobe koje iznajmljivanjem jednosobnih (doduse odlicno opremljenih) stanova u sentru grada zaradjuju izmedju 400 i 800 evra mesecno. Inace, hotelijerstvo jeste sezonska stvar, tu nema sta. Edited by MancMellow
Link to comment
Shta more ... okeani ...Jedno vreme (kada sam batalio studije radi egzistencije) sam izmedju ostalog celo leto vodio trgovinu jednog rodjaka ...Izuzetno teshko je raditi sa poljoprivrednim proizvodima ... ako ih ne plasirash u roku od odmah, mozhesh da se oprostish od zarade, a vrlo lako, i od ulaganja ... Jeste ovo sa aspekta krajnje distribucije, ali ako je negde vazhan plasman proizvoda, onda je to u poljoprivredi ... inache mozhe izgledati kao grlom u jagode.
Znam, prošle godine je poznanicima propala mala farma (koja je deset godina dobro radila). Jednostavno su svi prestali da im plaćaju. Zajebana vremena za sitan biznis.
Link to comment
Zajebana vremena za sitan biznis.
kako ne. s druge strane, poslije otpustanja onoliko radnika, vjerujem da je povecan broj onih koji su zapoceli sitan biznis, ali ne znam gdje bi se mogli potraziti podaci koliko ih je opstalo npr duze od godinu. Edited by morgana
Link to comment
Dobra im je ideja sa apartmanima. Ja znam dve osobe koje iznajmljivanjem jednosobnih (doduse odlicno opremljenih) stanova u sentru grada zaradjuju izmedju 400 i 800 evra mesecno. Inace, hotelijerstvo jeste sezonska stvar, tu nema sta.
u mom rodnom kraju imaju ti 'love' moteli gde se ljudi odlaze da jebu otspavaju nakratko.sobe na sat/dva, para kaplje.samo pogodiš neki dobru perionicu i pičiš.dickrecija poželjna. Edited by garcia
Link to comment

U jednom takvom u Raskoj sam se zadesio pre nekoliko godina. Odmah po sumraku se napunio za tili cas. Racune placali zadrigli direktori od oko 5 banki. Pretpostavljam da cenovnik i naplata nisu problem.

Link to comment

Pa moja ideja je baš bila da hostel u mrtvoj sezoni (koja je praktično period od avgusta/septembra do maja/juna, osim NG) šljaka kao jeftin a udoban i funkcionalan jebarnik :) Ono, 10 evra veče, kurton i peškirić na vidnom mestu, milina jedna, da klinci ne moraju da se vucaraju po parku ili da čekaju da nečiji matori zapale.

Link to comment
Mozes da koristis hostel u mrtvoj sezoni za dentalni turizam. Kombinacija Skadarlija, pa sutra kod cika zube. Ustede ljudi pare, provedu se na splavovima
Plus vlasnik hostela dobije procenat od ordinacije sa kojom je u talu. Realno odlična šema, a nije je preterano teško razraditi.
Link to comment

poznanici su pre tri godine prodali stan u beogradu, kupili garsonjeru koju izdaju i zapusteno imanje u blizini beograda. par meseci su proucavali sta ce i onda, uz onaj kredit za pocetnike, osposobili mali deo zemlje, mislim da je npr 5 ari, za gajenje ceri paradajza.i danas rade samo njih dvoje, vratili su kredit, imaju dil sa par restorana kojima su na noge dosli i ponudili im paradajz, a donose i na pijace. nije prevelika zarada, ali kazu da sasvim lepo zive. relativno je lako gajiti taj mali paradajz, sad se vec prave vazni i imaju i neke tri cetiri varijante.neko mi je nedavno pricao da namerava da kupi masinu za pravljenje cackalica, a mogu da se dodaju ukusi, tipa mentol, slatko, slano itd. navodno moze da se podesi i da pravi stapice za kinesku i japansku klopu, a uz nju ide i neka valjda sprava za pakovanje u one plasticne kesice. ukupno ulaganje oko pet soma, potreban prostor do sto kvadrata i troje ljudi. ako me lagali, lazem i ja.

Link to comment
Ali je to na pocetku skupa investicija. Zar vas bas ne intteresuje prodaja auto djelova (jeftinijih)?
Mene interesuje. Mozes li malo da obrazlozis posto nisam ni malo upucen u taj biznis. Secam se da sam na nekom BBC-u gledao neku emisiju gde kupe ,poprave i prodaju neka kola i kao naprave neki profit. E tu su oni cesto kupovali te low cost delove za neke jace marke tipa BMW, Mercedes koji su bili nekoliko puta jeftiniji od orginalnih delova. Uglavom je rec bilo o limariji, branicima, unutrasnjosti i tako tim stvarima.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...