Jump to content
IGNORED

Mali privatni biznis


henrik larsson

Recommended Posts

  • Replies 666
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    34

  • Caligula

    24

  • Aće

    24

  • rajka

    24

Meni cudno da niko jos nije 'uvezao' nekoliko indijskih porodica pa da otvori restorane. Nije tu ni jezik problem, ako barem muskarac nauci srpski koliko toliko, a engleskim se Srbosi sluze solidno. Drugo, sad mogu da gledaju kriket preko tevea i eto srece!
http://www.maharaja.rs/Imam ga vec mesecima u tefteru, nikako da se setim da odem i isprobam.
Link to comment

Dizajner otvara autoperionicu-frizeraj-etc? Kuda ide ovaj svet?Covece, preko tvojih tutorijala na Dizajn zoni sam presao sa Corel-a na Illy. Daj, saberi se malo.Pre nego sto pocnes da sadis krompir, pokusaj da taj isti novac ulozis u ozbiljan outsourcing u poslu koji vec radis. Mi smo na evropskom trzistu sasvim konkurentni sa cenama.

Link to comment

Fala da znam :) Meni je iskustvo u indijskom restoranu u Bocvani bilo potpuno suprotno - porcije su majusne, u zdelama velicine skupjenih saka, ali ih jedva pojedes. U pitanju su bili neki njihovi sosevi sa jagnjetinom i jaretinom. Ljutnina je naravno sastavni deo uzitka. Takodje smo imali neke tortiljice punjene puterom sa kojima si mocio... uh.Dakle larsone otvaraj taj indu-kiosk.

Link to comment
Dizajner otvara autoperionicu-frizeraj-etc? Kuda ide ovaj svet?Covece, preko tvojih tutorijala na Dizajn zoni sam presao sa Corel-a na Illy. Daj, saberi se malo.Pre nego sto pocnes da sadis krompir, pokusaj da taj isti novac ulozis u ozbiljan outsourcing u poslu koji vec radis. Mi smo na evropskom trzistu sasvim konkurentni sa cenama.
Više DTP, da budemo precizni.Bavljenje stock ilustracijom je tu da ostane, iz prozaičnog razloga što neko skine moj fajl, i glupi robot mi u istoj sekundi uplati crkavicu a da ne zna šta je uradio. Bez rokova, objašnjavanja zašto će kasniti kinta, bez suvišnih i bespotrebnih ljudi uključenih u priču. Još da se nateram da krenem ljudski sa audiom, i blog da me vidi.
Link to comment

Ja sam pre par godina, fore radi, napravio desetak majci sa likom Bajra Zupica i natpisom HERO ispod, vrlo jeftino, fruit of the loom maje i crno bela stampa, doslo me je oko 500 kinti po komadu. U roku od odma je sve otislo, po proizvodnoj ceni utopio drugarima sa tekmi. Danima posle su me ljudi cimali ima li jos na lageru i hocu li praviti jos. Posto me mrzelo da se cimam, davao sam pripremu onima koji su trazili.poenta... unikatni odevni predmeti, jeftin tekstil ako se uzima na veliko, jeftina stampa (isto na veliko), reklama preko sajta i fejsbuka... bitna je samo dobra ideja i umece dizajna.primas uplate na tekuci pa saljes pouzecem ili sve post ekspresom.a sad, da li se isplati... ne bih znao.Puno uspeha zelim.

Link to comment
Do pre godinu i po dana sam radio u turizmu i prosto znam da beograd ima veliki manjak kreveta. cak sam razmisljao i sve sto imam da prodam i osnujem hotel jer, jednostavno, ne moze da propadne. za neke manje pare start sa hostelom je odlicna varijanta. ove ili iduce godine ce ryanair i(li) easyjet za beograd (bar je to bila prica u oktobru) i potraznje ce biti sve vise i vise. tu samo mora marketing deo price da se kvalitetno uradi.
Jedan od problema sa hostelima je što je to još uvek sezonska stvar. Drug i drugarica su otvorili hostel pre dve godine (uložili oko 15000e) i sasvim lepo razradili posao, leti im ide sasvim dobro, međutim u ovom trenutku imaju jednog jedinog gosta, tako da razmišljaju da prošre ponudu sa apartmanima (da bi nekako preživeli zimu), a to već više nije zezanje, počinje da se uključuje suviše veliki broj ljudi u igru.Meni se ideja sa poljoprivredom više sviđa, mada i tu postoji more problema.
Link to comment
Više DTP, da budemo precizni.Bavljenje stock ilustracijom je tu da ostane, iz prozaičnog razloga što neko skine moj fajl, i glupi robot mi u istoj sekundi uplati crkavicu a da ne zna šta je uradio. Bez rokova, objašnjavanja zašto će kasniti kinta, bez suvišnih i bespotrebnih ljudi uključenih u priču. Još da se nateram da krenem ljudski sa audiom, i blog da me vidi.
Obrni-okreni, dođosmo na isto. Poslić lep, a nema ljudi da smetaju i sapliću nogu.Ajd da doprinesem temi: kako Beograd stoji sa komplet lepinjama? Meni je to jelo sjajno, lako se priprema, treba samo da rešiš nabavku sveže moče (sa nekim pekarom). Sve ostalo je lako dostupno i ne iziskuje veća ulaganja. U Zrenjaninu ne postoji lokal/kiosk koji ovo sprema :šmrc: Edited by Reaktor
Link to comment
Meni se ideja sa poljoprivredom više sviđa, mada i tu postoji more problema.
Shta more ... okeani ...Jedno vreme (kada sam batalio studije radi egzistencije) sam izmedju ostalog celo leto vodio trgovinu jednog rodjaka ...Izuzetno teshko je raditi sa poljoprivrednim proizvodima ... ako ih ne plasirash u roku od odmah, mozhesh da se oprostish od zarade, a vrlo lako, i od ulaganja ... Jeste ovo sa aspekta krajnje distribucije, ali ako je negde vazhan plasman proizvoda, onda je to u poljoprivredi ... inache mozhe izgledati kao grlom u jagode.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...