Jump to content
IGNORED

Mali privatni biznis


henrik larsson

Recommended Posts

Izvinjavam se što ću maaalo da skrenem sa teme (mada ne toliko, može pomoći odgovor i Larssonu eventualno) - a ne znam kuda bih sa ovim pitanjem.Elem, ja sam od skora u privatnom biznisu sa ortakom. Sve se vodi na njega, jer sam ja dobijao 3 meseca socijalne pomoći, pa je moralo tako.Znam da postoje neke varijante da za skidanje radnika sa biroa dobiješ tipa 120 soma ili slične cifre, ali su to kao konkursi koji se poajve sa vremena na vreme. Jel ima neko upućen možda u to, ili zna neki drugi način kako da otmemo od države neku kintu na ime mog "zvaničnog" zaposlenja u moju radnju? :)
Ja sam hteo da je jebavam oko toga svojevremeno, ali mi je mnogo primamljivija bila ona fora za davanje posla osobi mlađoj od 30 koja nikad nije radila, il nekom starijem od 45-50 valjda, pa si oslobođen doprinosa godinu dana za tog radnika. Tih 100k se brzo pojede, mnogo je bolje biti oslobođen nameta. Što se usluga tiče, mislim da bi neko pogrebno za kućne ljubimce u Bg bilo sasvim isplativ posao (mada cenim da je solidna mentalno-birokratska jebada), a valjalo bi razmisliti i o franšizi neke robne marke koja je jeftina a lako predstavljiva kao hipstero-kul. U svakom slučaju, izbeći sve što uključuje more inspekcija, posebno zlotvore iz sanitarne.
Link to comment
  • Replies 666
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    34

  • Caligula

    24

  • Aće

    24

  • rajka

    24

U vezi kuvane hrane, mislim da je to isplativo samo u centru (a u skorije vreme im se dosta povećao broj)... Pored pijace u 44. bloku je bila otvorena jedna kuvaonica 'rane, i nije dugo zaživela :(edit: poznanik je pre jedno godinu dana otvorio firmu Siguran čuvar :D , sa prostorom u tržnom centru na Obilićevom vencu, sa idejom da čuva stvari na dan-dva, ako neko ne može da ih tegli kroz grad, ili da se nekome predaju i sl. Na žalost, nije zaživelo.

Edited by Lezilebovich
Link to comment
za ove sa parama, dobro rece mancmelou, hostel u bgd je super stvar.fali bas mnogo kreveta jos uvijek, sigurno ima prostora za rad.
Do pre godinu i po dana sam radio u turizmu i prosto znam da beograd ima veliki manjak kreveta. cak sam razmisljao i sve sto imam da prodam i osnujem hotel jer, jednostavno, ne moze da propadne. za neke manje pare start sa hostelom je odlicna varijanta. ove ili iduce godine ce ryanair i(li) easyjet za beograd (bar je to bila prica u oktobru) i potraznje ce biti sve vise i vise. tu samo mora marketing deo price da se kvalitetno uradi.
Link to comment

moj drugar je imao firmu za ciscenje,naime zaposljavao je nekoliko cistacica i distribuirao ih,pruzao usluge firmama i kancelarijama pa i gradjanstvu...ali to je opet rad sa firmam a znamo kako naplata funcionise kod nas :mellow: ali on ih ujutru rano razveze po kancelarijama i pokupi ih u 9h a.m. i to je to..

Link to comment
Do pre godinu i po dana sam radio u turizmu i prosto znam da beograd ima veliki manjak kreveta. cak sam razmisljao i sve sto imam da prodam i osnujem hotel jer, jednostavno, ne moze da propadne. za neke manje pare start sa hostelom je odlicna varijanta. ove ili iduce godine ce ryanair i(li) easyjet za beograd (bar je to bila prica u oktobru) i potraznje ce biti sve vise i vise. tu samo mora marketing deo price da se kvalitetno uradi.
Još jedna od potencijalno ograničavajućih varijanti je ta što su hosteli doživeli priličan bum u Bg (što se tiče nicanja novih) u prethodnih par godina.
Link to comment
I ja mislim da je dobar biznis ciscenje i baby siting, alil daleko od toga da je bezbrizan.
Moja tetka se bavi bejbisitingom i to preko nekog drzavnog udruzenja (mogu da pitam za detalje) pa je plata redovna i precizna. Cini mi se 15000 (mozda i 20 nisam siguran) za 4casovno radno vreme, 5 dana u nedelji. Duplo vise za osmocasovno.
Link to comment
Još jedna od potencijalno ograničavajućih varijanti je ta što su hosteli doživeli priličan bum u Bg (što se tiče nicanja novih) u prethodnih par godina.
apsolutno tacno, ali i dalje je veca potraznja od ponude i mislim da ce se to nastaviti. jbg, ono sto stvarno veoma nedostaje beogradu su lepo/moderno/contemporary style dizajnirani hoteli, ali relativno niske kategorizacije (tri zvezdice) i priustivih cena, ali to je ipak veoma skupo i ne moze bez ozbiljnih ulaganja tako da ti to definitivno otpada. A ima i sve one sanitarne zajebancijeKafana tj. kafic moze da se ispostavi ipak dobar posao, tri moja veoma bliska prijatelja su poceli taj biznis pre tri godine i iako su tek ove godine dosli na nulu, da su hteli da malo manje ljudi zaposle tj. da neko od njih radi u tom objektu i da su hteli da malo ustede na onome sto placaju osoblje (a ne krseci zakon, ima fazona...) su mogli vec solidno da zarade. Njihov izbor, ali kazem, ako se dobro osmisli (a oni jesu dobro osmislili) moze tu da bude vise nego skromnih para posle relativno kratkog pocetnog perioda od par godina. Edited by MancMellow
Link to comment
Otvori induski kiosk u aleji gladnih, toga jos nemamo.
Meni cudno da niko jos nije 'uvezao' nekoliko indijskih porodica pa da otvori restorane. Nije tu ni jezik problem, ako barem muskarac nauci srpski koliko toliko, a engleskim se Srbosi sluze solidno. Drugo, sad mogu da gledaju kriket preko tevea i eto srece!
Link to comment
ta perionica vesha mi deluje kao bolja ideja..to je sad,bar u Nsu posao u expanziji a verujem da je Bg mnogo bolje trziste,sigurno tu ima mnogo vise ljudi bez ves masine u lnih
I meni se ovo cini kao dobra ideja, moze da se ubaci i hemijsko ciscenje eventualno.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...