Jump to content
IGNORED

Mali privatni biznis


henrik larsson

Recommended Posts

  • Replies 666
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    34

  • Caligula

    24

  • Aće

    24

  • rajka

    24

nemam pojma,stekla sam takav utisak iz tvoje liste zelja i ocekivanja od buduceg posla
Jbg, ne razumem i dalje. Samo sam naglasio da je u pitanju posao koji ne podrazumeva prevelika finansijska ulaganja u ovo vreme, i da ne radim sa firmama, pošto svi znaju kako tu funkcionišu naplate, a ne bih da u spisak redovnih troškova moram da dodajem i usluge profi uterivača.
Larsone, a muzicki studio (prostorija za vezbanje)? Ima li danas leba od toga?
Slabo. Ima ih dosta, jeftini su, a klinci sve radije sede na Muzičkom Forumu, drve teoretske rasprave i sviraju na konpu ili modeling pojačalcima. Edited by henrik larsson
Link to comment
Jbg, ne razumem i dalje. Samo sam naglasio da je u pitanju posao koji ne podrazumeva prevelika finansijska ulaganja u ovo vreme, i da ne radim sa firmama, pošto svi znaju kako tu funkcionišu naplate, a ne bih da u spisak redovnih troškova moram da dodajem i usluge profi uterivača.
hahaha e tu si u pravu :) srecom pa su moji klijenti relativno ok pa josh i placaju svoje racune pa nisam imala potrebe za tim..nekoliko poziva telefonom,svaki drugi dan i plate :lol: a kafana?
Link to comment

Sve nekako ne postižem da odgovorim na te kuvano/kafana predloge. Elem, to je za početak ultra drkanje sa sanitarnim dozvolama, to sam proveravao još ranije. Plus -koliko se sećam- dva sanitarna čvora i još koješta. Plus inspekcija ume da bude gadna ako nisi ušemljen ili ako im ikako dođeš na nišan, a kazne su nadrealne. Inače bi bio idealan posao za mene, svakako.

Link to comment

Ma fora je u tome da i nije toliko obavezna zaleđina sama po sebi, koliko je drkanje oko procedura za dozvole i uslove. Zaleđina zatreba ako se iz bilo kog razloga inspekcije okome na tebe, a tu sortu posebno vole, pošto je vrlo pipavo sa stanovišta tih sanitarnih uslova, i može lepo da se odere.

Link to comment

Izvinjavam se što ću maaalo da skrenem sa teme (mada ne toliko, može pomoći odgovor i Larssonu eventualno) - a ne znam kuda bih sa ovim pitanjem.Elem, ja sam od skora u privatnom biznisu sa ortakom. Sve se vodi na njega, jer sam ja dobijao 3 meseca socijalne pomoći, pa je moralo tako.Znam da postoje neke varijante da za skidanje radnika sa biroa dobiješ tipa 120 soma ili slične cifre, ali su to kao konkursi koji se poajve sa vremena na vreme. Jel ima neko upućen možda u to, ili zna neki drugi način kako da otmemo od države neku kintu na ime mog "zvaničnog" zaposlenja u moju radnju? :)

Link to comment

Audio guide uredjaji, možda neka varijanta za objekte na otvorenom (kališ, knez), naravno to potpuno nije ono što tražiš ali možda nekom drugom odgovara. Takođe možda kao aplikacija za telefon (bazirano na gpsu), mada tu para teško da ima bez nekog bezobraznog taljenja sa turističkim organizacijama kurcima palcima.

Link to comment
Prvo kaži kom :P
Računarska oprema i servis.Radio sam dve godine u jakoj Italijanskoj firmi fakture za sisteme, Tempo, Mercator, Lilly, Dm, i još X njih, svi po 50 100 mesta isporuke svi po order nedeljno, 2 godine NISAM STAO od 8-17.30 i više + sat i po put u oba pravca, izgubio dosta vida bleneći u lap besprekidno 9 i po sati na dan, uvek je frka, pritisak i sl. To govorim jer sam iz sličnih pobuda kao što i ti planiraš - ušao u ovu priču. Prvo, manjak pritisaka i stresa što prouzrokuje enorman broj drugih stvari i ima veliki uticaj na moj život po 100 osnova, drugo je što volim da se mlatim sa kompovima, opremom za iste, treće kontam - kome još nešto od toga ne treba u svakom momentu, itd, itd...Mogu reći da deluje, oputen sam maksimalno, firma već živi od sebe iako je mali je grad, i već ima 4, 5 firmi koje tade to isto po 5 i više godina u nazad. Delim sa ortakom vreme, radim ili 9-16 ili 16-20 što je smešno, roba stiže brzom poštom, ne moram da idem do grada često, tačnije za 2 i po meseca, bio sam tri puta i to zbog grešaka dobavljača, a da muštereija ne bi trpela.Ali za to ti treba solidno ulaganje na početku da bi napunio radnju od barem 2, 3 soma, ne znam koliki ti je investicioni fond, ali to je kontam minimum.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...