Jump to content
IGNORED

Mali privatni biznis


henrik larsson

Recommended Posts

  • Replies 666
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    34

  • Caligula

    24

  • Aće

    24

  • rajka

    24

5 minutes ago, ToniAdams said:

ja sam placao dok sam to bio. jbg, kad covek radi skoro pa sam nema previse vremena.

Upravo zbog takve situacije i pitam. Outsource olakšava situaciju i eliminiše određene komplikacije zbog neispravne ili nepotpune dokumentacije.

Link to comment
  • 2 years later...

Da pitam i ovde:

 

imal neko na forumu ko poseduje (ili poznaje nekoga ko poseduje) e-shop, u smislu prodaje ajtema vrednosti od 30-300E?

 

Nije problem napraviti sajt i shop ali ne znam kako ide sa shipingom u inostranstvo, koliko je rizicno, da li to uopste funkcionise i da li sam zasticen od recimo nestanka posiljke? Dakle ako neko ima iskustva ili korisne linkove neka podeli:)

Link to comment

Mozes da sklopis ugovor sa shippingom sa nekim Fedexom, TIM Kop, DHL, malo zivkaj i raspitaj se o uslovima. Problem je tu sto je shipping preskup, sto nekom Svabi da posalje iz Nemacke u Spaniju kosta manje nego ti da saljes u Madjarsku. Mi smo zabit odseceni od sveta. Plus na to ti paketi moraju proci carinsku proceduru, na obe strane.

 

Druga opcija ti je da ides regularnom postom, to je jeftinije ali nemas sigurnost pracenja paketa i isporuka traje zauvek. 

 

Zajebano je bas, razmisljao ja nekoliko puta o tome, ne u vezi elektronike ali nekih drugih stvari, bukvalno mi je lakse bilo da osmislim proizvod i obezbedim sajt nego da sproedem u delo tu logistiku, a da ima biznis potencijala.

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Zajebano je bas, razmisljao ja nekoliko puta o tome, ne u vezi elektronike ali nekih drugih stvari, bukvalno mi je lakse bilo da osmislim proizvod i obezbedim sajt nego da sproedem u delo tu logistiku, a da ima biznis potencijala.

 

Jbg, u centru smo sveta fizicki a na jebenoj periferiji u civilizacijskom smislu.

 

Sto se shipinga tice, ovo bi bili predmeti jako male tezine i gabarita, e sad da ga jebem koliko mogu da odrape za isporuku. Problem je u tome sto je u prirodi mog proizvoda sto ce se narucivati samo po jedan, eventualno dva komada.

 

I ovde doduse imam trziste ali mi ipak treba vece i shire. Hvala na sovjetima svakako.

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Druga opcija ti je da ides regularnom postom, to je jeftinije ali nemas sigurnost pracenja paketa i isporuka traje zauvek. 

 

Preporucena posta se prati i dosta je brza.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...