Jump to content
IGNORED

Mali privatni biznis


henrik larsson

Recommended Posts

Pa fora je da neko radi to umesto tebe a ti da ga placas. Tu je najveci problem nadgledanje radnika. Al ja racunam na ogromnu nezaposlenost u srpskim ruralnim krajevima, tj. da ce se naci neko ko ce da radi vrlo rado tako nesto.

Link to comment
  • Replies 666
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    34

  • Caligula

    24

  • Aće

    24

  • rajka

    24

Pa fora je da neko radi to umesto tebe a ti da ga placas. Tu je najveci problem nadgledanje radnika. Al ja racunam na ogromnu nezaposlenost u srpskim ruralnim krajevima, tj. da ce se naci neko ko ce da radi vrlo rado tako nesto.
ovo mi je poznato i u verziji u kojoj se seljaku placa dijelom prinosa.
Link to comment

Ma nema nista dok ti sam ne zasuces rukave znam to jer znam mngoe koji se bave time. Niko ne moze bolje da nadgleda radnike nego ti koji si gazda. Povrh svega treba ti neka kuca blizu jer ne mozes svaki dan d aputujes 20+km do tamo i nazad.

Link to comment
pa cuj, 4 proizvoda, ok, ako nadjes nekog ko ce radije prodavati tebi nego sam izici na pijacu. ovo sa slanjem autobusom mi ne djeluje kao dobar izbor za ozbiljan posao, ali ajde, ako je mala kolicina, ok.za bas mali obim posla mogu da se slozim, to je mozda dobar nacin da se dovedu kupci da kupe druge proizvode, makar se na tom jednom, tj nekolicini, i ne prihodovalo. (napisala sam u proslom postu da mislim na ozbiljniju ponudu.)uvijek imam dojam da ljudi olako shvataju privatni biznis. nije to tako mali cim, sigurna sam. ima prednosti, ali ima i propisavanja krvi.ne znam da li srbija sad radi nesto zarad poticaja malog biznisa. vidim da su se okrenuli dovodjenju stranih firmi, daju 9000 eura po otvorenom radnom mjestu.
Pa naravno da ne shvatam ovu temu toliko ozbiljno da moram da iznesem biznis plan :)Zezao sam se za autobus. Može to da se organizuje na druge načine. Drugar moj ima jednu takvu kuhinju u Skojevskom naselju. Radi po ceo dan, ali mi se čini da mu posao dobro ide. Dolaze ljudi koji imaju stare roditelje pa kupe kuvane obroke za nedelju dana. Još ortak voli da kuva, kao i larsson, pa mi je to palo na pamet da mu predložim.
Link to comment
jurenje posla i natezanje sa klijentima nije zgodna stvar, ali je unaprijed poznat dio igre. medjutim, jurenje da se posao naplati uopste nije zgodno.
To je jedan od bitnijih razloga zbog kojih bih isključio svaku varijantu poslovanja sa bilo kakvim pravnim subjektom. Nego ono, suve usluge fizičkim, živa para i tako to.Neki vid poljoprivrede je uvek varijanta, to će u jednom trenutku sigurno doći na red, pošto me i loži taj koncept, a i imam gde. Problem je trenutno porodica, klinci još relativno mali, nezgodno za realizovati uspešno.
Link to comment

Proizvodnja hrane definitivno.Jos ako bi se regulisalo trziste pravilnim uredbama, proizvodnja energije, neka manja protocna elektrana ili vetrenjaca. Tu trebaju malo veca ulaganja ali je profit neminovan.Posto redovno gledam Zaharija, gledao sam neku reportazu o liku iz Slovenije koji se bavi turizmom, neki manji objekat je u pitanju + na svom posedu ima i tu protocnu elektranu. Sto se profita tice, covek vozi neki nabudzeni dzip.

Link to comment

vi svi kao da zivite na marsu a ne u Srbiji u sred ekonomske krize ili shta god da je ovo sto nam se desava!!!!!nema privatnog biznisa koji ne zahteva cimanje i koji samo donosi novac,bez smaranja sa klijentima,musterijama...pogotovo u ova krizna vremena,kada niko nema para i svako gleda da dobije najvishe za minimum novca..i nema posla koji ce odmah donositi prihode,moras da sacekas stvoris klijentelu,musterije da se izboris na trzistu,posebno sa poslom koji vec radi 4532.lokala...ako hoces prihod odmah kupi neki vec razradjen posao..veruj mi imam privatni posao.otmi babi i dedi zemlju na selu pa idi gaji voce i povrce..napolju si,voce i povce ne smara i ne dosadjuje,za hranu uvek imas plasman i jos uradis marketing kao organic,zdravo ovoono..frizerski salon bez da si ti sam frizer i da ti radish u njemu nikako nije dobra ideja..i tek ti je to samaranje sa musterijama i sa frizerkom koja je tek zavrsila srednju i neozbiljna je i neiskusna,to bi tako bio posao 5432.klase...ta perionica vesha mi deluje kao bolja ideja..to je sad,bar u Nsu posao u expanziji a verujem da je Bg mnogo bolje trziste,sigurno tu ima mnogo vise ljudi bez ves masine u stanu a zelnih cistog i mirisljavog vesa...ili perionica kola,to je posao koji u gradu nikad nece propastiili kafana,to je jos i najbolje.

Link to comment
Neki vid poljoprivrede je uvek varijanta, to će u jednom trenutku sigurno doći na red, pošto me i loži taj koncept, a i imam gde. Problem je trenutno porodica, klinci još relativno mali, nezgodno za realizovati uspešno.
kad ti vec nije u prvom planu, onda tamo gde imas gde posadi orahe i lesnike. njima svakako treba vremena da pocnu doprinositi. u medjuvremenu sisaj. Edited by Ros
Link to comment
nema privatnog biznisa koji ne zahteva cimanje i koji samo donosi novac,bez smaranja sa klijentima,musterijama...pogotovo u ova krizna vremena,kada niko nema para i svako gleda da dobije najvishe za minimum novca..i nema posla koji ce odmah donositi prihode,moras da sacekas stvoris klijentelu,musterije da se izboris na trzistu,posebno sa poslom koji vec radi 4532.lokala
A ko je to rekao?
Link to comment
Drugar moj ima jednu takvu kuhinju u Skojevskom naselju. Radi po ceo dan, ali mi se čini da mu posao dobro ide. Dolaze ljudi koji imaju stare roditelje pa kupe kuvane obroke za nedelju dana. Još ortak voli da kuva, kao i larsson, pa mi je to palo na pamet da mu predložim.
ok, ja sam se osvrnula samo na ovaj dio koji se tice seljackih proizvoda sa raznih lokacija, ne na samu kuhinju.slicno, nesto sam mislila o jestivim suvenirima, vidim da u hrvatskoj dosta dobro prolaze, a na cg primorju ih nema. to bi bio sezonski posao, i teorijski bi mogao da se radi sa zavodom za zaposljavanje (npr, da se na 3 mjeseca angazuje neko iz kategorije teze zaposljivih zena, u starijim godinama), a i sasvim solo.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...