Jump to content
IGNORED

Mali privatni biznis


henrik larsson

Recommended Posts

frizeri zaradju odlicnu kintu, ali zbog cega bi neko radio za tebe kad moze sam da iznajmi lokal u vojvode stepe za 150 evra i uzima ceo profit?
Jebem li ga, valjda zato što ima 18 godina i malopre je izašao iz srednje frizerske, a zarađivao bi neke pare. Uostalom, odakle sve one radnice po salonima gde se šiša za 200 kinti?
Link to comment
  • Replies 666
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    34

  • Caligula

    24

  • Aće

    24

  • rajka

    24

frizeri zaradju odlicnu kintu, ali zbog cega bi neko radio za tebe kad moze sam da iznajmi lokal u vojvode stepe za 150 evra i uzima ceo profit?
Ja sam pre godinu dana svratio do starog caletovog frizera i malo popricao sa covekom. Tokom 80-ih i pocetkom 90-ih je to bio prilicno renomiran salon, solidna je i lokacija (Botanicka basta). Ali posao ide slabo..Velika je konkurencija, mnogi nude usluge problematicnog kvaliteta, ali za male pare - sto je kod vecine musterija kljucni argument pri odlucivanju gde ce da se sisaju. Onaj ko smatra sebe kvalitetnim, skolovanim frizerom i nece da parira niskom cenom, danas lose prolazi.
Link to comment
Velika je konkurencija, mnogi nude usluge problematicnog kvaliteta, ali za male pare - sto je kod vecine musterija kljucni argument pri odlucivanju gde ce da se sisaju. Onaj ko smatra sebe kvalitetnim, skolovanim frizerom i nece da parira niskom cenom, danas lose prolazi.
Pa fora i jeste u tome, kao i kod davanja časova i sličnim varijantama - ljudi ne izvaljuju da sumanut damping u tim stvarima vrlo lako može da bude kontraproduktivan. Kao, zašto je ovaj toliko jeftin, mora da je bulja. Dosta njih nema predstavu da veliki deo živih ljudi tako rezonuje.
Link to comment

Ja imam diplomu frizera, završila neki 2-mesečni kursić usput tokom studija, pa ako ti treba radnik :lol: Bezezanja, frizeraj je super, lep posao, ulepšavaš ljude. Nego, nisi razmišljao da i sam završiš neki kurs? Barem muška šišanja nisu nikakav problem.

Link to comment
Da da :P malo ima Larjea tu kod tebe.
izguglao sam larje ... ali nije da kapiram :( zaista ... poredeci frizerski salon i autopraonicu, mislim da cesh u potonjoj imati mnogo manje razloga da se bakcesh sa nezadovoljnim mushterijama nema glupljeg a profitabilnijeg posla
Link to comment
ja sam prije par godina nesto razmisljala kako je to dobar posao. ali, mislim da zahtijeva gastronomski nou hau, itekako, i da tu ni organizacija ni distribucija nisu bas lako izvodjlive, osim ako govorimo o svega par proizvoda a ne bas ozbiljnoj ponudi.
pretpostavljam da je najveći cim naći pouzdanog proizvođača koji želi da se registruje i legalno posluje, ali i da garantuje neku količinu proizvoda na nedeljnoj bazi iodrživog kvaliteta. transport cenim da nije toliko komplikovan - kondukteri na relaciji np-bg su vrlo radi za saradnju :)i nema se potrebe rasplinjavati. četiri proizvoda (ajvar, kulen, kačkavalj) držati kao ekstra ponudu osnovnoj kuvačkoj delatnosti, i to je to.brejnstormujem, naravno. ne bih se odvažio na takvu akciju. Edited by pacey defender
Link to comment

Posto je i meni padalo slicno na pamet, evo da podelim. Bilo bi mi drago da cujem misljenja pro/contra. Dati redosled je samo slucajan izbor i nema veze sa prioritetima.1. virtuelni office -usluge slanja faxova,pisama, jaljanja na telefon, iznahmljivanje kancelarijskog prostora za fimre koje nemaju kancelariju u Beogradu ili im je skupo da je imaju.2. elektronsko arhiviranje -za firme koje imaju papirnu arhivu pa im treba da neko to sve skennira, klasifikuje i smesti u arhivu.3. grupni domaci zadaci -nesto kao baby siting za decu u osnovnoj skoli. vrsta produzenog boravka, nadgledano od strane odrasle osobe koja bi pomagala u izradi domacih zadataka. oko tri sata dnevno pre i posle skole.Ovo su razmisljanja sta bi moglo da se pokrene sa malo ulaganja i ne trazi neko veoma specificno znanje.Problem je sto treba naci klijente, a ne cekas da sami dodju kao kod frizeraja i sl.

Link to comment
1. virtuelni office -usluge slanja faxova,pisama, jaljanja na telefon, iznahmljivanje kancelarijskog prostora za fimre koje nemaju kancelariju u Beogradu ili im je skupo da je imaju.2. elektronsko arhiviranje -za firme koje imaju papirnu arhivu pa im treba da neko to sve skennira, klasifikuje i smesti u arhivu.3. grupni domaci zadaci -nesto kao baby siting za decu u osnovnoj skoli. vrsta produzenog boravka, nadgledano od strane odrasle osobe koja bi pomagala u izradi domacih zadataka. oko tri sata dnevno pre i posle skole.
Da li mi se samo čini, ili ti ne živiš ovde? :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...