Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Videla ja juce, mislim u nekim vestima tipa N1/novaS ili mozda neki Sportski Kanal, poenta mu je bila na tome da hoce da obori rekorde, da ima skor u glavi i da sistemski ide na to da obori svaki

Ali bilo mi je na mute pa sam samo citala titl dole, ne mogu da potvrdim da je prevod bio verodostojan :happy:

 

edit: dodao je i da ce verovatno Novak igrati jos par godina a za Nadala je bio manje optimistican, cini mi se da mu je dao jos godinu dana

Edited by lostfanforever
  • +1 1
Link to comment

Evo ga ovi na Eurosportu proglasise za bivseg No1, a jos uvek nije. Ako Alkaraz osvoji IW tek onda pada na drugo mesto

Borg: “He wants to win more tournaments, break all the records in tennis history. I mean, he is a fantastic player. ... you never know what Rafa is going to do, maybe play one more year. I don't know. It is up to him... But Novak is going to be around for a few more years."

https://www.eurosport.com/tennis/bjorn-borg-backs-unbelievable-novak-djokovic-for-more-success-and-expects-rafael-nadal-to-continue_sto9505209/story.shtml

Edited by Serena
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...