Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

13 minutes ago, Filozof manijak said:

Da li bi izgubio poštovanje kod dela publike da se vakcinisao?

Ne znam, citam ovde sto se pise.

Kod mene da, kao i svi koji se ne vakcinisu uredno, ono sto zavod za javno.zdravlje propise (ili kako se vec zove)

I kakva god da smo truba od drzave ja i dalje vise verujem njihovom slovu na papiru nego bilo kome drugom. Ako kazu mmr tad i tad ja se tako ponasam 

Edited by Sandradjer
Link to comment
1 hour ago, Sandradjer said:

Sto se tice vakcinacije nisam strucna. Samo znam osnovna nacela pelcovanja (ono tipa visok procenat vakcinisanih vodi ka iskorenjivanju bolesti) i verujem u zvanicnu medicinu jos uvek. 

 

 

Zvanicna medicina, bolje reci statistika, manje-vise kaze da stariji ljudi ili oni sa nekim hronicnim bolestima i dalje treba da se vakcinisu postojecim vakcinama za svaki slucaj a da ovi ostali mogu komotno da se izbodu kao jastuce za igle ali im to svejedno nece pomoci da ne zakace omikron varijantu. Treba se vakcinisati ali treba takodje biti razuman i uskladjivati pravila na osnovu onoga sto podaci prezentuju. Postojece vakcine su zavrsile ogroman posao uterujuci kovid u blaze forme ali su postale redundantne u smislu zastite od zarazavanja i to je postalo sasvim ocigledno. To govorim kao ponosni bivsi vlasnik vakcine, bustera i omikron varijante. Iskreno me ne bi nimalo zacudilo da vec za par nedelja, mozda jos i ranije, SAD promeni taj zastareli propis o ogranicenju ulaska u drzavu nevakcinisanim osobama.

 

To sve tezu o "doprinosu kolektivu" svodi na sumornu kolektivisticku frazu koja objektivno nema nikakav sadrzaj. Jebo ti taj kolektiv koji, pored toliko zivih lekara, ceka da vidi da li ce nekakav teniser da se vakcinise pa da na osnovu toga odluce da li ce da se bocnu ili nece. Takav kolektiv je glup i treba da izumre svejedno.

Edited by harper
  • +1 4
Link to comment

Ovo što se sad po svetu radi ograničavanjem kretanja, zabranom ulaska nevakcinisanima i slično, nije borba protiv Kovida, nego borba protiv antivakserstva i kao takva ima moju punu podršku. 

  • +1 1
  • Haha 1
  • -1 3
Link to comment

@harper

Tu frazu doprinos kolektivu sam ja pominjala u sledecem smislu.

Ako zavod za javno zdravlje propise ta  vakcina u tom uzrastu za sve zdrave osobe, a neko se ne vakcinise tom vakcinom u tom uzrastu, po meni taj ne doprinosi kolektivu. Da li je to Djokovic ili Mira s mog posla mi je nebitno, kod mene gube postovanje. 

E sad o Djokovicu se pise jer je poznat, za Miru niko nije cuo. I to sam htela da kazem. Protokoli ce se menjati kako se bude razvijala situacija sa kovidom, kao sto i sam kazes menjaju se i sada.

 

Nisam misljenja da bi po pitanju vakcinacije bilo sta promenila Djokoviceva vakcinacija u smislu doprinosa kolektivu, osim vakcinisani smo 42,87%+1

 

Edited by Sandradjer
Link to comment
2 hours ago, Heaviside said:

Ne znam, mene podosta nerviraju njegova mambo džambo sranja, ali čovek svesno ispašta zbog svoje odluke u tolikoj meri da mi je bespredmetno da sada mi tu kao nešto seremo na tviteru o tome. Teško da postoji osoba na planeti zemlji koja ispašta zbog odluke da se ne vakciniše koliko Novak. Ne računam zdravstvene posledice.

 

Pa nek ispašta ko ga jebe. Ne mora da se vakciniše sada, trebao je da se vakciniše kada je ta tema bila aktuelna i kada je vakcinisanje imalo najviše smisla.

 

2 hours ago, Arthur Kirkland said:

Pritom, kritikovao sam ga za sve pare zbog toga zimus, a onda sam dva puta fasovao omikron za 6,7 meseci iako vakcinisan tri puta, jednom od toga Fajzerom. Njegovi stavovi mi nisu bliski i ne podrzavam ih, ali jednostavno vakcinacija samom evolucijom korone u light verziju (srecom, iako nazalost jos uvek umiru ljudi ali u dosta manjem procentu nego pre) se za sada nije pokazala delotvornom protiv suzbijanja omikrona jer ocigledno nije prilagodjena istom ( napominjem da se ne razumem, ali vidimo svi rezultate ). Kao pravniku, drzanje pravila koja ne idu uz ovogodisnji zeitgeist moze da prouzrokuje samo kontraefekat u buducnosti. Ali njihovo dvoriste, Novak neka gleda u buducnost, ide zivot dalje i to je to.

 

Back to the basics, ne može se očekivati da se suzbije bolest u državi u kojoj je jedva iz ko zna koliko tura i puta vakcinsiano manje od 50% ljudi. Širenje zaraze nikad nije bilo ni moguće, niti je to bilo ko očekivao, poenta je bila da se smanji smrtnost što se i postiglo u svakoj iole vakcinisanijoj zemlji pa i kod nas kada je krenula masovna vakcinacija, imali smo celo leto bez ikakvih problema. 

Edit: @Sandradjer O Đokoviću se piše jer je čovek u specifičnoj situaciji. U jednom od najkomercijalnijih sportova na svetu čovek se bori za titulu apsolutno najboljeg igrača na svetu ikada (što on i sada jeste, ali dokaza tj titula nikada dosta, uostalom zato i igra). Ta borba je sada zanimljivija nego ikada i bliži se kraju pošto ni on ni Nadal neće igrati doveka. On neće da se vaksa, desi se ona papazjanija u Australiji, turniri prolaze, on sedi kući i vežba, gubi kondiciju, još važnije meč fitness koji se teško stiče, ni godine mu ne pomažu, a njegov rival ćuti i osvaja. Poprilično frustrirajuće samo po strani gledati kao njegov navijač, no to je odgovornost svih nas, niko nas ne tera. Sve to zbog zatucanosti, neobaveštenosti i primitivizma. 

Edited by Mil@n
  • +1 2
Link to comment

Nek igra sto vise tih boranija turnira, taman da stigne Federera po broju titula.

 

Bolje i to nego da se glupira na nekom Laver Cupu,

Edited by Lancia
Link to comment
Quote

Yesterday I heard directly from Craig Tiley that surely Novak Djokovic will play the Australian Open 2023.

 

 

 

Više o ovom liku što je to objavio:

Quote

With over 20 years of experience as a sports commentator, Luis Alfredo Alvarez serves as Spanish-language play-by-play announcer for ESPN Deportes and ESPN in Latin America.

https://espnpressroom.com/us/bios/luis-alfredo-alvarez/

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...