Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

1 minute ago, Filozof manijak said:

Novak jeste onemućen da učestvuje na AO22, ali ne osd strane ATP-a, koji je i povukao da on učestvuje, nego od Vlade Australije. 

Za USO 20 ne bih da se nstavljam, smatram da je Novak to zajebao, a ne da je onemogućen, Razlikuju nam se interpetacije događaja.

Ne bih ni ja ulazio u raspravu oko ovoga, ja se nisam uopšte određivao prema tom stavu. Ti si rekao da je ova tema alibi za Novakovo nedostizanje statusa nesumnjivog GOAT, znači da većinski ljudi smatraju da bi on osvojio 25-30-50 GS da nema odijuma prema njemu. Moj odgovor je da su ljudima problematična 2 GS i to je to.

 

15 minutes ago, Filozof manijak said:

Ali jeste baš tako, ako dozvoliš da te publika poremeti i sjebe fokus, onda nisi šampion jbg. Loše ti je poređenje sa košarkom, jer Novak se ne susreće sa neprijateljskom publikom na svakom turniruz na kojem učestvuje, čak je ne AO do ove godina bio podržavan od strane publike. I finale US21. Ispada sad da se na svakom turniru Novak bori i protiv publike, što nije tačno.

Onda ne postoji šampion, daj mi jedan primer nekog tima/igrača koji nikada nije dozvolio da publika i spoljni faktor utiče na njega.

Pričamo o GS, na 3 GS publika je izuzetno nenaklonjena i često prelazi granicu utvrđenih pravila ponašanja na teniskim turnirima. Izdvajanje US21 je smešno, u svim pratećim okolnostima. Na AO je Novak ok tretman, što se uočava samo u odsustvu nesportskih poteza, a ne o ne znam kakvoj podršci.

 

O ovim patnjama i bolovima u guzicama ne bih, jer mislim da može da skrene u naizmenične rafale etiketiranja.

Link to comment
1 minute ago, harper said:

 

Jeste najbolji nacin samo je problem kod filozofa manijaka to sto on negira da uopste postoji ono protiv cega treba da se boris osim kao konstrukt u glavi onoga ko protiv toga treba da se bori. A to prosto nije tacno, diskriminacija Djokovica u zapadnoj javnosti je realna, lako dokaziva i o njoj godinama pisu teniski komentatori i sa tog istog zapada. Ono sto se razlikuje medju njima su razlicite interpretacije zasto se to desava ali niko ne spori da je cinjenica. Postoje brojni tekstovi koji se iskljucivo time bave.

 

Pitanje da li on to želi da promeni ili ne?

 

Ako ne, onda je svoj posao već skoro završio. Uzeo im je 300 miliona, dokazao je dovoljno puta da je najbolji igrač tenisa na svetu. Može po ovom Danilovom primeru da uzme još par komada i ciao bella (mada ja mislim da on nije tip koji može bez interakcije sa svetom). Može čovek da se penzioniše i tačno da mu se fućka šta piše Rotenberg i ostala ekipa do kraja života.

 

Ako još želi da igra, da se i dalje bori protiv divljačke publike, da uzme još 2 slema i zabetonira ih sve u zemlju, da popravi svoj imidž ako misli da mu je nepravedno iskrivljen: onda ili advokati za svakog Rotenberga i kletvu, konferencije za štampu sa transparentnim odgovorima, mala kampanja za one izbeglice i generalno više tenisa a manje Mile Aleckovic i vikanja na vodu.

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Mos said:

Ako još želi da igra, da se i dalje bori protiv divljačke publike, da uzme još 2 slema i zabetonira ih sve u zemlju, da popravi svoj imidž ako misli da mu je nepravedno iskrivljen: onda ili advokati za svakog Rotenberga i kletvu, konferencije za štampu sa transparentnim odgovorima, mala kampanja za one izbeglice i generalno više tenisa a manje Mile Aleckovic i vikanja na vodu.

Više tenisa, a manje ostalih stvari (osim tužbi novinarima, kampanje za izbeglice, konferencije za štampu sa objašnjavanjima...)?

  • Haha 1
Link to comment
51 minutes ago, Filozof manijak said:

koja su to sve moguća potprckivanja i sabotiranja Novaka od strane ATP-a, ako može prmer?

 

uvek je u najtežoj polovini/četvrtini žreba. stavljaju ga da igra po najvećem suncu, osim kad ga stave da igra uveče da bi imao manje vremena za odmor za sledeći meč. sigurno ima još

 

uglavnom sve to je isto ili gore od

 

- napada nožem

- silovanja

- segregacije crnaca

 

i uprkos svemu tome je osvojio 20 GS. mada otkud znamo možda ga je upravo to guralo napred. možda bi stao na 2 da je bio voljen i razmažen od publike i atp moćnika

 

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Причамо о принципу. Када су црнцима забрањивали да играју бејзбол и амерички фудбал, јел требало у себи да стисну зубе и још јаче тренирају?

 

Ne, ali to tada je samo bio deo jedne mnogo veće borbe za njihova prava na svakom nivou. I ovo je 2022. a ne 1922. Razlika ipak postoji iako smatram da je rasizam u SAD i dalje snažan.

Link to comment
54 minutes ago, Filozof manijak said:

Susretao sam se s ovakvim stavovima dok sam se aktivno bavio sportom, i sam sam slično razmišljao, dok mi Ljuba Obradović nije otvorio oči i objasnio neke stvari.

Sve su to konkstrukti u našim glavama, problem je ako podlegnemo tom i prihvatimo ulogu žrtve kojoj su za neuspehe krivi drugi i konkstantna diskriminacija. TO se laički naziva luzerski mentalitet, pogotovo ako mu sami podlegnemo. Protiv toga se bori na dva načina; ili to prihvatimo kao motivaciju koja nas gura i hrani besom i prkosom iznutra (Novak type), ili potpuno zanemarimo to kao odrasli ljudi i gledamo sebe i svoje postupke, i šta sami možemo uraditi na sebi da ostvarimo dobre/vrhunske rezultate.

Nije mi ovo jasno, ti bukvalno realni dozivljaj i problem svodis na virtuelnu konstrukciju a za to postoji resenje u sopstvenom realnom ponasanju?¿ Ispravi me ako gresim.

To bi bilo pravo resenje za skolski bullying npr. pa ko pretekne, preteko je.

Edited by Lancia
  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, Mos said:

 

Pitanje da li on to želi da promeni ili ne?

 

Ako ne, onda je svoj posao već skoro završio. Uzeo im je 300 miliona, dokazao je dovoljno puta da je najbolji igrač tenisa na svetu. Može po ovom Danilovom primeru da uzme još par komada i ciao bella (mada ja mislim da on nije tip koji može bez interakcije sa svetom). Može čovek da se penzioniše i tačno da mu se fućka šta piše Rotenberg i ostala ekipa do kraja života.

 

Ako još želi da igra, da se i dalje bori protiv divljačke publike, da uzme još 2 slema i zabetonira ih sve u zemlju, da popravi svoj imidž ako misli da mu je nepravedno iskrivljen: onda ili advokati za svakog Rotenberga i kletvu, konferencije za štampu sa transparentnim odgovorima, mala kampanja za one izbeglice i generalno više tenisa a manje Mile Aleckovic i vikanja na vodu.

 

Sve to uopste nije bitno. Opet se vracamo na "kratka suknja" argument. Naravno da je on zavrsio svoj posao ako danas bude zeleo da ga zavrsi, to je uradio odavno. Bitno je da takve stvari ne treba da postoje jer nijedan sportista nije duzan da se ulizuje teniskoj javnosti samo zato sto ga je ona nepravedno uzela na zub. Pri cemu, kad su sustinske stvari u pitanju Novak je filantrop par excellence i po tome daleko nadmasuje i svoju konkurenciju ali i vecinu drugih sportista na svetu. Stoga on ne treba da uradi nista, ne treba da menja nista, ono sto treba da se menja su ljudi koji su svesno od njega napravili kriminalca cak i zbog stvari koje se nikoga ne ticu osim njega. Zapravo su povlacenje, prilagodjavanje i oportunizam odlika luzerskog karaktera, uvek su i bile.

 

Te price tipa "gledaj sebe, ne obaziri se na nepravdu, radi jace" su besmislice jer ljudi nisu roboti, one sluze samo iz taktickih razloga da igraci u realnom vremenu ne ispuste meceve i utakmice iz ruku zbog pojacanih negativnih emocija i nervoze. Znam odakle to Ljubi Obradovicu, to je deo Pokrajceve doktrine ciji je smisao da se minimizira uticaj neprijateljskog sudjenja na igrace tokom utakmica. Pokrajac je umeo na treninzima da podeli ekipu i da najbolje igrace jebe u zdrav mozak svirajuci im korake, duple i probijanja ni za sta da bi ih isprovocirao i tako ih drilovao da se ne obaziru na sudije. Ali to je nesto sasvim drugo i nema veze sa ovom pricom.

Edited by harper
  • +1 4
Link to comment

evo malo percepcije teniskih navijaca iz "boljih kuca". na bbc-ev clanak o famoznog testu:

 

BBC1.jpg.9f16c50603a2fb1fc6148ee04970d040.jpg

 

a ko se malo proseta po nemackim teniskim fejsbuk grupama, tek tamo moze da se vidi sta je latentni rasizam. pre ili kasnije se dodje do "-ic" ili Serben. 

onakvu zluradost kad je novak deportovan nisam nigde video. mislim da bi isto likovali i kad bi novak slomio nogu na nekom skijanju ili doziveo tesku povredu

  • +1 1
Link to comment
42 minutes ago, Mos said:

 

Slažem se 100%. Ovo je najbolji način borbe protiv svakog vida diskriminacije, one koja postoji i one koju samo percepiraš kao diskriminaciju. Sve drugo vodi u jarost ili to luzerstvo kako ga nazivaš.

 

Sve to super zvuči ovako na papiru, a onda uzmeš reket u ruke jer treba da igraš finale slema, i sačeka te 12 hiljada zvižduka bukvalno na prvom izlasku iz hodnika. Osvojiš set - zvižduci. Dobiješ čelendž - zvižduci. Serviraš - zvižduci. Primaš servis - mrš odakle si došao.

 

Nisam siguran da li možeš da zamisliš kakav mentalni sklop je potrebno da sastaviš u glavi, pa da duže od jedne decenije uspevaš da ovaj nivo agresije i otrova pretačeš u pobede i opstaješ na vrhu uprkos svemu. Neko je lepo napisao, svako može da pobedi dve ili tri uzastopno u gostima. Ajde da vidim ko može da 10-12 godina igra svaku moguću utakmicu u gostima, pri čemu mediji uoči svake nove utakmice dodatno lobotomiziraju domaće navijače da dođu i linčuju negativca jer Holivud tako nalaže, i da u takvom okruženju konstantno osvaja titule. 

 

Nađe se poneko takav, eto sad imamo priliku da gledamo jednog. Ali mnogo češće će ljudi jednostavno da zaključe da im to ne treba u životu, kao što je Meda zaključio u nedelju. A mi, umesto da pokažemo neku empatiju, poručujemo im da imaju luzerski mentalitet i da treba da stisnu zube i junački otrpe. Na kojim osnovama im to poručujemo? Da li bilo ko od nas ima u biografiji uspehe ostvarene pod takvom pretnjom i pritiskom, pa da možemo tako lako da pametujemo drugom umesto da pokažemo neko elementarno saosećanje?

 

Mogu da ti dam i svoj lični primer pošto radim u globalnom timu u kojem su sve lepe pozicije rezervisane za kolege koje dolaze iz odabranihtm zemalja ili su se tamo odselili. Oni koji sede u ne baš tako odabranim zemaljama, mogu samo da nose vodu i ćute, a ja sam jedini izuzetak evo već neku osmu godinu. Nema mine na koju nisam nagazio i zamke u koju nisam upao, a još uvek sam "živ" iz jednog i samo jednog razloga - što imam leđa. Postoji neko mnogo uticajan i zajeban u tim privilegovanim krugovima, kome sam potreban jer za razliku od većine ovih sa fensi pasošima umem ponešto da uradim, pa mi taj neko čuva leđa i stavlja mi pancir svaki put kada neko iz ekipe zaključi da bi mu moja pozicija i plata baš legle, pa ode po snajper. Onog dana kada budem ostao bez te zaleđine, mogu komotno da se pakujem jer neću potrajati dva meseca. Kakav trening, kakvo stiskanje zuba, kakvi bakrači, ništa mi neće pomoći.

 

I ne trebaju mi ni Kurir ni drugi tabloidi da se uverim kako izgleda kada te neko gleda sa visine zato što dolaziš iz određene zemlje ili živiš u njoj.

 

  • +1 6
Link to comment

Ali nije Novak na svakom GS finalu dozivljavao ovo sto je Medvedev doziveo u nedelju. USO 2015 i tri W finala protiv Federera. Na ostalim slemovima je bilo poprilicno neutralno, cak i protiv Nadala na RG

 

 

Link to comment

Ja samo kažem da upravo Novak nije upao u tu jarost i nije pretočio sav taj bes i mržnju u luzerski mentalitet. Tu ćemo se složiti valjda? Jer onda bi bio Darko Miličić, a ne Novak Djoković.

 

Naravno da ne znam kakav sklop ti treba da slušaš 15k ljudi, koji urliču i zvižde, ali zato je veliki šampion i zato navijamo za njega.

 

Oko ovih privatnih stvari se sve slažem, to znam kako izgleda iz prve ruke.

 

 

Link to comment
24 minutes ago, Lancia said:

Nije mi ovo jasno, ti bukvalno realni dozivljaj i problem svodis na virtuelnu konstrukciju a za to postoji resenje u sopstvenom realnom ponasanju?¿ Ispravi me ako gresim.

To bi bilo pravo resenje za skolski bullying npr. pa ko pretekne, preteko je.

 

Nijedan doživljaj nije realan u našim glavama, nego subjektivan.

Da ilustrujem primerom iz poslednjeg finala:

Da li je publika više mrzela Medvedeva ili je navijala da Rafa uzme 21. slem?

esid: da li neki drugi igrač sem Medvedeva bolje prošao u finalu, glede odnosa publike?

 

Poenta je kako mi psihološki doživljavamo izazove u životu i kako se nosimo s njima.

I opet, pisao sam o sportu, motivaciji i psihološkom profilu sportiste, i kako ja posmatram na to.

 

Novaka ne treba da tangira ni mišljenje zapadne javnosti, ni pisanija raznih budala na društvenim mrežama. To ja za njega datost koju može prihvatiti ili ne, do njega je. Javnost je ovde nebitna. Suština je da li asocijacija teniskih profesionalaca kao organizacija diskriminiše i potprckuje Novaka? Ja mislim da ne.

Edited by Filozof manijak
  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

 

Nijedan doživljaj nije realan u našim glavama, nego subjektivan.

Da ilustrujem primerom iz poslednjeg finala:

Da li je publika više mrzela Medvedeva ili je navijala da Rafa uzme 21. slem?

 

Poenta je kako mi psihološki doživljavamo izazove u životu i kako se nosimo s njima.

I opet, pisao sam o sportu, motivaciji i psihološkom profilu sportiste, i kako ja posmatram na to.

 

Novaka ne treba da tangira ni mišljenje zapadne javnosti, ni pisanija raznih budala na društvenim mrežama. To ja za njega datost koju može prihvatiti ili ne, do njega je. Javnost je ovde nebitna. Suština je da li asocijacija teniskih profesionalaca kao organizacija diskriminiše i potprckuje Novaka? Ja mislim da ne.

Evo odgovori ti meni subjektivno.

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...