Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

11 hours ago, harper said:

 

Kod Sarapove je malo specifican slucaj, nagovestio sam to ranije. Ona se jos kao tinejdzerka preselila u SAD (mislim na Floridu) i odatle pravila karijeru, tako da je vise imala status americke Ruskinje (nesto poput Horovica ili Rahmanjinova) nego Ruskinje iz Rusije. U Moskvi su joj mediji javno zamerali zbog toga. Uostalom, izdrkavanje prema Navratilovoj i Seles je smesta prestalo onog trenutka kad su obe uzele americko drzavljanstvo, tada vise nije bio problem odakle su.

 

 

ovo nisam primetio dok sam ziveo u moskvi. smetalo im je kada nije htela da igra za zbornuju komandu na fed kupu, ali i to je bilo umereno. masa je iz takve zabiti da joj niko ne bi smeo  zameriti gde god da su otisli. 

Link to comment
1 hour ago, Indy said:

*Navratilova je 🇨🇿 (k'o što sigurno znaš - ali, doslednosti radi, jer iznad se opravdano buniš što oni tamo misle da je Srbija negde u Rusiji.)

 

Prihvatam drugarsku kritiku.

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, Redoran said:

...

Mislim da PPP ekipa ne razume baš najbolje koliko je skandalozno ono jučerašnje "Mrš u Rusiju!" jer retko posećuju teniske mečeve a mnogo češće fudbalske i košarkašle, gde nonstop vlada halabuka i igrači na terenu ne mogu ni da čuju kada ih neko opsuje sa tribina, osim ako nije horski. Takođe im nije jasno da se onaj urlik u Rod Laver Areni uživo čuo 20 puta bolje nego na TV (gde se možda nije ni čuo) jer je na TV ton iz arene utišan u korist komentatora. Dakle, tamo na licu mesta se Nadal spremao da servira a protivnik da primi taj servis, i u tom trenutku stiže urlik koji odjekuje celom arenom i koji su svi savršeno jasno čuli počev od one dvojice na terenu. To ne može tako, to je direktno protiv pravila, to je ometanje igre i za to se leti napolje sa tribina.

 

Apsolutno nema nikakvog opravdanja za odluku sudije da ne zaustavi meč dok tog majmuna obezbeđenje ne izvede napolje. Na snimku se čuje par glasova koji viču: "Kick him out!".

 

 

(mislim, kao ja sam nešto posebno bitan, naravno da nisam, ali stvarno ne može da se ne primeti da) Izgleda da mnogi ovde i ne gledaju uživo teniske mečeve, već tenis prate preko Jutjuba, Tvitera i srpskih tabloida.

 

Cela ova halabuka, medijska galama, politička bruka, sudske presude i žalbe, sve to nema veze s tenisom.

 

Na terenu, NĐ je man to beat zadnjih ihaha godina.

 

Da se podsetimo, bilo je 16-8-1 u slemovima nekada davno, pa onda 17-14-12, 20-17-12, da bi 1. februara 2022, stanje na semaforu bilo 20-21-20.

 

Federer je osvojio 2 slema sa 35 godina, 1 slem sa 36 godina i igrao je finale Vimbldona koje je uspeo da izgubi tako što je prodao dve vezane meč lopte na svoj servis i izgubio jer je protivnik dobio 3 seta u tajbrejkovima (najpribližnije nešto realno moguće onom close but no cigar).

 

Nadal je osvojio slem sa 35 godina.

 

Sve što mogu oni, može i NĐ (aj da ublažim, s velikom verovatnoćom da mu pokušaji uspeju).

 

Samo da dođe do terena, valjda ima mozak da ukapira šta i kako.

  • +1 1
Link to comment

nemacki focus unapredio suvakova u bivseg ministra obrazovanja :D

kakva novina, takav i ministar.

ali koga tamo briga, skinuli su gace, posrali se i nikom nista...

 

Milovan Suvakov, der ehemalige serbische Bildungsminister, arbeitet inzwischen als Wissenschaftler in den USA und hat die Dokumente genau analysiert.

Link to comment
9 hours ago, Redoran said:

I zato je Medvedev:

- ruska mašina za udaranje loptica

- teniska verzija internet trola

- žrtva svog ekstremno neprijatnog temperamenta

- i ne biste voleli da vaše dete imitira njegov kez

 

E, da, i Novak je "fanatik sa misijom" (obaranja rekorda) a Rafa je flegma opuštencija uživa u tenisu i pitanje je da li uopšte zna koliko slemova je osvojio, toliko ga zabole.

 

Ja se samo nadam da će se i Novak i Danil penzionisati na vreme i da će ovi suptilni i otvoreni pozivi da neko bude linčovan proizvesti neku novu tragediju (a sigurno hoće) tek kada njih dvojica uveliko budu uživali u zasluženoj penziji i budu na bezbednoj udaljenosti od tog zmijarnika.

 

 

Ovo su jezive stvari, nemam reci. 

Fudbal je sport koji ja pratim i tu ima ispiranja mozga publici koliko hoces i kreiranja narativa koje niko ne sme da dovede u pitanje, ali nisam video ovakve izlive mrznje prema bilo kom igracu.

Link to comment

Ja bih rekao da postoji Slavic issue. Sad sam prvi put čuo za termin, ali sam pisao već na drugim temama o tome i zvao ga nekom vrstom ksenofobije prema istočnoj Evropi. Na primer, Teodosić je bio neko ko izgleda kao da puši dve pakle cigareta dnevno hahahahaha, a Kampaco je magija al’ šteta što je nizak. Mislim da tu postoji par nijansi i da je ogromnom većinom u pitanju razmišljanje: ludi Rusi, squating slavs wearing Addidas, vidi na šta liče. Ta meta je u osnovi licence to make fun jedne grupe koja se ne buni na to i ne traži cancelovanje jer im nije u osnovi kulture ponašanja. Ljudi mahom ne veruju u culture wars, a meni se čini da taj na liniji mačo vs victim nikad više nije buktao. Tokom pandemije se preneo na najprostije stvari tipa nošenje maske kao simbola snage ili slabosti. Ajde pičko skini tu krpu sa usta, šta si se usrao vs. stavi masku u parku, pobićeš nas sve! Obe strane su debilizovane od strane svojih kulturnih uticaja, samo je jedna konkretno sigurnija za zdravlje pojedinca.


“I do think we’re in a culture war,” says Matthew d’Ancona, an editor at Tortoise Media, where he has written perceptively about the politicisation of culture. “There have always been cultural conflicts but it’s become much sharper in the last 20 years thanks to declining trust in institutions that were meant to hold together the cohesion of society, some of the growing inequalities, and most of all the proliferation of technology that enables and indeed encourages people to cluster in their cultural groups.”

 

Šta bolje opisuje propast institucija od ove pandemije? Naročito kod nas recimo.


 

E sad, kao što kod nas postoje ovi što ubacuju svinjske glave u teren tako postoje i kod njih ovi što dobacuju te gnusote koje dobacuju. Ko zna na kog Rusa ili Srbina je on ljut jer ga nervira na poslu ili peva veseli se srpski rode do 4 ujutru u kući pored ili je samo dovoljno drugačiji. 

 

Mediji su ogavni na svim meridijanima i tu je problem samo iluzija koju smo stvorili 90ih da ćemi bolje proći kad izadjemo iz Slobinog pakla. 

Odoh u preširoko, ali mi se čini da ovo i jeste šire pitanje od pederskog, belog sporta i 5-6 nevoljenih evropljana iz istočnkg bloka.

 

 

 

 

 

 

  • +1 3
Link to comment

To bi imalo smisla kad bi ATP sprovodio takvu sistemsku ksenofobnu politiku spram east europian players. A to nigde nisam primetio.

To što se piše u medijima je nebitno za ovaj diskurs. 

Link to comment
4 minutes ago, Mos said:

Ja bih rekao da postoji Slavic issue.

Teško je to meni (kao astručnjaku) konsolidovati sa apsolutnim obožavanjem australijskih društvenih medija (ne znam kakva je situacija među ljudima, družim se sa dva i po ljuda koje zabole za sport) koje pokazuju prema Jeleni Dokić (prvo kao prema žrtvi nenormalnog oca, a sad i kao teniskoj komentatorki.) Nepregledne količine oduševljenih tweetova tipa "najbolji komentator tenisa svih vremena" sam video, uz komplimente na pregršt... (U isto to vreme kad su NĐ proglasili da je lično izmislio kovid, otprilike ti isti nalozi.) (U prilogu, jedan od stotina ako ne i hiljada tweetova te vrste - pritom ja ne pratim bilo šta u vezi sporta, whatsoever - opet nisam mogao da ne vidim.)

 

 

 

 

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Indy said:

Teško je to meni (kao astručnjaku) konsolidovati sa apsolutnim obožavanjem australijskih društvenih medija (ne znam kakva je situacija među ljudima, družim se sa dva i po ljuda koje zabole za sport) koje pokazuju prema Jeleni Dokić (prvo kao prema žrtvi nenormalnog oca, a sad i kao teniskoj komentatorki.) Nepregledne količine oduševljenih tweetova tipa "najbolji komentator tenisa svih vremena" sam video, uz komplimente na pregršt... (U isto to vreme kad su NĐ proglasili da je lično izmislio kovid, otprilike ti isti nalozi.) (U prilogu, jedan od stotina ako ne i hiljada tweetova te vrste - pritom ja ne pratim bilo šta u vezi sporta, whatsoever - opet nisam mogao da ne vidim.)

 

 

 

 

 

 

Odlican primer, opet macho vs. victim. Zapadna javnost automatski prelazi na njenu stranu kad dobija victim ulogu.

  • +1 2
Link to comment
7 hours ago, Budja said:

 

Govoris o harizmi, a onda kako je Rafa voljen. :laugh:

Isam kazes Tipsa, Federer... kako se Rafa uklapa u to?

Kako je to Rafa "masina" drugaciji od 1 Lendla? Jer mu je tenis zanimljiv? Jer je aristokrata?

Jok, seruje se ono "gladijator", borac do kraja, i sl. Kako je to, onda, drugacije od Djokovica?

 

 

Jednostavno, okruzenje oblikuje stavove i preferencije. Ovde kod mene u Ekvadoru Djokovic ne postoji. Evo tvitera jednog pracenog novinara koji odlicno ilustruje stanje duha u Juznoj Americi:

 

 

 

Ja se slazem da je Rafa sinonim za borbu do kraja i ne nesto posebno harizmatican ali bi voleo da mi quotujes deo gde sam napisao da je Rafa voljen jer je harizmatican jer sam celo vreme probao da analiziram iz mog ugla zasto Novak nije voljen i da li je to zbog toga sto je iz istocne Evrope ili je nesto do njega. 

 

Recimo ja mogu da razumem zasto su ljudi obozavali Safina i zasto sada ne vole Medvedeva, obojica iz Rusije ali nekako drugacije zrace. To zracenje je samo licni utisak pa kazem da ja mogu da razumem a ne i drugi.  Ovde provejava teorija da je Safin kojim slucajem bio uspesniji i uzeo dosta slemova naprasno bi mediji krenuli da ga lincuju jer je iz istocne evrope i uspesan je a tenis je sport za neke odabrane i da to nema veze do igraca. Ja se sa tim generalno ne slazem mada ne mogu bas da pobijem kad harper napise listu najuspesnijih iz istocne evrope i kaze da su svi imali los tretman. 

  • +1 2
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...