Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

11 minutes ago, republikanac said:

Sto se tice uzorka, za Moniku me interesuje, ne znam sta su pisali mediji, mislim onaj ju je bolesnik napao, ali da li je pre toga bila satanizovana u medijima itd ? Jel ima negde neko pisanije o tome? 

 

Monika je prva velika igracica koja je na teniske terene uvela onaj grunt kad ispali lopticu s reketa, s tim sto to kod nje nije bila stvar taktike vec toga da je veoma rano pocela karijeru kao sitna devojcica, ulagala je veci napor da generise snagu kod udaraca pa joj je ta navika ostala. To je u to vreme bila velika tema posto je bilo neobicno, cak je povremeno bilo zahtevano od medija da joj se bukvalno zabrani da ispusta zvuke kad udara lopticu. Medjutim, mnogo veci problem je bila divinizacija Stefi Graf koja je spasila cast postenog teniskog sveta tako sto je istisnula s vrha opste omrazenu Navratilovu. Kad se Monika pojavila sa svojom superiornom igrom sa oba krila krenula je da gazi Grafovu gde stigne, osim na travi. Stefi je, naime, imala issue u svojoj igri, nije umela da odigra posteni TS backhand da joj zivot zavisi od toga a svaki njen pokusaj slajsa na sljaci je bio poslastica za Moniku koja je em imala izrazito nisko teziste, em je hvatala loptice u penjanju i tako probijala Grafovu.

 

Njen uspeh je bio munjevit bas u vreme kad je kraljica Stefi bila na vrhuncu i to je smetalo mnogima, tim pre sto je sama Monika bila prilicno introvertna i nezanimljiva za medije. Dugogodisnji lament zapadne, narocito nemacke stampe nad svojom sampionkom na kraju je doveo do toga da Ginter Parhe, covek sa dosijeom i dijagnozom, komotno useta naoruzan na teren i ubode u lopaticu tada najbolju igracicu na svetu, pored svog obezbedjenja i zvanicnika koji su se motali oko terena. Za mene je to i dan danas najveca sramota u istoriji tenisa, narocito zato sto se WTA ponasao kao da se maltene nista nije desilo i Monika se strmoglavila sa vrha liste jer dugo nije mogla da igra. WTA je, pazi sad, pitao druge igracice da li treba zastititi njen rejting i sve igracice osim Sabatinijeve su se izjasnile protiv, iako je Parhe na sudjenju rekao da je njegov jedini motiv bio uklanjanje Selesove kako bi Stefi Graf mogla ponovo da bude najbolja igracica na svetu.

 

Posle se nadovezala i prerana smrt njenog oca Karolja i tako je ta karijera zaustavljena pre vremena.

 

Sto se ovog drugog tice, ovoga sto Navratilova zove "Slavic issue", mislim da bi bilo isto i da je u pitanju teniser iz, recimo, Kine ili Indije, samo je sticaj okolnosti sto je svo cetvoro tih velikih sampiona doslo iz onoga sto se na zapadu smatra istocnom Evropom. Rasizam je generalno duboko ukorenjen kod vecine ljudi nevezano za to odakle dolaze ali istorijski dosije onoga sto se kolokvijalno moze nazvati zapadnim rasizmom je jeziv preko svake granice. U Australiji taj rasizam ima i duboke geopoliticke razloge, radi se o "beloj" drzavi koja je sa svih strana u dubini od par hiljada kilometara okruzena pripadnicima drugih rasa. Otuda i ta neobicna imigraciona politika. To, naravno, ne znaci da su svi ljudi tamo rasisti, ne znaci ni da su vecina rasisti, samo znaci da je rasisticki narativ jos uvek veoma jak i kod onih koji ga po sluzbenoj duznosti kriju ili pokusavaju da ga sakriju. Politicara i novinara, na primer.

  • +1 4
Link to comment

Nolo treba da batali budalastine i da se isključivo bavi onim sto najbolje radi na svetu- da igra tenis. Ni manje, ni vise. Da batali piramide, ijone, zijone, magareće mleko, runolistove stidne dlačice, endemije, pandemije, ikonice, Twittere, fejsbukove, Instagrame, blesave matorce, glupacu od zene, itd.( barem javno). Samo neka igra tenis kao sampion jer to jeste, ostalo će ga saraniti

Edited by Krampa
  • +1 2
Link to comment
52 minutes ago, Zli Gli said:

Otprilike stoji ovo sto je Duda napisala, Novak je u sustini inteligentan lik, duhovit i harizmatican, prica nekoliko svetskih jezika, mada stoji i da je imao ranijih godina tih nekih pokusaja tipa imitiranje nekih, sto se ljudima nije dopalo. Necemo sad porediti da li je lepsi od Tipsarevica ili harizmaricniji i agresivniji u igri od npr. Dastina Brauna ili Bagdatisa ali definitivno nije glup niti dosadan lik. Sa druge strane imamo ove ultra mega harizmaticne zvezde Federera, Nadala, Serenu... Rodju eventualno covek da voli zbog graciozne igre i sto je uvek tip top doteran na terenu, od carapa do trake za kosu, a izjave sacuvaj Boze tokom cele karijere + slag na tortu ova odvratna proslogodisnja reklama za satove. Nadala mozda jer uvek daje sve od sebe i ovi sto se eventualno loze na njegov levi biceps koji je jedno 5cm veci od desnog, a inace je lik za dve decenije tek od skoro minimalno odmakao od Sliskovicevog aj tinks its rezultat real. Serena, sta reci, glumi neko ludilo uvek, kraljica drame i opasan psiho slucaj. Harizma vrca na sve strane, zato ih vole garant.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

 

Ne znam otkud Serena u tvojoj priči, kada je ista nakon godina dominacije i 18 uzastopnih pobeda protiv Šarapove svejedno bila manje popularna od amerikanizovane ruske barjaktarke. Bukvalno je trebalo da dođe do diskvalifikacije Šarapove da bi je prestigla na listi najplaćenijih sportistkinja.

 

Možeš ti da kažeš da nećeš da porediš tenisere po agresivnosti igre i fizičkom izgledu, ali to ne znači da ti faktori ne utiču na popularnost.

 

23 minutes ago, Mil@n said:

Pa ne može Meda da očekuej da ga vole, pošto kada god ga publika boo-uje, on čovek uleće u najdirektniji klinč i obračun sa istom... 

 

Naravno, ne podržavam seljačko navijanje, urlanje, ometanje i slično.

 

Sličan utisak sam imao kada sam čitao transkript, žao mi je čoveka jer već drugi put igra protiv odvratne publike u finalu slema, a opet taj isti igrač redovno ulazi u klinč sa izjavama tipa "nikad ne bih uspeo bez vas" i sl.

 

Ako je nextgen grupa išta mogla da nauči od Djokovica to je da takvo ponašanje oduzima dosta energije. Nakon onog govora posle meča sa Rodikom na US Openu Đoković više nije imao sličnih nastupa, iako je povoda tekako bilo.

  • +1 1
Link to comment
25 minutes ago, Stari tenis fan said:

Objasnio sam slucaj Bedane. Kameramn je pitan je li OK. Rekao je da. Ko zna, da je u grlo pogodjena zena mogla reci da je OK, ne bi ga diskavalifikovali.

 

Ma sve je to jasno, osim da se radi o automatizmu. To je moj jedini komentar po  pitanju diskvalifikacije. Gledao sam i Sapovalova kada je na DC pogodio sudiju u glavu (oko). I tada je bilo nekoliko minuta pre nego je zvanicno diskvalifikovan, a bio je daleko cistiji slucaj nego kod Djokovica

Link to comment
15 minutes ago, harper said:

 

Monika je prva velika igracica koja je na teniske terene uvela onaj grunt kad ispali lopticu s reketa, s tim sto to kod nje nije bila stvar taktike vec toga da je veoma rano pocela karijeru kao sitna devojcica, ulagala je veci napor da generise snagu kod udaraca pa joj je ta navika ostala. To je u to vreme bila velika tema posto je bilo neobicno, cak je povremeno bilo zahtevano od medija da joj se bukvalno zabrani da ispusta zvuke kad udara lopticu. Medjutim, mnogo veci problem je bila divinizacija Stefi Graf koja je spasila cast postenog teniskog sveta tako sto je istisnula s vrha opste omrazenu Navratilovu. Kad se Monika pojavila sa svojom superiornom igrom sa oba krila krenula je da gazi Grafovu gde stigne, osim na travi. Stefi je, naime, imala issue u svojoj igri, nije umela da odigra posteni TS backhand da joj zivot zavisi od toga a svaki njen pokusaj slajsa na sljaci je bio poslastica za Moniku koja je em imala izrazito nisko teziste, em je hvatala loptice u penjanju i tako probijala Grafovu.

 

hvala na podsecanju, vecinu se secam osim sto sam zaboravio to za te uzdahe. Takodje secam se kako je jedino taj slajs bekend radio protiv monike na WB jer sklizne i nikako nije mogla da pobedi Grafovu. Sve sta se desilo posle uboda jeste sramota za WTA i ostale u prici osim Sabatinijeve.  

 

guglao sam malo taj "slavic issue" i navratilovu ali ne nadjoh nista sto objasnjava tacno na sta je mislila, mozda moj google fu nije na nivou

  • +1 1
Link to comment

Italijani imaju npr. public lectures o jugoslovenskom sportu gde govore novinari a publika dolazi da slusa, pisu knjige o jugoslovenskom sportu koji kod njih uziva kultni status. 

 

Naravno, i tamo ima rasizma prema nama "ciganima", ali ima i dosta razumevanja, pa i divljenja.

Edited by Meazza
  • Hvala 1
Link to comment

Evo Vishko sad reko u podkastu da skupljaci loptica i sudije spadaju u sluzbena lica, a publika nije sluzbeno lice.. objasnjavaju Kirgiosa vs Novak. Znao sam da sam procitao negde to u pravilima...

Link to comment
32 minutes ago, Sandradjer said:

Djokovic je u Rimu docekan kao car, doduse imao je i italijanskog sponzora :)

 

u Italiji i u Australiji je najbolje prolazio dok nije bio antivakser, videćemo šta je ostalo od Italije

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, levi said:

 

u Italiji i u Australiji je najbolje prolazio dok nije bio antivakser, videćemo šta je ostalo od Italije

Ako vidimo uopste. Ne znam kakvi su trenutno uslovi za ulazak u Italiju, i sta ce se sve promeniti. 

Da objasni decembarski pcr i vakcinise se i ceka ga fenomenalna buducnost :)

 

 

 

 

Link to comment
36 minutes ago, Tsai said:

Evo Vishko sad reko u podkastu da skupljaci loptica i sudije spadaju u sluzbena lica, a publika nije sluzbeno lice.. objasnjavaju Kirgiosa vs Novak. Znao sam da sam procitao negde to u pravilima...

Imas ovdje pravila USTA. Nisu bas posebno jasna, ali stavljau igraca, suzbeno lice i gledoaca u istu kategoriju.

 

Default. Meaning in tennis. Definition. Wiki. Terms (alvin-almazov.com)

 

Visko zna da iz diplomatskih razloga malo nategne istinu. Objasnjavati stvarnu razliku izmedju Kirjoseovog i Novakovog postupka nije lako. Reci da je razlicito je lakse.

Link to comment

hvala ti na ovome. po ovome zapravo znaci da ako neko bude ok nakon udarca, velike su sanse da ce se igrac izvuci, ali ako neko dozivi povredu i bude mu lose, onda nema izvlacenja. mada jeste nejasno i sturo, mora da ima negde detaljnije

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...