Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

3 hours ago, nssar said:

Po mom secanju (upravo posle tog USO), pravila su da je diskvalifikacija "at discretion of tournament referee", sto znaci da nisu autpomatska. Ipak on procenjuje situaciju, inace bi automatski morali biti izbaceni svi koji nekoga pogode lopticom. Nije to bas aut, pa je li bio ili nije i sudija proglasi poen.

 

Diskrecioni elemenat ne moze biti primijenjen na slucaj Novaka. Zena se davila.

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
4 minutes ago, Tsai said:

samo kazem da nije nebitna igracica vec jedna od najboljih u 21. veku

 

ivanisevic ima jedan slem (kog je osvojio na spektakularan i neponovljiv nacin) i to mu je to

Onda gledaj gde se frljas sa lajkovima, ne vidim ni s od smisla u tvojim postovima.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, boldrock said:

 

Ne slažem se u potpunosti, jer Djokovic nikad nije imao podršku, čak ni kada je igrao prvo finale slema sa Congom.

 

Ja uopste ne govorim o podrsci sa tribina, nemam problem s tim da se vecina gledalaca opredeli za igraca za kojeg zeli da se opredeli, govorim o necemu sasvim drugom. Novak je zbog brojne dijaspore imao odredjenu podrsku u Australiji od pocetka, cak i kad je igrao protiv Rodzera, zato mu je to i najuspesniji GS u karijeri.

  • +1 1
Link to comment

Mislim da je problem broj 1 nevolenja™ Novaka razmontiravanje Federera i Nadala i useravanja u taj megalomansko istorijski okršaj dva apsolutna dominatora. Teniski svet je uveliko bio podeljen na navijače njih dvojice. Sasvim je logično da ima problem sa manjkom fanova.

 

Sa druge strane, nisam imao problem recimo sa imitacijama, em nisu realno loše, em je jako brzo prestao sa tom praksom, nije odveo priču u neku totalnu patetiku. Da sam navijao za Feda i Nadala, možda bi me od samog starta nerviralo šta ovaj glumi i sl.

 

Ovo što se dešava poslednjih godina je bukvalno prezir i kao što rekoh neki dan, dobrim delom je sam tome doprineo jer je, budimo realni, imao ne jedan već nekoliko užasnih momenata sopstvenog PR-a. Naravno da su mu zviždali i pre, ko će zaboraviti onaj US Open i finale sa Fedom, ali to je bilo, verujem, zato što su hteli da Federer pobedi, a ne jer njega mrze. Mnogo se multiplikovao taj loš odnos dela publike prema njemu u poslednje 2, 3 godine i to je opet, delom, posledica nekih njegovih postupaka, stavova i sl.

 

Da li u celoj priči ima mesta priči o poreklu, ne znam, može biti a i ne mora da znači. Da li bi hejtovali Federera ovako našminkanog, pravičnog, odmerenog i sa onolikom dominacijom a da nosi SRB zastavu? Mislim da ne bi. 

 

Delu publike verujem da igra ulogu i poreklo, ali isto tako, delu npr naše publike kojima je Federer ušminkani Švajcarac ili Nadal Španska ciganštura... 

  • +1 2
Link to comment
14 minutes ago, harper said:

 

Tipsarevic je za ovu pricu nebitan igrac, Ivanisevic je nebitan igrac, Kafeljnikov je nebitan igrac, Mandlikova je nebitna igracica, Kurnjikova je tek nebitna igracica, Sarapova je nebitna igracica (s njom je malo drugaciji slucaj, da ne ulazim previse u detalje). Niko od njih nije imao ambiciju da ugrozava i menja teniski poredak. Napisao sam juce, ne mrze ti ljudi igrace zato sto dolaze iz "pogresnih" zemalja vec zato sto ne znaju za svoje mesto iako dolaze iz "pogresnih" zemalja.

 

A šta onda ovaj Medvedev hoće?

U njemu umro dečak i igraće samo turnire na tajgama i Kavkazu, a on ustvari nebitan

Link to comment

Za koga ce biti publika? To je kompleksno, splet faktora utice na to. Neka grupa hirarija:

 

1. Domaceg igraca

2. Igraca koji spada u istom kulturnom krugu (pogledajte glasanje za Evroviziju)

3. Igraca kojeg reklamira stampa (obicno reklamira nekoga ko donosi pare)

4. Igraca koji ih ne iritira (prevrtljiva kakva jeste, masa nikad nije sigurna sto je iritira)

5. Outsajdera

6. Staru zvijzdu koja ima dobar turnir 

7. Jednog od velikih rivala kome se priklonila (Partizan-Zvezda efekt)

...

 

U tenisu imamo dodatnu komplikaciju. To je danas internacinalni sport! Nekada, kad su veliki turniri stekli status je bio nacionalni sport. Za prave ljubitelje tenisa je to primarno internacionalni sport. Za ostale, njih je 80% na velikom stadionu, to je nacionalni dogadjaj. 

 

Da Beograd ima slem, za koga bi publika navijala u mecu izmedju Slovaka i Tajlandjanina? Nije tesko zakljuciti.

Edited by Stari tenis fan
  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, omiljeni said:

 

A šta onda ovaj Medvedev hoće?

U njemu umro dečak i igraće samo turnire na tajgama i Kavkazu, a on ustvari nebitan

 

Nemam pojma, pitaj njega. Covek je verovatno shvatio u kakav je zmijarnik upao, zaradio je dovoljno, srezace ambicije na onoliko koliko mu prija i odgovara i zivece srecno i dugovecno. On ocigledno nije fanatik poput Novaka da pokusava da ispravlja rasisticke krive Drine.

Link to comment
13 minutes ago, Mil@n said:

Mislim da je problem broj 1 nevolenja™ Novaka razmontiravanje Federera i Nadala i useravanja u taj megalomansko istorijski okršaj dva apsolutna dominatora. Teniski svet je uveliko bio podeljen na navijače njih dvojice. Sasvim je logično da ima problem sa manjkom fanova.

 

Sa druge strane, nisam imao problem recimo sa imitacijama, em nisu realno loše, em je jako brzo prestao sa tom praksom, nije odveo priču u neku totalnu patetiku. Da sam navijao za Feda i Nadala, možda bi me od samog starta nerviralo šta ovaj glumi i sl.

 

Ovo što se dešava poslednjih godina je bukvalno prezir i kao što rekoh neki dan, dobrim delom je sam tome doprineo jer je, budimo realni, imao ne jedan već nekoliko užasnih momenata sopstvenog PR-a. Naravno da su mu zviždali i pre, ko će zaboraviti onaj US Open i finale sa Fedom, ali to je bilo, verujem, zato što su hteli da Federer pobedi, a ne jer njega mrze. Mnogo se multiplikovao taj loš odnos dela publike prema njemu u poslednje 2, 3 godine i to je opet, delom, posledica nekih njegovih postupaka, stavova i sl.

 

Da li u celoj priči ima mesta priči o poreklu, ne znam, može biti a i ne mora da znači. Da li bi hejtovali Federera ovako našminkanog, pravičnog, odmerenog i sa onolikom dominacijom a da nosi SRB zastavu? Mislim da ne bi. 

 

Delu publike verujem da igra ulogu i poreklo, ali isto tako, delu npr naše publike kojima je Federer ušminkani Švajcarac ili Nadal Španska ciganštura... 

 

U isto vreme kad Novak radi tako neoprostive stvari, kao sto su organizacija lokalnog turnira ciji kompletan prihod je isao siromasnijim igracima iz regiona da nekako prevuku period korone, pravicni Federer u talu sa glavonjama iz ATP-a organizuje Laver Cup i deli profit s tim istim glavonjama a jos pravicniji i vazda korektni Nadal sa AO ima ugovor o finansiranju i pomaganju njegove privatne teniske akademije na Majorci. Dakle, obojica su do guse u sukobu interesa i nikom nista, to niko i ne pominje.

 

Ali ne, hajde da obrnemo jos jedan krug sta je sve Djokovic radio zbog cega ga ATP i njihove udarne pesnice po medijima ne vole.

Link to comment
10 minutes ago, Stari tenis fan said:

 

Diskrecioni elemenat ne moze biti primijenjen na slucaj Novaka. Zena se davila.

 

 

Kako mislis ne moze? Diskrecioni valjda znaci da je ta osoba jedina koja donosi odluku

 

Pravilo kaze "at discretion of" i nema nikakvog automatskog diskvalifikovanja.  Covek proceni situaciju i odluci, kao sto je bilo i u Novakovom slucaju.

 Ja ne govorim o ispravnosti odluke, samo da nema automatske diskvalifikacije jer bi je donosio "chair umpire", nego se uvek zove  "tournament referee/supervisor". Da li tu postoje nekakva uputstva za razlicite situacije, verovatno da, ali je odluka nije automatska

Link to comment
7 minutes ago, nssar said:

Kako mislis ne moze? Diskrecioni valjda znaci da je ta osoba jedina koja donosi odluku

 

Pravilo kaze "at discretion of" i nema nikakvog automatskog diskvalifikovanja.  Covek proceni situaciju i odluci, kao sto je bilo i u Novakovom slucaju.

 Ja ne govorim o ispravnosti odluke, samo da nema automatske diskvalifikacije jer bi je donosio "chair umpire", nego se uvek zove  "tournament referee/supervisor". Da li tu postoje nekakva uputstva za razlicite situacije, verovatno da, ali je odluka nije automatska

To nije apsolutna diskrecija rimskog cara koji bira kojem gladijatoru ce postediti zivot, a on pogleda masu oko sbe i vidi cemu je ona naklonjena prije nego pokaze palac.

 

Moze da se gleda namjera (kod Novaka je nije bilo), nehat (kod Novaka je bio prisutan, on je na istom turniru za dlaku izbjegao diskvalifikaciju dva kola ranije), nivo povrede (zena se gusila), uticaj na finansije turnira (mnogi u AMerici misle da Novak nije trebao biti diskvalifikovan, turnir je mnogo isgubio njegovim ispadanjem) i konacno kako ce publika reagovati.

Link to comment
8 minutes ago, Stari tenis fan said:

To nije apsolutna diskrecija rimskog cara koji bira kojem gladijatoru ce postediti zivot, a on pogleda masu oko sbe i vidi cemu je ona naklonjena prije nego pokaze palac.

 

Moze da se gleda namjera (kod Novaka je nije bilo), nehat (kod Novaka je bio prisutan, on je na istom turniru za dlaku izbjegao diskvalifikaciju dva kola ranije), nivo povrede (zena se gusila), uticaj na finansije turnira (mnogi u AMerici misle da Novak nije trebao biti diskvalifikovan, turnir je mnogo isgubio njegovim ispadanjem) i konacno kako ce publika reagovati.

 

 

I kako je onda diskvalifikacija "automatska"?

Link to comment
36 minutes ago, harper said:

 

U isto vreme kad Novak radi tako neoprostive stvari, kao sto su organizacija lokalnog turnira ciji kompletan prihod je isao siromasnijim igracima iz regiona da nekako prevuku period korone, pravicni Federer u talu sa glavonjama iz ATP-a organizuje Laver Cup i deli profit s tim istim glavonjama a jos pravicniji i vazda korektni Nadal sa AO ima ugovor o finansiranju i pomaganju njegove privatne teniske akademije na Majorci. Dakle, obojica su do guse u sukobu interesa i nikom nista, to niko i ne pominje.

 

Ali ne, hajde da obrnemo jos jedan krug sta je sve Djokovic radio zbog cega ga ATP i njihove udarne pesnice po medijima ne vole.

 

Jel su procureli snimci sa partija uveče sa Laver Cupa i jesu se pozaražavali igrači?

Link to comment
10 minutes ago, nssar said:

I kako je onda diskvalifikacija "automatska"?

 

U trenutku kada je Novaka pogodio zenu na nacin na koji je pogodio, diskvalifikacija je bila automatska. Taj incident je izazvao buru reakcija. Pravila nisu i ne mogu biti jasna. Onaj slucaj Federera koji je neko postirao je granicni slucaj. Duh pravila je da se sudije i publika stite od bilo namjerne, bilo nenamajerne agresije igraca. Vama nikako ne ide u glavu da je USO nevoljko diskvalifikovao Novaka. Oni su time izgubili pare!

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Mil@n said:

 

Jel su procureli snimci sa partija uveče sa Laver Cupa i jesu se pozaražavali igrači?

 

A to je vaznije od toga da jedan igrac sa glavesinama ATP-a zajednicki organizuje turnire i deli profit?

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...