Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

On 30.1.2022. at 16:15, Ros said:

 

lazirao test 26.12 a 18.12 se ponasao kao da je pozitivan. zasto onda nije test laziran odmah? cemu cekanje 8 dana?

 

Kako se to 18.12. ponašao kao da je pozitivan?  Primio je novinara i fotografa Lekipa, nije im rekao da je pozitivan, niti imamo podatak da je obavestio ljude sa kojima je bio u kontkatu 16. i 17.12,  da je pozitivan. Osim ako se nošenje maske u zatvorenom prostoru u kome primaš novinare smatra ponašanjem pozitivnog. Meni to izgleda kao standardno ponašanje za vreme pandemije.

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, namenski said:

Ej, nevezano sa temom, ali zar ne mislis da je ipak malo previse sa ovim pometanjem sopstvenog dvorista...?

 

Možda i jeste. Ne treba to shvatiti bukvalno, poenta je da ma koliko nam neregularni delovali uslovi pod kojima anglosaksonci dočekuju Novaka, stokizam™ kojim bi bio izložen Novakov protivnik u eventualnom finalu beogradskog grend slema bi bio dosta intenzivniji. Šbbkbb-iram uzimajući u obzir naš mentalitet i kulturu navijanja. Iz te prizme posmatram fenomen srpskog teniskog navijača kako sere po vimbldonskoj publici, i nisam siguran da sam ponosan na ono što vidim. Could be wrong.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, boldrock said:

 

Kako se to 18.12. ponašao kao da je pozitivan?  Primio je novinara i fotografa Lekipa, nije im rekao da je pozitivan, niti imamo podatak da je obavestio ljude sa kojima je bio u kontkatu 16. i 17.12,  da je pozitivan. Osim ako se nošenje maske u zatvorenom prostoru u kome primaš novinare smatra ponašanjem pozitivnog. Meni to izgleda kao standardno ponašanje za vreme pandemije.

 

 

 

 

sami novinari su rekli da je novak stalno nosio masku, i da su se osecali prilicno sigurno. masku je samo skinuo zbog slikanja. tu istu masku bas nije previse nosio dan ranije, zar ne?

meni je jasno zasto nije hteo da obznani da je pozitivan pre nego sto je predao dokumentaciju za izuzece jer to onda vise ne bi bilo anonimno. 

Link to comment
4 minutes ago, republikanac said:

Posto pratim tenis cesto citam ovaj forum jer ima dosta kvalitetnih komentara, rekoh da napisem nesto jer imam cesto debatu sa jednim prijateljem oko slicne teme koja se provlaci ovde na forumu...

Da li je Novak Djokovic omrazen kod dobrog dela teniskih navijaca zbog toga što je iz Srbije (ili da proširimo geografiju na Slovene) i plus veoma uspesan u sportu koji je tradicionalno anglo saksonski ili zbog toga sto je jednostavno Novak Djokovic glavom i bradom  (imitacije, delom sto se smatra da je folirao na pocetku karijere povrede cim krene da gubi, neki gestovi koje kulturoloski nisu bliski nekim nacijama kao jedenje trave na Vimbledonu, njegov stil igre koji nije atraktivan itd) ? 

 

Meni vuce na ovo drugo, i to kazem kao Noletov fan koji veoma emotivno gleda meceve. 

Ja Novaka volim i pratim od pocetka od onog momka koji je rekao da moze da pobedi Nadala, do toga kako se bori protiv svih i generalno mi je najbolji njegov potez bio kad je pobedio na USO i vikao "this is SPARTA !!! " jer generalno mislim da bi trebao da bude vise drcan prema ljudima koji mu ocigledno nisu dobronamerni ali on nije takav. Isto mislim da je Nole generalno dobrotvor i da ima tu neku dobrotu u sebi. 

Ali cesto se zapitam cisto kao teniski fan da li bi navijao za Djokovica da nije iz Srbije i da li je to kulturoloska stvar ? 

Moj favorit pre nego sto se Djokovic pojavio bio je Federer a pre njega Beker. Secam se kako sam uvek navijao za Federera protiv Rodika i protiv Rafe, pogotovu na RG gde ga je Rafa mleo kako je stigao. Ne cudim se zasto ljudi navijaju za Rodzera. Onda se pojavio Novak i u pocetku igrao napadacki, dosta dopadljivo i jos posto je nas, Nole je dobio jos jednog navijaca brzo. 

Ne volim Djokovic family, i one usporedbe sa Teslom te me to valjda sve to svrstava u umerenog fana ;) 

 

Zivim u jednoj Evropskoj zemlji gde je tenis nije toliko popularan pa se tako obradujem kad se sretnem i mogu da popricam sa nekim ko voli i prati tenis. Vecina tih ljudi jednostavno voli Nadala ili Federera a Djokovica ne vole ili kad cuju odakle sam onda kao ublaze da jednostavno ne navijaju za njega ali ga postuju. Moja zena, inace poljakinja koja prati tenis, ga uopste ne voli. Bilo mi veoma cudno to sve pa sam je pitao zasto ?  objasnila mi da su je nervirale te imitacije, da po njoj nekako nema uopste harizmu itd.  I dan danas kad mi je dosadno a u Srbiji smo samo pomenem da ne voli Noleta u nekom drustvu i eto veselja :) Vecina poljaka koje poznajem koji znaju nesto o tenisu ovde su u istom fazonu sa izuzetkom nekih prijatelja koji su antivakseri koji su se naprasno zainteresovali za njegao posle ove AO avanture. 

 

Pre neki dan napisem ovde na forumu da je Meda kralj i kako je odbrusio sve sudiji itd. Ali onda opet pogledam snimak i ucini mi se preterano kako ga je napusio, mislim nacin na koji ga je napusio. Isto tako pogledam finale i vidim da kad krene da gubi onda krece da se svadja sa svima.Pa se zamislim da li to doprinosi da je publika protiv njega ili je to zato sto je Rus ? 

 

Argument o Lendl-u , Navratilovoj pa i Monici ne mogu da pobijem (delom jer se slabije secam lendla i okruzenja a znam da sam i sam navijao protiv Navratilove) tako da se cesto zapitam da li je moj prijatelj u pravu i da je razlog zato sto je Nole iz ovog dela sveta ali uvek se setim moje zene i nekih prijatelja , pa i oni su neki sloveni :) plus supruga i udata za srbina pa sto ne bi voleli uspesnog slovena. 

 

Ako idemo u SBBKBB, moj neki utisak je da je Tipsa naprimer bio toliko uspesan, da bi on bio mnogo vise voljen. Nekako je on vise dopadljiv harizma mu je drugacija , secam se kad je vodio Tipsi tajm na eurosportu, nekako je spontaniji. 

Eto napisa se ja :)

 

I moj je utisak da je Tipsarević imao veću podršku publike na AO (ili makar manje neprijateljski nastrojenu) kada je igrao pet setova sa Federerom 2008. godine. Naravno, slažem se da ostaje ŠBBKBB situacija sa Tipsom koji osvaja slemove levo i desno, pobeđujući Nadala i Federera. U odnosu na Novaka, osim što je daleko manja opasnost, igrao je agresivnije i izgleda bolje.

Link to comment
37 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Ništa te ne razbiram. Tvoja poenta je da je Ivanišević imao 10 slemova u tom momentu, Agasi 11, Sampras 12, publika bi zviždala na Goranov servis? Zašto?

 

 

A ček jel će sad da se bavimo komentarima sa, pretpostavljam, portala i twittera? Novak dao reket klincu? Strava, + kod mene. Neki mentol sa twittera prokomentarisao njegove motive? Ko ga jebe. Zašto se uopšte baviš takvim likovima?

 

Ustvari moguće da nisam razumeo tvoj post, ništa mi tu ne štima, niti mi je jasno. :D

Ukratko, ne mozes da poredis dva vremenska perioda, ako ne ukljucis sve faktore i promene, za svako vreme ponaosob. Ivanisevic i njegova jedna titula (ne omalovazam, daleko bilo) ne moze da se stavi uopste kao reper u smislu poredenja sa Djokovicem. Pogotovo, ako i sam u svom postu navodis da su se vremena promenila.

Primer sa reketom je iz Marke, bio je doduse i po nasoj stampi - samo je slika banalizacije sa kojom se svakodnevno suocava Djokovic. Nemoj mi pricati dal se ja bavim ili ne bavim likovima sa neta, zivimo u vreme, kakvom zivimo, nismo ga ni ja, ni ti birali, to je realnost - nije nikakav argument na koji medij se pozivam, ako su svi mediji danas od jebenog tik toka do reprezentativnog casopisa povezani jednim klikom i tako funkcionisu u zavisnosti od potrebe i interesa javnosti.

 

edit: moram da promenim dioptriju.

Edited by Lancia
Link to comment
2 minutes ago, republikanac said:

Eto napisa se ja :)

 

I treba, hvala na dugackom postu.

 

Navijaci za navijace, tu svako ima neke svoje preferencije i ne postoji zajednicki imenitelj pomocu kojeg moze da se utvrdi sta je razlog zasto neko voli nekog a ne voli nekog drugog igraca. Medjutim, mi ne govorimo o navijacima, obicnim ljudima koji ozbiljno ili makar povrsno prate tenis vec o klimi koju produciraju mainstream teniski mediji i razni nalozi na drustvenim mrezama napisani od novinara koji takve stvari ne mogu da objave u mainstream medijima jer tamo ipak postoje neka ogranicenja. Takodje, niko ne tvrdi da su svi "zapadnjaci" rasisti a svi istocnjaci "zrtve", sto je omiljeni narativ ovih forumskih tragaca za Miletom i Slavicom, ono sto se tvrdi je da u odnosu prema najvecim igracima iz ovih istocnih delova Evrope postoji kontinuirani i dokazivi sentiment latentne mrznje u teniskim medijima onog trenutka kad ti teniseri pokazu da su zainteresovani za najvise ambicije. Samo cetvoro igraca tog profila je pokazalo tu ambiciju i svo cetvoro su nemilosrdno gazeni od strane medija kroz cele njihove karijere. Taj uzorak nije preterano veliki ali je stopostotan i dok se ne pojavi igrac koji ce imati drugaciji tretman od njih cetvoro argument "slucaja" je besmislen. Tim pre sto kroz nista slicno nije prolazio nijedan igrac iz drugih delova sveta, iako su mnogi od njih bili neuporedivo veci villain-i od ovo cetvoro i tokom karijere su radili mnogo gore stvari.

 

Mislim, ovde kod mene je pola sedam uvece i pao je mrak. Mogu ja na forumu da tvrdim da sija sunce jer to intenzivno zelim ali ne sija, pao je mrak. To je realnost.

Link to comment
7 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Možda i jeste. Ne treba to shvatiti bukvalno, poenta je da ma koliko nam neregularni delovali uslovi pod kojima anglosaksonci dočekuju Novaka, stokizam™ kojim bi bio izložen Novakov protivnik u eventualnom finalu beogradskog grend slema bi bio dosta intenzivniji. Šbbkbb-iram uzimajući u obzir naš mentalitet i kulturu navijanja. Iz te prizme posmatram fenomen srpskog teniskog navijača kako sere po vimbldonskoj publici, i nisam siguran da sam ponosan na ono što vidim. Could be wrong.

 

Novak je vec igrao finala u Beogradu i na ATP turniru i u Davis Cup-u, njegovi protivnici nisu dozivljavali nista slicno. Ne zato sto su oni koji su sedeli na tribinama becka skola kulture vec zato sto im je objasnjeno kako da se mimikrisu. Zato postoje pravila, da se ne vide pocepane gace.

Link to comment
7 minutes ago, boldrock said:

 

I moj je utisak da je Tipsarević imao veću podršku publike na AO (ili makar manje neprijateljski nastrojenu) kada je igrao pet setova sa Federerom 2008. godine. Naravno, slažem se da ostaje ŠBBKBB situacija sa Tipsom koji osvaja slemove levo i desno, pobeđujući Nadala i Federera. U odnosu na Novaka, osim što je daleko manja opasnost, igrao je agresivnije i izgleda bolje.

 

Tipsarevic je za ovu pricu nebitan igrac, Ivanisevic je nebitan igrac, Kafeljnikov je nebitan igrac, Mandlikova je nebitna igracica, Kurnjikova je tek nebitna igracica, Sarapova je nebitna igracica (s njom je malo drugaciji slucaj, da ne ulazim previse u detalje). Niko od njih nije imao ambiciju da ugrozava i menja teniski poredak. Napisao sam juce, ne mrze ti ljudi igrace zato sto dolaze iz "pogresnih" zemalja vec zato sto ne znaju za svoje mesto iako dolaze iz "pogresnih" zemalja.

Link to comment

Ok, da ne ulazim u tuču čaršavima, vidim da su mišljenja dosta podeljena. I dalje sam stava da nema nekog antislovenskog subplota, ali obratiću ubuduće više pažnje na ove crtice koje ste naveli, pa će vidimo. Odjava iz diskusije :)

Link to comment

samo kazem da nije nebitna igracica vec jedna od najboljih u 21. veku

 

ivanisevic ima jedan slem (kog je osvojio na spektakularan i neponovljiv nacin) i to mu je to

 

ed:  a zar nije navratilova sve slemove osvojila kao amerikanka?

Edited by Tsai
Link to comment
6 minutes ago, harper said:

 

Tipsarevic je za ovu pricu nebitan igrac, Ivanisevic je nebitan igrac, Kafeljnikov je nebitan igrac, Mandlikova je nebitna igracica, Kurnjikova je tek nebitna igracica, Sarapova je nebitna igracica (s njom je malo drugaciji slucaj, da ne ulazim previse u detalje). Niko od njih nije imao ambiciju da ugrozava i menja teniski poredak. Napisao sam juce, ne mrze ti ljudi igrace zato sto dolaze iz "pogresnih" zemalja vec zato sto ne znaju za svoje mesto iako dolaze iz "pogresnih" zemalja.

 

Ne slažem se u potpunosti, jer Djokovic nikad nije imao podršku, čak ni kada je igrao prvo finale slema sa Congom. Za razliku od recimo Safina i Šarapove, koja je imala podršku na svakom slemu koji je uzela.

 

Deo netrpeljivosti je vezan za ono o čemu pričaš, ali dobar deo zavisi od Djokovića. Pri tome ne mislim na imitiranje, predaje i izgovore, slanje srca i slično što zavisi od ponašanja, već na stil igre i ono što je republikanac nazvao harizmom.

Edited by boldrock
  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, Tsai said:

Sharapova ima karijerni slem i prvo mesto, ne moze da se poredi sa ivanisevicem i kurnjikovom

 

Kod Sarapove je malo specifican slucaj, nagovestio sam to ranije. Ona se jos kao tinejdzerka preselila u SAD (mislim na Floridu) i odatle pravila karijeru, tako da je vise imala status americke Ruskinje (nesto poput Horovica ili Rahmanjinova) nego Ruskinje iz Rusije. U Moskvi su joj mediji javno zamerali zbog toga. Uostalom, izdrkavanje prema Navratilovoj i Seles je smesta prestalo onog trenutka kad su obe uzele americko drzavljanstvo, tada vise nije bio problem odakle su.

Link to comment
Just now, Mindaugas Žukauskas said:

Ok, da ne ulazim u tuču čaršavima, vidim da su mišljenja dosta podeljena. I dalje sam stava da nema nekog antislovenskog subplota, ali obratiću ubuduće više pažnje na ove crtice koje ste naveli, pa će vidimo. Odjava iz diskusije :)

Nisu to tuce aman, ja zivim u najzescem multi kultiju frtalj veka, s punom odgovrnoscu tvrdim da zapadni svet gleda u najmanju ruku s visine na nas istocnjake, o ostalima da i ne govorim. Ko mi ne veruje, mogu knjigu da mu napisem (al to ce da kosta).

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...