Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

53 minutes ago, James Marshall said:

Au brate koliko će vas se autovati zbog Novaka, tek sad, više cijenim one što su imali muda od početka da furaju tu avaks/sloboda izbora/ne vjerujem u medicinu priču nego ove što su sad skupili hrabrost™

 

au brate Džejmse, onda bi red bio da privremeno promeniš nik u Scott Morrison. mislim, neka si vlast ovde, pa ako je ovo početak ispitivanja moralno-političke podobnosti forumaša, koji su se nekako provukli graničnoj službi ppp, to deluje kao logično. na kraju naravno da konstatuješ, nakon uspešne akcije, da su granice ppp zaštićene i bezbedne.

 

no dobro, vazda su oni koji se iskreno zalažu za slobodu/slobode imali stanovite probelme zbog onih koji se zalažu za slobodu u nekim okvirima, toliko uskim, da vremenom postanu omča oko vrata. pa kada kročiš malo izvan te granice, u ime slobode, omča se steže a presuda izvršava.

 

ja ne primetih da niko ovde fura antivaksersku priču, ovo o medicini da i ne pominjem. zapravo je problem, kao što smo ranije i konstatovali, to što ni nemamo definiciju antivaksera, a o njima smo pričali zato što je jedan čovek bez ikakvog osnova optužen za tako nešto i presuđeno mu je zbog nečega što bi on možda mogao da misli ili što možda misli ali mi to ne možemo da dokažemo. 

 

radi se naprosto o tome da je nekima teško da svare da sloboda može da obuhvata i nešto što prevazilazi granice ličnih svetonazora. i da su te granice lične a ne opšte, univerzalne.

Edited by Ted
  • +1 8
Link to comment

 

Od našeg dopisnika iz Beograda, pristojan tekst o dočeku Đokovića, ima nekoliko baš interesantnih momenata pred kraj:

Belgrade falls quiet as deported national hero Novak Djokovic flies in

I savršen članak iz WP o fizičkim odricanjima Đokovića i jurenju fizičke perfekcije kao razlozima za  odbijanje vakcine:

Novak Djokovic is driven by an obsession, but that always has a cost

SaE

Link to comment
16 minutes ago, dùda said:

faktički je (dosta detalja govori u prilog tome) probao na mufte, ali formalno nije

 

eto, sad zbog ovoga i mene proglasite desnicom (koje se inače grozim, što sam starija, sve sam više levičar)

 

ali me zbilja nervira što se ovde neke stvari ne razdvajaju

 

oni koji su ovde odavno, znaju jako dobro kako sam i šta pisala svuda okolo, a naročito na tenisu i u vezi novaka

 

ali , ako ga ne treba abolirati za ono za šta je kriv, a ne treba, onda treba biti iskren i u svemu ostalom

 

ovde je ogroman deo krivice na TA, a oni se eno prave male mace i objavljuju neka saopštenja, sva od opštih mesta

jadno i bedno

 

veruj daleko od toga da ja branim TA + morrisona. naprotiv, zasrali su da ne moze vise. zapravo su i novaka izigrali u proceduri, bez da ulazimo u njegovo muljanje, iako ne sme da se zaboravi ili umanji isto. 

 

verovatno mu je TA obecao ili sta vec kako ce to sve da se okonca hepi endom, kad ono... jer kako to da samo vakseri mogu da kupe kartu i udju na sportski dogadjaj a da im zvezda istog ima (muljavo) izuzece. not good enough.

 

elem, craig tiley bi moralo da da ostavku. zasrao je do daske. a morisson ce, nadajmo se, na sledecim izborima da dobije sut u d.pe. 

 

moj glas ionako nema niti ga je ikada imao.

 

 

Edited by roksi
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
44 minutes ago, dùda said:

daj linak, šta su rekli 

 

Ništa, zapravo. Ovo (ne kažu šta tačno) im je lekcija, izvući će pouke, a sada svi na svoje radne zadatke. Ni reči makar kurtoaznog žaljenja što je svetski broj 1 okončao svoju AO priču u jednom do bola bizarnom skandalu u koji su oni do grla umešani.

Link to comment
43 minutes ago, roksi said:

 

ne zaboravimo da je zapravo i probao na mufte. ali cvrc.

 

Probao je na mufte, u ful kooperaciji sa drugom stranom koja ga je ful papirološki pokrila. To što se druga strana naprasno povukla iz operacije mufte i elegantno ga bacila pomahnitaloj rulji na čerečenje, ne znači da nisu u dlaku isti muljatori kao i on. Tu priču o pravilima na koja su se prvi posrali, i lekcijama koje će izvući ali zamalo, mogu da prodaju nekom drugom.

 

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Redoran said:

 

Probao je na mufte, u ful kooperaciji sa drugom stranom koja ga je ful papirološki pokrila. To što se druga strana naprasno povukla iz operacije mufte i elegantno ga bacila pomahnitaloj rulji na čerečenje, ne znači da nisu u dlaku isti muljatori kao i on. Tu priču o pravilima na koja su se prvi posrali, i lekcijama koje će izvući ali zamalo, mogu da prodaju nekom drugom.

 

 

Mislis da su nezavisne australijske klinike upoznate sa srpskom metodom sifrovanja pcr testova?

 

Oni su dobili zvanicni drzavni dokument, a ne falsifikat

Edited by Tsai
  • +1 1
Link to comment

Što je desnica per se loša stvar? Ne pričam ovde o ekstremnoj desnici, nego o generalno konzervativnim, tradicionalnim stavovima. Čak i onaj ko se ne identifikuje kao desnica može valjda da prihvati da tamo ima legitimnih stavova, koliko god se oni kosili sa neki levim vrednostima.

 

Budja je dobro opservirao da ovo vuče na libertarijanizam koji opet pa nije klasična desnica. Klasična desnica ne podržava ljudska prava i slobode po svaku cenu. 

 

Problem libertarijanizma u ovakvim situacijama je što je očigledno neophodno da neki autoritet preuzme rešavanje stanja i da to rešavanje nužno zahteva ograničavanje određenih prava i sloboda. Ja se recimo slažem da je to vrlo klizava padina, lako može da ode u neželjenom pravcu. Ali nisam mišljenja da je sloboda™ iznad svega.

 

Treba balansirati. Prljavi centrista sam, jbg.

  • +1 5
Link to comment
3 minutes ago, Redoran said:

 

Probao je na mufte, u ful kooperaciji sa drugom stranom koja ga je ful papirološki pokrila. To što se druga strana naprasno povukla iz operacije mufte i elegantno ga bacila pomahnitaloj rulji na čerečenje, ne znači da nisu u dlaku isti muljatori kao i on. Tu priču o pravilima na koja su se prvi posrali, i lekcijama koje će izvući ali zamalo, mogu da prodaju nekom drugom.

 

 

Da je imao drugačiji stav o vakcinisanju, ne bi imalo potrebe da se proba na mufte, niti druga strana morala da izvodi besne gliste sa izuzećima od sopstvenih pravila, samo da bi br.1 učestvovao na turniru.

  • +1 2
Link to comment

Zašto se ovakav hajp digao oko ove teme?

 

Moramo se malo više usresrediti na mikrosvet, iako je makrosvet svakako bitan, ali do određene mere. Ovde i sebe kritikujem.

  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Redoran said:

 

Probao je na mufte, u ful kooperaciji sa drugom stranom i ful papirološki pokriven. To što se druga strana naprasno povukla iz operacije mufte i elegantno ga bacila pomahnitaloj rulji na čerečenje, ne znači da nisu u dlaku isti muljatori kao i on. Tu priču o pravilima na koja su se prvi posrali, i lekcijama koje će izvući ali zamalo, mogu da prodaju nekom drugom.

 

ja ni ne kazem da nisu isti muljatori kao i on. naprotiv. TA je moguce najveci krivac price oko AO opena dok je za muljanje pcr testa tu vec sam novak najveci krivac - sada koja krivica snosi teze posledice je zaista dobro pitanje.

 

al apropo TA, da su novaku rekli: nema sanse da udjes, kao sto je bila (i ispostavilo se) realnost, do ovoga ne bi ni doslo jer verovatno ne bi ni krenuo na put ovamo. ali jeste i usao je na misice i ostalo je history. 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Leia said:


Jos bolje, vrhunski sportisti svi na istoj liniji :puke:

 

Upravo. Novak je u trenutku te izjave bio na čelu saveta igrača, tako da je više nego izvesno da ista odražava neko generalno stanovište koje među njima vlada ("braća smo ali nam kese nisu sestre"). Nadal se naravno konsultovao sa svojim PR timom koji mu je objasnio kako da predstavi čašu kao polupunu a ne polupraznu, Novak krenuo da objašnjava nekim svojim rečima i to je to.

 

Pa ipak, sada kada je u blatu dobio je prilično jasnu podršku od nekolicine svojih koleginica, a neke decidirano odbijaju medijske zahteve da ga cipelare. Čak i u vreme te izjave su ga mnogo manje cipelarile aktivne igračice a mnogo više neke bivše koje su našle uhlebljenje u industriji polaziracije društva po svim mogućim i nemogućim pitanjima.

  • +1 5
Link to comment
8 minutes ago, Milošica said:

Zašto se ovakav hajp digao oko ove teme?

 

Moramo se malo više usresrediti na mikrosvet, iako je makrosvet svakako bitan, ali do određene mere. Ovde i sebe kritikujem.

 

Zato sto je na kraju dana svaki stav samo agenda pojedinca i borba za sopstvena prava i poglede kroz razgovore o svetu oko sebe, a odavno te agende nisu bile tako ostro suprotstavljene kao u danasnjem svetu tokom pandemije.

  • +1 6
Link to comment
1 minute ago, roksi said:

usao je na misice

Kako to na misice? :ohmy:

Probio se golim grudima kroz nesavladivu i beskompromisnu Border Force koja je mogla i trebala - ako je vec do toga - da ga u roku od odmah spakuje u prvi avion za nazad, a ne da se pridruzi propagandno-politikantskoj masineriji za udvaranje birackom telu?

Ono, jeste, nije da nije - Djokovic je Djokovic i tu spora nema - ali vas lokalpatriotskitm napor da odbranite neodbranjivo je po malo pa onako...

Ili je na najboljem putu da to postane... :puke:

  • +1 4
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...