Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

1 hour ago, Joe D said:

ne znam o cemu pricas. o reakciji australijskih vlasti ili nekoj raspravi na forumu? posto ne vidim da neko podrzava ovo sta su australijanci uradili, a deluje da si se obratio nekom ovde.

 

odgovarao sam tebi u vezi cene koju javna ličnost treba da plati. i zašto mislim da ta cena ne može da se naplaćuje na ovakav način.

 

nisam implicirao da neko ovde podržava akciju Australskih vlasti. a i da podržava to je njegova stvar. 

Link to comment
19 minutes ago, Malvo said:

Pokusavam da izlistam danasnjih 25 strana i, osim sto nisam sigurajn na kom sam topiku i potforumu, ne nalazim neko misljenje o tome sta ce da radi sad kad su mu zatvorili i vrata RG-a? Da li za VB jos uvek ne postoje takva ogranicenja? Do USO ko ziv, ko mrtav, ali AO nece osvojiti, ako mu Rafa uzme RG, to je vec gusto. Mislim da ce uskoro morati dobro da porazmisli o svemu. Nadam se da u njegovom najblizem okruzenju ima nekog cije misljenje uvazava, a ko moze da ga usmeri ka vakcinaciji, da mu objasni sta se tu zapravo desava i zasto je to dobro i za njega i za drustvo u celini. U suprotnom, ovo je zavrsetak njegove karijere, zar ne? Proci ce i pandemija kroz godinu ili dve, ali ko zna u kakvom bi stanju bio.

 

Francuzi su uveli pass sanitaire, gde takodje ima izuzetaka. Tu spada i prelezani kovid u poslednjih 6 meseci, pa bi po tom osnovu trebalo da dobije izuzece. Naravno, posle cele ove igranke, pitanje je koliko mu je pametno da ponovo pokusava na isti nacin (odmah i da odgovorim sam sebi nije mu pametno, ali bih pre pare stavio da se nece vakcinisati). Mozda i omikron protutnji do tad i smiri se, pa u vreme odrzavanja RG ne budu ostre mere.

  • +1 1
Link to comment

Nema šanse da ga neko ubedi da je vakcina dobra, ali imam neku minimalnu nadu da će da se vakciniše zarad tenisa, da podnese još jednu veliku, najveću zrtvu zarad svoje životne misije. Lik je pao u depresiju posle operacije, osećao se kao da je izdao sebe, a ta operacija ga je uzdigla iz ponora u kome se nalazio više od godinu dana dok je Kovid preležao iz sprdnje. Stidim se priznati, ali neću da brišem - kad je on lično u pitanju, možda vakcina i jeste blago lošija varijanta nego da se ne vakciniše ili je eventualno blago bolja varijanta, neke drastične razlike nema. Nisu ni vakcine 100% sigurne, a očigledno da je šansa da mu nešto bude od Kovida takođe ekstremno mala. To kad bi bio čobanin na planini, ali mu treba vakcina da bi ga pustili da ispuni svoju životnu misiju do kraja, da iscedi i poslednju kap svog talenta i veštine koju je stekao. Meni je apsolutno žalosno što takav uslov postoji i razumeću ga i ako odjebe sve.

Edited by Heaviside
  • +1 4
Link to comment
40 minutes ago, Friend said:

„Njuzvik“ je objavio informaciju da je broj onih koji vraćaju karte i traže povrat novca sve veći.

Takvih slučajeva je trenutno više u odnosu na one koji traže karte za turnir.

Kompanija „Search Intelligence“ je uradila istraživanja koja su pokazala su da čak 25 odsto više ljudi na Guglu pretražuje mogućnost za refundiranje novca, nego za kupovinu karata.

iako su tu informaciju nasi mediji povezali sa novakovim neigranjem, meni se cini da je to vise do straha ljudi da ne fasuju o'mikron.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

Francuzi su uveli pass sanitaire, gde takodje ima izuzetaka. Tu spada i prelezani kovid

 

Nisi slušao vesti danas, izglasan je vakcinalni pasoš umesto tog zdravstvenog. Klik gore desno.

 

 

Edited by vememah
Link to comment
5 hours ago, Ted said:

ovde se pada na elementarnom testu tolerancije na različitost. na drugačije od uobičajenog, većinskog shvatanja i razumevanja. apsurdno, to dolazi i iz onih društava koja se diče slobodom, ravnopravnošću, jednakim mogućnostima, multikulti i svašta nešto.

Jedan komentar na ovo iz australijskog ugla, da pokušam da objasnim sentiment koji je Morison pokušao da zajaše u čitavom ovom slučaju sa Đokovićem (koliko mu gori pod nogama pokazuje najnovija anketa o podršci liberalima i laburistima gde su liberali znatno nazadovali). Ono što Amerikanci i Britanci koji dolaze ovde nalaze fascinantnim je upravo ta ravnopravnost (toleranciju na različitost imaju i oni, ne radi se o tome) bez ikakve povlastice za bogate i slavne. Dejvid Bovi i recimo Džordž Majkl su provodili vreme u Sidneju na vrhuncu karijere kada bi ih svuda u ostatku anglosaksonskog sveta saletali na svakom koraku, krećući se sasvim opušteno i družeći se sa lokalcima. Ovde nema nikakve razlike da li si na plažu došao Bentlijem ili gradskim busom, ponašanje na plaži i čekanje u redu za fish & chips je isto. Kao što sam rekao juče, tipovi kao Đoković žive u Bajron Beju na severu NSW, juče je ministar zdravlja govorio koliko je za razliku od ostatka NSW situacija u bolnicama u tom regionu jer je vakcinacija znatno manja (85% u odnosu na 95% možda ne izgleda tako strašno, ali kad se uzme da je to tri puta više nevakcinisanih razlika je očigledna).

 

SaE

  • +1 4
Link to comment
6 minutes ago, Gojko & Stojko said:

 

 

OK ali možda bi neko mogao i da im objasni da AO i Tiley nisu napravili backdoor za Novaka zato što je on eto bogat i slavan, nego zato što AO bez njega donosi manje para pa onda nj.k.v. ekonomija (Viktorije) trpi. Ne verujem da bi promenili mišljenje ali vidim da se Tiley lagano izvukao a opšti sentiment je da je Novak falsifikovao svoju vizu i onda se sa tim falsifikovanim papirom pojavio na granici i zahtevao da ga puste u Australiju jer je slavan.

 

I dalje sam fasciniran kako organizatorima nije palo na kraj pameti da upravo zbog ovog sentimenta koji pominješ, debelo unapred najave postojanje medicinskog izuzeća umesto da pokušavaju da se provuku ispod radara. Novak još i ima opravdanje da nije znao kakve će da budu reakcije, ali oni su morali znati. Još su imali i Sandgrenov primer iz prošle godine.

 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Redoran said:

OK ali možda bi neko mogao i da im objasni da AO i Tiley nisu napravili backdoor za Novaka zato što je on eto bogat i slavan, nego zato što AO bez njega donosi manje para pa onda nj.k.v. ekonomija (Viktorije) trpi. Ako bi i tada zadržali isti stav, onda OK.

 

I dalje sam fasciniran kako organizatorima nije palo na kraj pameti da upravo zbog ovog sentimenta koji pominješ, debelo unapred najave postojanje medicinskog izuzeća umesto da pokušavaju da se provuku ispod radara. Novak još i ima opravdanje da nije znao kakve će da budu reakcije, ali oni su morali znati. Još su imali i Sandgrenov primer iz prošle godine.

To ni meni nije jasno, cela stvar je bila u javnosti poznata i ranije, meni lično je izgledalo da su upravo liberali i Morison za olakšan ulaz a da je laburista Endrjuz premijer Viktorije striktan i da neće da dozvoli ulaz Đokoviću i sličnima. Ovde na TV se i u poslednja dva dana vrtelo podsećanje na Morisonovu izjavu od 5 januara da je ulazak i dozvola stvar Viktorije, bukvalno u toku Đokovićevog leta je  promenio ploču i krenuo sa pravila su pravila pričom nakon galame koja se u javnosti digla nakon Đokovićevog posta na Isntagramu. Vrlo je moguće da svega što se desilo ne bi bilo da on to nije napisao pred polazak, zato je meni jedna od interesantnijih stvari koje sam na ovoj temi saznao činjenica da Jokić nema Tviter nalog i da to tumači time da bi kad bi ga imao napisao neku glupost bez potrebe i uvalio se u probleme. Još jedna stvar u vezi sa Đokovićevim postom - mi imamo ovde prijateljicu iz majčice koja je provela preko dvadeset godina u Italiji pre nego što je došla ovde, i odmah nakon što se saznalo za taj post su je italijanski prijatelji kontaktirali raspitujući se o tome kakva je ovde reakcija, kapirajući koliko je ono što je uradio Đoković prst u oko.

 

SaE

  • +1 4
Link to comment
5 minutes ago, Gojko & Stojko said:

To ni meni nije jasno, cela stvar je bila u javnosti poznata i ranije, meni lično je izgledalo da su upravo liberali i Morison za olakšan ulaz a da je laburista Endrjuz premijer Viktorije striktan i da neće da dozvoli ulaz Đokoviću i sličnima. Ovde na TV se i u poslednja dva dana vrtelo podsećanje na Morisonovu izjavu od 5 januara da je ulazak i dozvola stvar Viktorije, bukvalno u toku Đokovićevog leta je  promenio ploču i krenuo sa pravila su pravila pričom nakon galame koja se u javnosti digla nakon Đokovićevog posta na Isntagramu. Vrlo je moguće da svega što se desilo ne bi bilo da on to nije napisao pred polazak, zato je meni jedna od interesantnijih stvari koje sam na ovoj temi saznao činjenica da Jokić nema Tviter nalog i da to tumači time da bi kad bi ga imao napisao neku glupost bez potrebe i uvalio se u probleme. Još jedna stvar u vezi sa Đokovićevim postom - mi imamo ovde prijateljicu iz majčice koja je provela preko dvadeset godina u Italiji pre nego što je došla ovde, i odmah nakon što se saznalo za taj post su je italijanski prijatelji kontaktirali raspitujući se o tome kakva je ovde reakcija, kapirajući koliko je ono što je uradio Đoković prst u oko.

 

SaE

 

Jebo te, kolika su ljudi stoka. Nije bitno sto je dosao nevakcinisan, pizdicemo zato sto je to posteno rekao.:laugh: Mi stvarno zivimo u zajebanom cirkusu.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Ovde na TV se i u poslednja dva dana vrtelo podsećanje na Morisonovu izjavu od 5 januara da je ulazak i dozvola stvar Viktorije, bukvalno u toku Đokovićevog leta je  promenio ploču i krenuo sa pravila su pravila pričom nakon galame koja se u javnosti digla nakon Đokovićevog posta na Isntagramu.

 

Da, te dve izjave se dosta koriste od strane onih koji su na Novakovoj strani. Druga strana ih na to poklapa tvrdnjom da je granica u federalnoj nadležnosti pa ako ti federalci ne priznaju preležan Covid onda džaba ti svi papiri iz Viktorije. Ko na kraju tumači ta izuzeća od vakcinacije, države sa svojim medicinskim panelima ili ABF na licu mesta?

Link to comment

da znas da meni i dalje nije jasno zasto taj exemption ne vazi ... stoji u atagi pravilima i dalje

 

PCR-confirmed SARS-CoV-2 infection, where vaccination can be deferred until 6 months after the infection. Vaccination should be deferred for 90 days in people who have received anti-SARS-CoV-2 monoclonal antibody or convalescent plasma therapy.

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...