Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

8 hours ago, Meazza said:

Jedino sto moze da bude smisleno i sto nije sabjranje baba i zaba je da se analiziraju sposobnosti i nastupi dvojice sportista i da se daju neke (ukoliko je to uopste moguce) objektivne (ali vrlo tesko numericki odredive) ocene. 

 

E onda nastaje problem kad te ocene treba da se stave u kontekst datog sporta. Ali i to je kudikamo bolje od statistickog pristupa koji je u startu metodoloski neozbiljan.

 

 

Naravno i zato Sergej Bubka nikako ne moze biti goat. :fantom:

Link to comment

When you arrive in England – not fully vaccinated. After you arrive in England you must: quarantine at home or in the place you are staying for 10 full days. take your COVID-19 PCR tests – you must book these tests before you travel.

 

 

Wimbledon - check!

Link to comment
15 minutes ago, MiddleClass said:

Naravno i zato Sergej Bubka nikako ne moze biti goat. :fantom:

A Bimonov meksicki skok iz daleeeeke '68. nadmasen tek bese '90-te i koji se jos kotira u par naj do sada?

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, svashtabezneshto said:

 

pošto se ti protesti danas tretiraju kao antivaks protesti u beogradu, čak i neki koji su učestvovali na tim protestima kažu da su antivax, da je tad izrazio podršku to bi mu zapečatilo status antivaks zvezde. iz današnje perspektive dobro je što nas nije podržao tad.

a šta znam, ti protesti su moguće bili antivax ali se meni čini da su počeli iz revolta zbog najavljenog policijskog časa, a pre toga se vlast bahatila i otvarala nas kako joj se svidelo (izbori, utakmice)

mislim, da sam tada bila u bg, možda bih i ja bila na tim protestima iako sam totalni provax

 

kakogod, antivax ili štagod, ono preterano reagovanje policije je bilo za svaku osudu

pre sam mislila na osudu policije, nego na podršku protestima

 

ali verovatno si u pravu, novaku bi se i sama minijaturna veza sa rečju antivax proglasila za slona

  • +1 1
Link to comment

Lako moguće da neće biti ništa ni od Rolan Garosa.

 

Quote

The French government, which a dozen days ago had indicated that the Serbian Novak Djokovic could participate in the Roland Garros tournament even if he was not vaccinated, has rectified and warns that all those who compete will have to have the full vaccination, as will be required of the public and the professionals involved. In a message on her Twitter account, the Minister of Sports, Roxana Maracineanu, made the announcement in a tweet, hours after the Parliament finally adopted the bill which will impose a vaccination certificate for many activities of social life.

https://www.rtve.es/noticias/20220117/coronavirus-covid-directo-espana-mundo-ultima-hora/2257620.shtml (vremenska oznaka 9:14, prevod: Deepl)

 

 

Prevod tvita (Google Translate):

Quote

The vaccination pass has been adopted. As soon as the law is promulgated, it will become mandatory to enter public buildings already subject to the health pass (stadium, theater or lounge) for all spectators, practitioners, French or foreign professionals. Thank you to the sports movement for the work of conviction with the last rare unvaccinated. We will work together to preserve the competitions and to be the ambassadors of these measures at the international level.

 

Edited by vememah
Link to comment

Sta li o obaveznoj vakcinaciji za RG ima da kaze njihov teniser Zeremi Sardi koji je morao da prekine proslu sezonu usled nezeljene reakcije na vakcinu i tek pre par dana se vratio treningu nakon 4 meseca...

Link to comment

Jedna od najlepših stvari kod Novaka je što nema mentalitet tradicionalnog srpskog odsecanja patke kad ga neko pobedi. Ovde se taj radikalski luzeraj favorizuje i gradi decenijama, a on nije postao veliki šampion na taj način. Iskreno se nadam da će prevazići ovu krizu i da neće terati inat jer će naškoditi samo sebi i svojim navijačima. Da će mnogi Srbin biti na slavi zadovoljan izmedju dve rakijice jer je neko drugi šukno mrskim neprijateljima, to stoji. 
 

Ako ne želi da se takmiči više i ako mu je potencijalno ugrožavanje sopstvenog zdravlja usled primanja vakcine važno, to je takodje sasvim u redu. I ako su mu duži karantini ok, takodje. 

Edited by Mos
  • +1 7
Link to comment
1 minute ago, MiddleClass said:

https://www.b92.net/sport/australianopen2022/vesti.php?nav_id=2089864

 

Nista i od RG. 

 

 

Kolike su sanse da se vakcinise? Od 0-1%? 

 

A što bi uopšte razmatrali šanse da se vakciniše - lepo, neka stisne muda - neka izadje i kaže neću da se vakcinišem, nek prećuti pandemiju u Monaku ili Marbelji, ili Beogradu ili gdegod.

Pa ako se pandemija završi pre nego ga stignu godine, nek se vrati iz penzije i pohara GSove - a ako ne, makar će otići u istoriju kao sportaš sa stavom™. 

:fantom:

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, Friend said:

Videcemo. Moze da dobije izuzece, ako ga ugrade u zakon.

 

Zakon je upravo izglasan, teško da će zbog njega da se ponovo sastaje parlament.

Edited by vememah
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...