Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

43 minutes ago, cedo said:

 

izgleda sa se ipak na muci poznaju junaci

 

meni je zaista neverovatno da ono kirjos prica ... jedva razumm onaj njegov engleski, ali sve sto prica u onom mom videu je na mestu

 

Meni i nije toliko neverovatno. Kirjos priča ono što misli i zabole ga za eventualne posledice. Rekao je više od jednom da mu tenis nije sve u životu i da može da radi i druge stvari (verovatno zbog toga ništa i ne osvaja). On neće da pozove svoj PR tim da mu sastave neki politički korektan proser tako da nit smrdi nit miriše, da se nikom ne zameri, ili eventualno da ocipelari nekog ko se zaglibio, i da sakupi puno lajkova. Ne verujem da iz nekog računa priča kontra mejnstrima, verovatno mu se baca pegla od svih tih bljuvotina pa naprosto ne može da ćuti.

 

Prilično sam siguran da su Medvedev i Zverev skroz uz Novaka ali ipak ne žele da nagrabuse zbog toga, pa su se posavetovali sa PR ekipom kako da ne pređu crtu iza koje ih čeka neki Ben Rothenburg.

  • +1 1
Link to comment

Daj bože da ih pobedi opet, ali izgleda da su stvarno male šanse.

 

Quote

Leading immigration lawyer David Prince, of Kinslor Prince Lawyers, said Mr Hawke had only to meet “a very low test” to cancel Djokovic’s visa on public health grounds under his personal powers.

 

“It’s a very low bar ... the person doesn’t actually need to be a risk, [the minister] just needs to believe they might be or could be a risk,” Mr Prince said.

 

 

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment
Just now, Joe D said:

Zasto bi zemlja odustajala od organizacije necega zato sto pojedinci ne veruju medicini? 

 

Mnogi sportisti veruju i u daleko gore gluposti, pa? Nije ok da zemlja domacin iskljuci nekog sa turnira jer joj se ne svidja u sta on/ona veruje. 

Link to comment
11 minutes ago, Hermetico said:

Ono što sam zapravo mislio je da analogija pada već na činjenici da mnogi Srbi, moj zet npr, putuju s tuđim testovima već godinama. Jer nisu Novak i ne putuju na turnir pod reflektorima celog sveta i niko ne gleda i furaju. A njega ispituju mnogo podobnije, taj žeton 'ako je tako njemu kako je običnim ljudima' ima dve strane. Uvek bilo uvek će biti.

 

@Redoran Izvinjavam se na ispadu, neće se ponoviti. 

 

U tom smislu se slazem. I oni anonimni teniseri su usli be problema u Australiju.

 

Sto se primera zeta tice, benefit siljenja patke na Djokovicu bi bio istraga u Batutu, pa da vise nema rent-a-Mileta i tudjih testova, pa da vidimo i one stanove oko Kalemegdana. Takav pritisak javnosti u Srbiji je razuman i pozeljan. "Neka ga prcaju."  ne sluzi bas nicemu dobrom. Ako se bes javnosti kanalise u drustvenu akciju (videli smo sa Rio Tintom da to moze u Srbiji, a u Austrliji, recimo, mogla bi da padne neka inicijativa za nepoverenje Vladi ili nesto slicno) a ne u kolektivno izrazavanje frustracije (u Australiji - trubljenje u vozilima kao izliv radosti zbog odluke Vlade, u Srbiji posteri Djokovica ili, ono ranije, posteri Trampa sto se doakalo Klintonu) na drugome, onda mozemo biti na dobrom putu.

Edited by Budja
  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Hermetico said:

Ono što sam zapravo mislio je da analogija pada već na činjenici da mnogi Srbi, moj zet npr, putuju s tuđim testovima već godinama. Jer nisu Novak i ne putuju na turnir pod reflektorima celog sveta i niko ne gleda i furaju. A njega ispituju mnogo podobnije, taj žeton 'ako je tako njemu kako je običnim ljudima' ima dve strane. Uvek bilo uvek će biti.

 

 

Slažem se da ovo nije baš zgodan slučaj da se poteže taj žeton. Novak u ovom slučaju prolazi i gore i bolje od običnog građanina. Gore jer ga je ovaj bolid Morison čekao u zasedi i zloupotrebio čitav državni aparat u tu svrhu, a bolje jer može da priušti vrunske advokate koji će ovog da pocepaju na sudu. To nisu mogli da priušte Čehinja i Hrvat, pa su već uveliko van Australije, a isto bi se desilo i običnom čoveku.

 

U krajnjoj liniji, običan čovek ne dolazi da igra AO tako da je cela konstrukcija kilava.

  • +1 1
Link to comment

Profesionalni sport su u mojoj percepciji, pre svega, pare. OGROMNE pare. Od takmičenja, prava za prenos, sponzora, merch-a, klađenja. 

 

Tako da je ovo sa održavanjem AO i drugih događaja kontinuitet priče oko toga kako ne može ekonomija da stane. Kakav fer plej i lepota, sport je industrija zabave.

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Budja said:

 

U tom smislu se slazem. I oni anonimni teniseri su usli be problema u Australiju.

 

Sto se primera zeta tice, benefit siljenja patke na Djokovicu bi bio istraga u Batutu, pa da vise nema rent-a-Mileta i tudjih testova, pa da vidimo i one stanove oko Kalemegdana. Takav pritisak javnosti u Srbiji je razuman i pozeljan. "Neka ga prcaju."  ne sluzi bas nicemu dobrom. Ako se bes javnosti kanalise u drustvenu akciju (videli smo sa Rio Tintom da to moze u Srbiji, a u Austrliji, recimo, mogla bi da padne neka inicijativa za nepoverenje Vladi ili nesto slicno) a ne u kolektivno izrazavanje frustracije (u Australiji - trubljenje u vozilima kao izliv radosti zbog odluke Vlade, u Srbiji posteri Djokovica ili, ono ranije, posteri Trampa sto se doakalo Klintonu) na drugome, onda mozemo biti na dobrom putu.

Ja sam ovo napisao bukvalno zbog opšte analogije koja se često provlači a uopšte nije validna. Poznata ličnost, moćna ličnost, izloženija je i karte nisu uvek u njenu korist. Postoji cena, samo to sam hteo reći.

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, vememah said:

Daj bože da ih pobedi opet, ali izgleda da su stvarno male šanse.

 

 

 

 

Pa. dobro, "pravna drzava".

 

Dobro je to znati. Cuvajte se gastosi na radnim vizama da se ne izlanete, doci ce vam Hawk u posetu, dovoljno je samo da "misli". Noskich heroj.

Edited by Budja
Link to comment
4 minutes ago, Meazza said:

 

Mnogi sportisti veruju i u daleko gore gluposti, pa? Nije ok da zemlja domacin iskljuci nekog sa turnira jer joj se ne svidja u sta on/ona veruje. 

Nemoj molim te o tome 'svako moze da veruje sta hoce' na ovu temu. To da je napisano pre ove cele ujdurme, bilo bi torpedovano na juzne topike. 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Verovanja na stranu, Australian Open se igra za ATP bodove a ATP nije zvanično proglasio obaveznu vakcinaciju. Samim tim postoji problem ako će nevakcinisani igrači da gube bodove zbog toga što se turniri održavaju u zemljama gde su na snazi drakonske epidemiološke mere.

 

Znači, ili da ne bude turnira dok su takve mere na snazi (što nema teorije jer kinta mora da se okreće), ili da se turniri privremeno izmeste tamo gde su mere nešto blaže (što je izvodljivo ali bi garantovano završilo na sudu), ili da se za vreme pandemije turniri u zemljama poput Australije igraju sano za novčane negrade a ne i za bodove (tehnički veoma komplikovano), ili da ATP uvede obaveznu vakcinaciju za kompletan tur (kao uslov da se igra bilo koje ATP takmičenje).

 

Oni naravno ne urade ništa od svega toga i ostave da se svi snalaze kako umeju.

 

  • +1 8
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...