Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

2 minutes ago, Valkyrie said:

on topic, prosleđivanje odmah veću sudija znači da će propada mogućnost da Novak zbog akanja na sudu ne izađe u prvo kolo i tako ispadne pa ode sam kući, što Vlada pokušava da izdejstvuje kao po sebe najbezbolniju opciju.

 

ukapirali su da nije nužno ni da dobiju pred sudom, već samo da otegnu proceduru toliko da Novakov ostanak bude lišen smisla i da se pokupi i ode nezavisno od odluke suda

 

neka vrsta zloupotrebe prava 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Redoran said:

 

Iz njegove vizure očigledno ima. Ako uspe da izađe na teren u ponedeljak, to je u ovakvim okolnostima skoro pa kao da je osvojio turnir. Na ovoliki stres i nedostatak treninga svakako ne bi dogurao dalje od četvrtfinala.

 

nisam siguran zaista. novak je enigma. moze da se desi da se povredi u 2. kolu a moze da se desi da protutnji. ne bih otpisivao nijedan scenario

  • +1 1
Link to comment

@Ted

to i govorim, po njih najbezbolnije jer neće da se zamere ni onima koji su protiv deportacije. zato mi ima smisla insistiranje N tima da traži odmah finalnu presudu.

Edited by Valkyrie
  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, BlackGeorge said:

Ako bude bio full court, sve sudije i sutra uveče donesu neku odluku, bio izbačen Novak ili ostavljen, to je to?

 

Nemaju ovi smradovi više pravo da ga cimaju ili mogu opet?

 

 

 

mislim da imaju. na osnovu lose popunjene aplikacije za vizu. ali su namerno podelili na dva dela zalbu, da mogu opet da ga drkaju

Link to comment
3 minutes ago, Lancia said:

Kad se donosi odluka, danas ili sutra?

 

ovo ce da traje dok svi ne pocrkamo ili se prekvalifikujemo u pravnike. 

  • +1 1
  • Haha 5
Link to comment
Just now, BlackGeorge said:

Ako bude bio full court, sve sudije i sutra uveče donesu neku odluku, bio izbačen Novak ili ostavljen, to je to?

 

Nemaju ovi smradovi više pravo da ga cimaju ili mogu opet?

 

 

 

Pa ne znam, suludo je ovo. Ne bi me iznenadilo da nemaju pravo da ga izbace po ovom osnovu (rizik po državu i narod) ali možda može neki drugi ministar opet da potegne diskreciono ovlašćenje i protera ga npr. zbog one yes/no greške u putnoj deklaraciji.

 

Ja mislim da su im ti imigracioni zakoni i izvršna ovlašćenja namerno sastavljeni tako da omogućuju da nijedna sudska presuda zapravo nije konačna i da država uvek može iz čistog ćefa da se vrati po tebe i usere ti se u život. Pa ti vidi da li ti se isplati da isprobavaš azil u Australiji.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Redoran said:

 

Pa ne znam, suludo je ovo. Ne bi me iznenadilo da nemaju pravo da ga izbace po ovom osnovu (rizik po državu i narod) ali možda može neki drugi ministar opet da potegne diskreciono ovlašćenje i protera ga npr. zbog one yes/no greške u putnoj deklaraciji.

 

Ja mislim da su im ti imigracioni zakoni i izvršna ovlašćenja namerno sastavljeni tako da omogućuju da nijedna sudska presuda zapravo nije konačna i da država uvek može iz čistog ćefa da se vrati po tebe i usere ti se u život. Pa ti vidi da li ti se isplati da isprobavaš azil u Australiji.

 

a znas sta mi nije jasno. jel ovo u svim zemljama sveta slican princip ili AUS ima posebne mehanizme?

Link to comment
4 minutes ago, Tsai said:

 

a znas sta mi nije jasno. jel ovo u svim zemljama sveta slican princip ili AUS ima posebne mehanizme?

 

Znaće bolje forumski pravnici. Meni ovako laički deluje kao neki Komonvelt specijalitet.

Link to comment

  

Quote

Djokovic’s lawyers will have submitted all their submissions by midday today, with lawyers for the Immigration Minister to respond and serve theirs by 10pm tonight.

Paul Holdenson QC, appearing on behalf of Djokovic, said his client had no problem with his affadavit being released to the public today.

 

Quote

All parties agreed to the hearing going ahead tomorrow at 9.30am (Australian Eastern Daylight Time) [= 23.30 CET].

The hearing was fairly administrative, with the only dispute between the parties being whether Mr Novak’s case is heard by a single judge of the court tomorrow, or the full court of three judges.

If the case is heard by the full court, the Minister Mr Hawke will have no avenue to appeal any decision made.

Justice David O’Callaghan has advised he will make a decision on that matter today.

https://www.theage.com.au/sport/tennis/live-federal-court-to-hear-novak-djokovic-appeal-after-immigration-minister-cancels-tennis-star-s-visa-ahead-of-2022-australian-open-20220115-p59ofk.html

Link to comment
Just now, Redoran said:

 

Znaće bolje forumski pravnici. Meni ovako laički deluje kao neki Komonvelt specijalitet.

 

a sta mislis da karadjordjevici urgiraju kod bakute ? :lolol: ozbiljno

Link to comment
9 minutes ago, Ted said:

 

ukapirali su da nije nužno ni da dobiju pred sudom, već samo da otegnu proceduru toliko da Novakov ostanak bude lišen smisla i da se pokupi i ode nezavisno od odluke suda

 

neka vrsta zloupotrebe prava 

na to su oni racunali vec posle prve sudijske odluke. zato su i cekali vikend da mu poniste vizu i smanje mu sanse za ucesce na turniru.

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...