Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Kako je opasnost po okruzenje kada je trenutno  negativan na Kovid i ostale varijacije  a u Australiji je vecina stanovnistva vakcinisano i svi turisti moraju da budu vakcinisani da bi usli u zemlju( osim nekih izuzetaka poput Novaka, koji su dobili specijalnu dozvolu  ), a broj zarazenih im stalno raste , kako je   na kovid negativan covek mogao da unese  svu tu nesrecu u Australiju??? ocekujem da ga proglase glavnim spreaderom virusa u Australiji   za ovu godinu, kad  je bal neka je maskenbal :)

Edited by Micko8
Link to comment
13 minutes ago, Ted said:

ove tvrdnje da on ugrožava javno zdravlje u Australiji su potpuno neutemeljene. diskreciono ovlašćenje, barem u našom pravnom sistemu, nema značenje samovolje. ne znači da ja mogu da donesem odluku kako god mi se hoće bez ikakve veze sa činjenicama i realnošću. jeo više su neutemeljene tvrdnje da će njegovo ponašanje da dovede do nekakvih nemira, remećenja javnog reda. pazi, kaže "može da dovede". pa ako već Đoković ima takav uticaj na antivaksere do nemira može da dovede i njegovo proterivanje. ako takav uticaj postoji, čak je realnije da bi ovakav tretman doveo do nemira. a ja stvarno sumnjam da među antivkserima takav ugled uživa čovek koji je nabavljao vakcine i organizovao vakcinaciju za veliki broj drugih ljudi.

 

niti jedna činjenica ne ukazuje da je on nekakav antivakserski bog niti da njegovo ponašanje može da ima takav uticaj da dovede do protesta, nemira isl.

 

Kenguri su u problemu jer nemaju nikakav realan osnov za rigorozne mere koje žele da preduzmu. pa kad nikave konkretne opasnosti ne postoje, onda treba nategnuti neku apstraktnu opasnost. 

 

šta misli opšta javnost o tome, nije pravno relevantno. opšta javnost sigurno ima većinski stav da bi npr. bilo super da porezi budu duplo niži. što vlast ne raguje tako promptno u tom slučaju?

 

juče sam negde video i anketu sa nekog Aus. portala gde se više ljudi izjasnilo da bi pre proteralo tog Morisona iz zemlje nego Đokovića. 

 

 

Orvel da jede govna. :lol:

Edited by BlackGeorge
  • +1 3
Link to comment

Objasnio je bivši ministar imigracija. Kaže da je osnov po kome su mu ukinuli vizu predviđen samo za neke ekstremne situacije što ovde nije slučaj i da on to ne bi uradio. 

 

E, ovo je već dobar prostor za pravnu odbranu tvrdnjom da je ministar pogrešno primenio zakon. Mislim da su opet pucali sami sebi u noge. 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
12 minutes ago, Tsai said:

 

uopste ne pricam  o ovoj ludnici u australiji nego o potencijalnom scenariju u kojem vakcine na svim GS budu obavezne a on ode u penziju zbog toga. ako se to desi, zaista mislim da takav fail nije postojao u istoriji sporta

 

ako bi odjednom vakcine postale obavezne na svim GS, a u svetlu aktuelnih događaja, to bi zaista izgledalo kao mera koja se donosi specijalno zbog Đokovića

 

sumnjam da će do ovoga doći.

  • Haha 1
Link to comment
Just now, kurdi said:

Realno pozitivan 26., ništa neodgovorno nije radio, ali 26. Je prekasno pa su samo zbog toga malo lagali, i onda se upleo…

 

to je to 

otud i antitela i ono pitanje "sto je otisao tamo a rizikuje omikron". ne riizkuje , jer je vrv 26. zaista bio pozitivan

Link to comment
14 minutes ago, kurdi said:

Realno pozitivan 26., ništa neodgovorno nije radio, ali 26. Je prekasno pa su samo zbog toga malo lagali, i onda se upleo…

Planetarna zvezda a upleo se u muljanje s ovim nasim muljatorima. Nije smeo to sebi da dozvoli. Tuzno

 

Link to comment
28 minutes ago, kurdi said:

Realno pozitivan 26., ništa neodgovorno nije radio, ali 26. Je prekasno pa su samo zbog toga malo lagali, i onda se upleo…

Zašto su onda bili izolovani od 19. do 25?

  • +1 1
Link to comment
33 minutes ago, kurdi said:

Realno pozitivan 26., ništa neodgovorno nije radio, ali 26. Je prekasno pa su samo zbog toga malo lagali, i onda se upleo…

 

pa i 16 je prekasno. idealno bi bilo da se zarazio pocetkom meseca. imao bi sjajno opravdanje sa spanijom

Link to comment
1 hour ago, nautilus said:

Objasnio je bivši ministar imigracija. Kaže da je osnov po kome su mu ukinuli vizu predviđen samo za neke ekstremne situacije što ovde nije slučaj i da on to ne bi uradio. 

 

E, ovo je već dobar prostor za pravnu odbranu tvrdnjom da je ministar pogrešno primenio zakon. Mislim da su opet pucali sami sebi u noge. 

 

evo ekstremne situacije

 

Advokat Vlade: Uvaženi sudija. Vama je jasno da da je ovo država koja je ustavna monarhija sa parlamentarnim sistemom vlasti. Jeli tako?

 

Sudija: Jeste.

 

Advokat Vlade: Vama je, uvaženi sudija, jasno da parlamentarni sistem vlasti podrazumeva izbore. Jeli tako?

 

Sudija: Jeste

 

Advokat Vlade: Jasno je, uvaženi sudija, da nam se približavaju izbori. Jeli tako?

 

Sudija (postaje nervozan): Jeste, nemojte me stalno zapitkivati da potvrđujem notorne činjenice.

 

Advokat Vlade: Izvinjavam se, časni sude. Dakle, notorna je činjenica i da na izborima glasaju građani i da je mišljenje građana od presudne važnosti kako bi se osigurao interesi građana budu zastupan na najbolji način. Dakle.....(sudija ga prekida)

 

Sudija: Uvaženi kolega, mi pričamo o ekstremnim situacijama. Iz vašeg izlaganja mogu samo da primetim eksremnu dosadu koja se nadvija nad sud, stranke i publiku kako Vaše izlaganje odmiče. Pređite na stvar molim Vas.

 

Advokat Vlade: Da, ovaj.......Pa jasno je da ekstremna situtacija postoji ako nosioci izvršne vlasti ne mogu udovoljiti željama javnosti ili ako postupaju u suprotnosti sa ovim željama. Moguće je da ovo dovede do nemira većih razmera, do ugoržavanja poretka, poremaćaja u funkcionisanju parlamentarnog sistema. Postoji i ekstremna situacija zdravstvene prirode. Mi ne možemo da dozvolimo da na našoj teritoriji borave lica koja ugrožavaju javno zdravlje.

 

Sudija: Da ne govorimo o tome da razvoj događaja koji ste opisali može dovesti i do gubitka izbora.

 

Advokat Vlade: Pa kad ste već primetili to, da tako je. Ali to nije ni u kakvoj vezi sa zahtevom koji danas ističemo o obrazlažemo.

 

Sudija (smeje se): Uveren sam da je tako kolega. Nego da pređemo na to zdravlje. Okrivljeni je opasnost po javno zdravlje, da vidimo o kakvom se tu zdravstvenom stanju radi. Od čega boluje okrivlljeni. Imamo li kakvu medicinsku dokumentaciju? Ne vidim u prilozima Vašeg zahteva.

 

Advokat Vlade: Pa, nema takve dokumentacije.

 

Sudija (vidno nervozan). Da li to znači da je okrivljeni zdrav.

 

Advokat Vlade: Prema našim saznanjima jeste.

 

Sudija: Znači zdrav čovek ugrožava javno zdravlje. Kolega, jedva čekam da čujem obrazloženje ovog stava. Zapravo se radujem unapred. O tome ćemo posle puze. Određujem pauzu od dva sata.

 

 

Sudija izlazi iz sudnice, odlazi u kabinet i obraća se sekretarici: Molim Vas dva brufena, čašu vode i flašu viskija. I neću nikoga da vidim naredna dva sata.

 

 

 

Edited by Ted
  • +1 4
  • Haha 1
Link to comment
6 minutes ago, Ted said:

 

evo ekstremne situacije

 

Advokat Vlade: Uvaženi sudija. Vama je jasno da da je ovo država koja je ustavna monarhija sa parlamentarnim sistemom vlasti. Jeli tako?

 

Sudija: Jeste.

 

Advokat Vlade: Vama je, uvaženi sudija, jasno da parlamentarni sistem vlasti podrazumeva izbore. Jeli tako?

 

Sudija: Jeste

 

Advokat Vlade: Jasno je, uvaženi sudija, da nam se približavaju izbori. Jeli tako?

 

Sudija (postaje nervozan): Jeste, nemojte me stalno zapitkivati da potvrđujem notorne činjenice.

 

Advokat Vlade: Izvinjavam se, časni sude. Dakle, notorna je činjenica i da na izborima glasaju građani i da je mišljenje građana od presudne važnosti kako bi se osigurao interesi građana budu zastupan na najbolji način. Dakle.....(sudija ga prekida)

 

Sudija: Uvaženi kolega, mi pričamo o ekstremnim situacijama. Iz vašeg izlaganja mogu samo da primetim eksremnu dosadu koja se nadvija nad sud, stranke i publiku kako Vaše izlaganje odmiče. Pređite na stvar molim Vas.

 

Advokat Vlade: Da, ovaj.......Pa jasno je da ekstremna situtacija postoji ako nosioci izvršne vlasti ne mogu udovoljiti željama javnosti ili ako postupaju u suprotnosti sa ovim željama. Moguće je da ovo dovede do nemira većih razmera, do ugoržavanja poretka, poremaćaja u funkcionisanju parlamentarnog sistema. Postoji i ekstremna situacija zdravstvene prirode. Mi ne možemo da dozvolimo da na našoj teritoriji borave lica koja ugrožavaju javno zdravlje.

 

Sudija: Da ne govorimo o tome da razvoj događaja koji ste opisali može dovesti i do gubitka izbora.

 

Advokat Vlade: Pa kad ste već primetili to, da tako je. Ali to nije ni u kakvoj vezi sa zahtevom koji danas ističemo o obrazlažemo.

 

Sudija (smeje se): Uveren sam da je tako kolega. Nego da pređemo na to zdravlje. Okrivljeni je opasnost po javno zdravlje, da vidimo o kakvom se tu zdravstvenom stanju radi. Od čega boluje okrivlljeni. Imamo li kakvu medicinsku dokumentaciju? Ne vidim u prilozima Vašeg zahteva.

 

Advokat Vlade: Pa, nema takve dokumentacije.

 

Sudija (vidno nervozan). Da li to znači da je okrivljeni zdrav.

 

Advokat Vlade: Prema našim saznanjima jeste.

 

Sudija: Znači zdrav čovek ugrožava javno zdravlje. Kolega, jedva čekam da čujem obrazloženje ovog stava. Zapravo se radujem unapred. O tome ćemo posle puze. Određujem pauzu od dva sata.

 

 

Sudija izlazi iz sudnice, odlazi u kabinet i obraća se sekretarici: Molim Vas dva brufena, čašu vode i flašu viskija. I neću nekoga da vidim naredna dva sata.

 

 

 

 

Sto bi rekao Tsai, to je to..

  • +1 1
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...