Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

26 minutes ago, harper said:

Australijski sud utvrdio da je Novak radio sve po propisima, australijski politicari na tom istom sudu priznali da je sve radio po propisima i odustali od tog osnova za tuzbu, samo deo PPP-a junacki i ponosno stoji na odbrani obicajnog politickog "moze mi se jer si kreten" prava.:D

 

Ali argument "ja sam najebao pa otkud drugima pravo da ne najebu" je ipak sampion u smehotresnosti. Da sam na Djokovicevom mestu na svaki zahtev da bude vakcinisan da drugi ne bi mogli da nadju izgovor u njemu odgovorio bih sa - "Nema problema, vakcinisacu se, ali da mi date garancije da cete vi sledecih 12 godina da zivite kako ja zivim i da cete o zdravlju da vodite racuna koliko ja vodim. Kad sam vec toliki role model onda neka budem role model za sve sto radim kad je zdravlje u pitanju.". Bas me zanima koliko od ovih sto su, kako bese, "podnosili teske zrtve za dobrobit covecanstva" bi pristali na tako nesto.

 

to sad sve može da se posmatra iz različitih uglova ko se oseća kao strana koja je najebala, a koja da nije.

možda neko misli da je najebao jer je morao u kuću 17.00, možda neko smatra da je najebao jer su ga primorali da se vakciniše

a možda i onih 200.000 ljudi iz Australije misle da su najebali jer su još uvek živi. A onih 50.000 ljudi koji su umrli u Srbiji možda misle da su oni super prošli i da nisu najebali kao neki drugi koji nisu živeli kao Đoković

Edited by omiljeni
  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Moonwalker said:

Lincujte me ako hoceta  radim godinama sa ljudima iz slicnih kultura, moje iskustvo je da nas drkoski dza ili bu nacin (na koji mi ni ne reagujemo, prosto nam je normalan) izaziva refleksno ukopavanje  druge strane i prelazak u njihovu varijantu drkos moda (govorim o javnosti ne o granicnoj policiji).

 

Oni nece reci da razumeju da ih zajebavate ili da se zajebavate sa stvarima koje su njima bitne ma koliko vama bile nerazumljive (stvar percepcije), ali ce strpljivo sacekati da vam naprave problem.

 

Ako je bio uporan da igra, neko je u njegovo ime morao da obuzda one demonstracije u Australiji (ne verujem da on licno ima nesto sa tim) ili da ih kanalise u pristojniju formu i ove u Beogradu, pa da pokusa da dobije proces. Advokati su mu odlicni, na zalost kasno.


Na prva dva pasusa stavljam potpis, pecat, apostil, sta god oces. Precizno  opisano sta je tajna neuspeha nasih “toplih ljudi velikog srca” na Zapadu generalno a posebno kod anglosaksonaca. 

One demonstracije nije imao ko da obuzda jer je i njegov ludi otac (ili stric?) licno bio na njima cini mi se, tako da sve dok Novaku familija vodi PR to ce biti ovakav neki cirkus. Ali to je kod nas prosto tako, zna roditelj valjda sta je najbolje za njegovo dete :s_d::ph34r:

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

@Budja posledica toga što si ti prao paradajz i skidao odeću određenim redosledom je to što si izgubio malo više vremena nego inače.

 

Posledica toga što se nisu vakcinisali svi koji su mogli su hiljade umrlih ljudi. I danas umiru od omikrona ljudi koji bi imali neku šansu da prežive da su se vakcinisali dostupnim vakcinama.

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Budja said:

 

Ne kapiram poentu.

 

Ako sam dobro razumeo tvoju poentu, ideja je da su Australijanci i Srbi sličniji po mentalitetu nego što to izgleda (i nego što sam to ja napisao).

 

Međutim, iako su u AUS, SAD i po zapadnoj Evropi krenule panične kupovine i nestašice... ovde se to prosto nije desilo. Jedine 2 nestašice koju smo imali su bile maske i kvasac. Ljudi nisu panično poleteli da se snabdevaju. Tako da ne vidim kako ta anegdota dokazuje sličnost mentaliteta.

Link to comment
5 minutes ago, Moonwalker said:

Konkretan zadatak u vidu optimizacione funkcije "uvesti coveka sa parametrima u zelenom na 4 nedelje da uzme taj jubilarni GS" pod ogranicenjima (crveno). I vrati se  kuci. 


Ali u njegovom slucaju ne postoji taj neko ko bi obavio taj zadatak, i to ne slucajno. Kapiram da Djokovic senior misli da su to gluposti, oni rade stvari na svoj nacin. Sve dok ne ulete u ovakav jedan perfect storm, jelte

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Sammael said:

 

Ako sam dobro razumeo tvoju poentu, ideja je da su Australijanci i Srbi sličniji po mentalitetu nego što to izgleda (i nego što sam to ja napisao).

 

Međutim, iako su u AUS, SAD i po zapadnoj Evropi krenule panične kupovine i nestašice... ovde se to prosto nije desilo. Jedine 2 nestašice koju smo imali su bile maske i kvasac. Ljudi nisu panično poleteli da se snabdevaju. Tako da ne vidim kako ta anegdota dokazuje sličnost mentaliteta.

 

Ne, nije rec o slicnosti mentaliteta nego da, zavisno od konteksta, svaki "narod" se pali na gurku i "simbole".

Te tako Australijanci opeljesili toalte papir, a Srbi veruju da ih Gejts cipuje. I jedno i drugo iracionalno ponasanje.

  • +1 1
Link to comment

 

4 minutes ago, Leia said:


Ali u njegovom slucaju ne postoji taj neko ko bi obavio taj zadatak, i to ne slucajno. Kapiram da Djokovic senior misli da su to gluposti, oni rade stvari na svoj nacin. Sve dok ne ulete u ovakav jedan perfect storm, jelte

Ma, ima, pa izboksovali su ovo izuzeće i sve vreme se pravno odlično drže. Nije to sigurno Srđan uradio. Nema profesionalni PR i tu je Moonwalker apsolutno u pravu. Ne da nema profi PR nego pušta porodicu da obrazlaže njegov slučaj. Konferencije su bili težak krindž, a bogami i intervju majke za ozi TV, u kome im objašnjava da Novak neće zaraziti 10k ljudi na stadionu ako se slučajno zakašlje je bio skandalozan.

Link to comment
2 minutes ago, Budja said:

 

Ne, nije rec o slicnosti mentaliteta nego da, zavisno od konteksta, svaki "narod" se pali na gurku i "simbole".

Te tako Australijanci opeljesili toalte papir, a Srbi veruju da ih Gejts cipuje. I jedno i drugo iracionalno ponasanje.

 

OK, sad ima smisla. Naravno, iracionalnih ponašanja ima svuda, samo je pitanje njihovih posledica.

Link to comment

trol on:

meni to sa toalet papirom i zapadnim svetom nikad nije i neće biti jasno

oni kao da nisu čuli za vodu, sapun i peškir :isuse: 

o bideima da ne pričamo, to je izgleda SF 

 

trol of:

go Nole :D

Link to comment
9 minutes ago, Budja said:

Korona nije grip, Delta nije Alpha, Omicron nije Delta, stvari se menjaju, ne treba biti zadrt.

 

ovaj argeument se ponavlja svaki dan nekoliko puta a meni nije baš jasno da li su to neke internne meme zajebancije sa teniskog ptf, ali sad vidim da je to ozbiljna priča.

taj omicron se prvi put pojavio u novinama krajem novembra, a sve ovo oko Đokovića i turnira u Australiji je počelo kada? 10 dana posle prvog pomena o nekakvom omicronu? 20 dana kasnije?

I sad mi očekujemo da Australija uradi šta? u realnom vremenu istraži ko je taj omicron i šta on zapravo hoće, da u istom tom realnom vremenu menja svoje propise o vakcinama i svemu ostalom vezanim za brobu protiv epdiemije.

virus se pojavio pre 2 godine, kad uđe u nekog čoveka on se kopira u milijardu pojedinačnih čestica virusa. i to radi kad god uđe u telo sledećeg čoveka, a ušao je u tela nekoliko milijardi ljudi. ukupan broj kopiranja koji je uradio virus se piše sa barem 20 cifara, ni najveći štreberi ne znaju kako se zove taj broj. I kod svakog tog kopiranja se baca kockica da se vidi da li će copy/paste protokol nešto da prezupči i da li će se javiti neka mutacija. koliko god da je verovatnoća za javljanje mutacije mala to ipak znači da smo do sada imali bezbroj nekih različitih sojeva i tek ćemo ih imati. i sad australijski ministar koji je nekako napravio da 200.000 ljudi ne umre, treba svaki dan da vrši fina podešavanja propisa jer novi sojevi? I ako on to ne uradi onda je zadrt? A kad je on zadrt onda to i za slučaj Novak Đoković znači nešto nešto nešto?

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...