Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

5 minutes ago, harper said:

 

I sve to dolazi iz zemlje koja je omogucila liku da nasred terena izbode nozem najbolju igracicu na svetu a onda ga pusti na slobodu jer je poznati ludak. Poznati ludak, dakle, moze da udje na teren WTA turnira visoke kategorije naoruzan nozem a ne moze da bude odgovoran za pokusaj ubistva. Da i ne govorim o tome da niko nije odgovarao, bar ne da mi znamo, makar zbog bezbednosnog propusta.

 

upravo slusam.

izostavili drugi travel formular da spomenu.

stih jede govna o novakov karakteru, ali se popravlja pred kraj. jasno mu je zasto novak nece da rizikuje sa vakcinom :huh: ali da se mora drzati pravila. kaze da mu nije jasno zasto novaka sad ne ostave posto je vec 5 dana na terenima, i ako se nesto moglo desiti zato sto nije vakcinisan, vec bi se desilo. i da deportacija sad vise ne bi imala smisla.

 

ono sto mi je novo je da je novak posle 20 minuta prekinuo trening koji je bio planiran 2 sata. fizioterapeut mu je pokazao neku poruku na telefonu i on je odmah prekinuo trening

Link to comment
43 minutes ago, Zeleni sto said:

U kontekstu teme, kočenje bi bilo da se GS otkaže u ovim uslovima. A održavanje sa isključivo vakcinisanim učesnicima i testiranjem kakvo je sada je jedva da kažeš kočenje motorom. Pa ako su svi obavezni da koče, neka sve vrste kući.

Ne, život mora ići dalje. Za one koji su spremni učiniti ono što je potrebno da se tome cilju približimo. Sportaši moraju biti uzor, ili ne moraju, ali onda neka ti koji bi htjeli biti sponzoruše a da im ne uđe ne očekuju da će im se dopustiti da primaju sponzićke pare, pojavljuju se pred publikom i daju intervjuje sportskim ulizicama novinarima

Link to comment
6 hours ago, pt 2.0 said:

Tri Bele Rade vs. par kengura/koala... Easy win za faunu. :yawn2:

 

pa će da dođe novak u publiku, sedne u prvi red, i kašlje na igrače, šta? :fantom:

 

samo oko bolda, da posložimo činjenice. radila sam 2 PCR testa, 11.10. i 30.11. ni u jednom od ta dva slučaja mi nisu poslali ni SMS, a ni PDF uz mejl. PDF mora da se download-uje sa e-Zdravlja.

lično mislim da treba spaliti Batut (+ ceo krizni štab skotova koji su lagali za broj mrtvih poterati govnjivom motkom još od ranije) i podići ozbilju buku oko ovoga u srbiji. ne zanima me novak, zanima me sistem PCR testova i lažiranje istih.

za sve vas koji ćete da provlačite tezu kako ja koja živim u srbiji nemam pravo da se bunim na korupciju i ove razmere skandala jer - to je u mojoj državi kao dobar dan - imam samo da kažem da meni to nije kao dobar dan. čekam redove, plaćam račune i poreze, ne saučestvujem svesno u korupciji. ni ja ni moji bližnji ne idemo preko veze kod lekara, čak i srpskom sudstvu verujem toliko da sam podnela 2 tužbe. moguće da smo budale, ali tako živimo. nije mi normalno da neka sebična stoka razjebe ceo jedan sistem za sve ostale ljude u ovoj zemlji i da to bude, pa eto, tako je to ovde.

 

Kada dobijes mejl od eUprave da li ti kaze da si pozitivan/negativan ili je samo link za download? I ima li ID sertifikata?

 

Ja sam radio test u N.Sadu 30.9 i mogao sam samo da podignem odstampani rezultat sutradan, koji nema ovaj famozni ID sertifikata uopste. Kada skeniran QR kod dobijam potpun izvestaj, drugaciji nego kad se skenira Novakov QR kode. Sve se vodi na IJZ Vojvodine. Znaci da u Srbiji ne postoji jedinstvena baza podataka za pcr testove.

Link to comment
9 minutes ago, Roger Sanchez said:

Ne, život mora ići dalje. Za one koji su spremni učiniti ono što je potrebno da se tome cilju približimo. Sportaši moraju biti uzor, ili ne moraju, ali onda neka ti koji bi htjeli biti sponzoruše a da im ne uđe ne očekuju da će im se dopustiti da primaju sponzićke pare, pojavljuju se pred publikom i daju intervjuje sportskim ulizicama novinarima

Naravno, svjestan sam da je ovdje kod TA para vrtila gde burgija inače ne bi pa su smislili ovaj postupak koji je trebao poslužiti da mogu nastupiti oni koji recimo nisu mogli primiti vakcinu jer su imali simptome u danom trenu, a ispao je ovo gdje može da se uđe, a može i da se ne uđe, ovisno o vanmedicinskim faktorima

Link to comment
6 hours ago, Партибрејкер said:

 

Meni druže ovo vređa inteligenciju. Ako 7,7 miliona PCR testova idu hronološkim redom od 0000001 do7764xxx (otprilike se dovde stiglo danas), a samo njegov odstupa od tog pravila onda je stvar kristalno jasna - za onog ko hoće da vidi. Ako ne želiš to da vidiš, jbg stvarno.

 

Bold - pa evo ja insistiram da se proveri. Hoće li se proveriti i zašto neće?

 

 

Da se slozimo oko toga da treba da se ispita, ili bar da se daju neke informacije kako radi DB za pcrt testove i kako se generise (i sta pokazuje ID sertifikata).

Da se slozima da Novak, u Srbiji, treba da snosi posledice za krsenje izolacije, bar za intervju sa L'equip (da dozvolimo da nije znao za rezultat pre dodele pehara 17.12)

 

Kao sto sam vec napisao testovi iz N. Sada ne ulaze u tu bazu (izgleda) bar po mom primeru.

Ukoliko mejl koji se dobije od eUprave daje rezultat (a ne i pdf) i to bez ID sertifikata, vrlo je moguce da se ID sertifikata generise kod kreiranja/downlodovanja pdf a to je mogao da bude 26.12 - pdf pozitivnog  testa je retko kome potreban (a mozda i gresim)

 

Link to comment
3 minutes ago, Sammael said:

Idealni ishod: svi ostali teniseri osim Đovaka dobiju kovid, on pobeđuje bez odigranog gema tako što se pojavi na svakom meču.

 

E ovome bi i sama rec ironija skinula kapu i rekla - ja sam to sto jesam ali i mene si zajebao.

Link to comment

Novak nikad nije bio popularan na Zapadu. Uvijek je prevladavo ultrakriticki odnos prema njemu. Uvijek su mu mane pretjerano isticane a vrline presucivane. Bilo je tu cesto i podmetanja. Mozda je tek u zadnjih godinu-dvije poceo da okrece stvar. I onda napravi ovu glupost. :frust:

 

Sad je oznacen kao falsifikator tj. kriminalac. I drzava Srbija kao zemlja bezakonja, banana republika. Neko ce reci da je takvo misljenje valadalo i prije. Jeste, ali sada imaju dokaze! A onda se na to kao slagvort pojave beskonacni intervjui familje Djokovic! Apsolutne stetocine kad je u pitanju Novakov PR. Uopste ne sumnjam da je Novak patriota kao sto ne sumnjam da nije nacionalista, ali ovo je bio vrlo nepatriotske cin!

 

Koliko ljudi na planeti zna da Novak ima najbolji dvorucni BH u istoriji, da je izmislio novi udarac (klizeci open stance defanzivni BH). Jedan promil, ako i toliko. Koliko ljudi zna da je super velikodusna osoba koja dijeli OD SRCA. Jedan posto, ako i toliko. Koliko ce ljudi ca da zna da je umijesan u falsifikovanje, da je prekrsio epidemioloska pravila i ugrozio zivote drugih? Barem 30% na planeti! Idealno za formiranje negativnog misljenja o njemu. 

 

Svako ko je neblagonaklo prema njemu, a i vecina neutralnih ce u svojim clancima o Novaku provuci kontroverzu  oko vize. Onad ide 70% istine i 30% podmetanja a to podmetanje ce da prijenja! Ova njemcka emisija je nasla nacina da mu imputira da je nacionalista. To apsolutno netacno, ali svejedno ce tako da prijene, da bude "ocigledno". Tako ce biti i kad se bude o njemu pricalo, kao prevarantu, lazovu, falsifikatoru, antivaserskom fanatiku i ko zna jos o cemu!

Edited by Stari tenis fan
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
11 minutes ago, nssar said:

 

Da se slozimo oko toga da treba da se ispita, ili bar da se daju neke informacije kako radi DB za pcrt testove i kako se generise (i sta pokazuje ID sertifikata).

Da se slozima da Novak, u Srbiji, treba da snosi posledice za krsenje izolacije, bar za intervju sa L'equip (da dozvolimo da nije znao za rezultat pre dodele pehara 17.12)

 

Kao sto sam vec napisao testovi iz N. Sada ne ulaze u tu bazu (izgleda) bar po mom primeru.

Ukoliko mejl koji se dobije od eUprave daje rezultat (a ne i pdf) i to bez ID sertifikata, vrlo je moguce da se ID sertifikata generise kod kreiranja/downlodovanja pdf a to je mogao da bude 26.12 - pdf pozitivnog  testa je retko kome potreban (a mozda i gresim)

 

 

Lično sam proverio PDF potvrde poznanika (jednu stigla na mail 5.1, drugu smo generisali na eUpravi kad je krenula ta diskusija). ID sertifikata je identičan bez obzira na to kada se potvrda generiše. 

 

Ne mogu da govorim za NS ali bi mi bilo ekstremno bizarno da informacioni sistem koji je na nivou države Srbije ne daje jednak output. 

 

Moj negativni antigenski test iz decembra rađen u kovid ambulanti nije vidljiv nigde u sistemu, što po mom mišljenju znači da najverovatnije nije ni unet u sistem. Možda se kod negativnih testova manje vodi računa o unosu.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, kralj said:

 

Pa nije obavezna još neko vreme. Ako omikron ne uradi nešto revolucionarno, biće. A sad ne moraš da se vakcinišeš u većini zemalja, ali to ti gotovo u svakoj donosi neke restrikcije. Zašto bi učestvovanje na sportskoj priredbi bilo izuzetak od npr. gledanja te iste sportske priredbe?

 

Dobro podsećanje da u Srbiji sportsku priredbu nevakcinisan možeš da gledaš uživo među 7000 ljudi bez maski i bilo kakve distance a da istu tu priredbu ne možeš da gledaš u kafiću ili kladionici da sediš sam za stolom 

  • +1 4
Link to comment
6 minutes ago, theanswer said:

 

Dobro podsećanje da u Srbiji sportsku priredbu nevakcinisan možeš da gledaš uživo među 7000 ljudi bez maski i bilo kakve distance a da istu tu priredbu ne možeš da gledaš u kafiću ili kladionici da sediš sam za stolom 

Možeš uz sertifikat koji potvrđuje da si preležao pre 6 meseci ili manje ili imaš negativan test ne stariji od koliko već.

  • +1 1
Link to comment
38 minutes ago, Sammael said:

 

Moj negativni antigenski test iz decembra rađen u kovid ambulanti nije vidljiv nigde u sistemu, što po mom mišljenju znači da najverovatnije nije ni unet u sistem. Možda se kod negativnih testova manje vodi računa o unosu.

Eto, izgeneriši ga sad na e-upravi i ako id odgovara brojevima iz decembra, jedna teorija manje. A ako odgovara januarskim, šalji Novakovom timu. :)

Link to comment
29 minutes ago, Sammael said:

 

Lično sam proverio PDF potvrde poznanika (jednu stigla na mail 5.1, drugu smo generisali na eUpravi kad je krenula ta diskusija). ID sertifikata je identičan bez obzira na to kada se potvrda generiše. 

 

Ne mogu da govorim za NS ali bi mi bilo ekstremno bizarno da informacioni sistem koji je na nivou države Srbije ne daje jednak output. 

 

Moj negativni antigenski test iz decembra rađen u kovid ambulanti nije vidljiv nigde u sistemu, što po mom mišljenju znači da najverovatnije nije ni unet u sistem. Možda se kod negativnih testova manje vodi računa o unosu.

 

Naravno da se generiše u momentu kad Batut unese to u sistem. Onda mu se dodeli i ID broj, automatski. Inače bi neko sad mogao da prvi put otvori neki svoj test iz jula 2020. i dobije broj koji otprilike odgovara ovima koji danas rade testove, a to se naravno ne dešava.

Ali imamo i timestamp problem. Znači Đoković je 17.12. popodne otvorio mail od eUprave, downloadovao pdf sa testom na kome je bio QR kod koji vodi ka stranici koja je kreirana 9 dana kasnije - 26.12. u 14:21h po srpskom vremenu. Taj broj na linku je jedinstven i ne može da se lažira.

E sad će opet neko da se javi i da objašnjava kako ovo nije dokaz za bilo šta i da nema svrhe pričati na ovu temu dok se sudski ne dokaže da je bio falsifikat. 

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...