Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Naravno da su Australijanci govna što ne sprovede bolje mere da zaštite tenisere i publiku, i da sve sad izgleda kao jedna velika farsa. I da je maltretiranje sv. Đovaka bilo politička odluka, doneta zbog pritiska javnosti.

 

Ali to njega ne pere baš nikako zbog upitnog ponašanja koje je prethodilo putu u Australiju i koje se nastavlja.

 

¿Porque no los dos?

  • +1 4
Link to comment
9 minutes ago, Ros said:

a covid propusnice tek od 31. januara. ja sam bio ubedjen da to to vec radi posao u AU. pa kako se uopste sprovodi kontrola ko je vakcinisan a ko ne?

 

https://www.theage.com.au/national/western-australia/two-local-cases-among-16-new-covid-19-detections-in-wa-20220113-p59o2w.html?utm_medium=Social&utm_source=Twitter#Echobox=1642063695-1

 

Tu se radi o Zapadnoj Australiji, koja je jedna od saveznih država, veličine skoro pola Australije i ima glavni grad Pert koji je najizolovaniji glavni grad na svetu. Vlada je laburistička, kao vlada Viktorije ili Kvinslenda (u kome je Brizbejn koji je upravo dobio organizaciju Olimpijade) i kao i te druge dve trn u oku saveznoj vladi Morisona. U bilo kojoj priči o sportu i Melburnu Zapadna Australija i Pert ove i prošle godine su bitni kao mesto održavanja prošlogodišnjeg finala AFL (Aussie rules) što je još jedan prst u oko stanovnicima Melburna (sličan Đokovićevom postu sa Instagrama) gde se ovo finale uvek inače održava, na njihovom stadionu MCG, popularno "G". Prošle godine je u finalu pred punim stadionom od 60000 navijača domaćeg tima pobedio melburnški tim, a melburnški navijači nisu mogli da mrdnu iz kuće zbog lokdauna. Mis'im, kad se već prtiš da kritikuješ ScoMoa što pred svojim glasačima tvrdi da su RAT testovi besplatni samo u par zemalja na svetu, potrudi se da budeš bar malo bolje informisan od tih glasača kojima se obraća.

 

SaE

Link to comment
21 minutes ago, stray cat said:

 

To razumevanje nije uopšte pohvalno za Ozije, jer podrazumeva da su tupavi i da ne razlikuju, ili još gore, povezuju babe i žabe (NĐ igra tenis, ljudi mnogo umiru od kovida19).

 

Ma jasno je meni da Novak nije kriv, kao i da vredjanje Novaka nije pohvalno, niti u krajnjoj liniji zasluzeno. Ali, naprosto je nemoguce bilo sta drugo ocekivati. OK, jasno je da on tamo nije nelegalno i da je dosao ne misleci da krsi pravila. Ali, biti ljut na Novaka jer dolazi nevakcinisan, a broj umrlih veci nego ikad i to posle dve godine odricanja, zatvaranja, vakcinisanja je nekako - ljudski (u smislu koji podrazumeva i sve nesavrsenosti svojstvene ljudskom rodu). I zato i dalje mislim da bi povlacenje uz adekvatnu izjavu bilo cak gospodski potez posle svega. Ali, dobro, to sam samo ja, mozda zato ja i nemam 20 grend slemova, niti bilo sto bi bilo ekvivalent tome. A da li AO treba da se odrzi, pa verovatno ne. 

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Tu se radi o Zapadnoj Australiji, koja je jedna od saveznih država, veličine skoro pola Australije i ima glavni grad Pert koji je najizolovaniji glavni grad na svetu. Vlada je laburistička, kao vlada Viktorije ili Kvinslenda (u kome je Brizbejn koji je upravo dobio organizaciju Olimpijade) i kao i te druge dve trn u oku saveznoj vladi Morisona. U bilo kojoj priči o sportu i Melburnu Zapadna Australija i Pert ove i prošle godine su bitni kao mesto održavanja prošlogodišnjeg finala AFL (Aussie rules) što je još jedan prst u oko stanovnicima Melburna (sličan Đokovićevom postu sa Instagrama) gde se ovo finale uvek inače održava, na njihovom stadionu MCG, popularno "G". Prošle godine je u finalu pred punim stadionom od 60000 navijača domaćeg tima pobedio melburnški tim, a melburnški navijači nisu mogli da mrdnu iz kuće zbog lokdauna. Mis'im, kad se već prtiš da kritikuješ ScoMoa što pred svojim glasačima tvrdi da su RAT testovi besplatni samo u par zemalja na svetu, potrudi se da budeš bar malo bolje informisan od tih glasača kojima se obraća.

 

SaE

 

znaci u ostatku zemlje se koriste kovid propusnice? kad sam gledao broj zarazenih i pravio odnos zarazenih sa brojem stanovnika ispalo je da je WA mnogo bolja, pa sam mislio da ako kod njih nema propusnica onda mora da ih nema ni u ostatku zemlje

Link to comment
14 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Tu se radi o Zapadnoj Australiji, koja je jedna od saveznih država, veličine skoro pola Australije i ima glavni grad Pert koji je najizolovaniji glavni grad na svetu. Vlada je laburistička, kao vlada Viktorije ili Kvinslenda (u kome je Brizbejn koji je upravo dobio organizaciju Olimpijade) i kao i te druge dve trn u oku saveznoj vladi Morisona. U bilo kojoj priči o sportu i Melburnu Zapadna Australija i Pert ove i prošle godine su bitni kao mesto održavanja prošlogodišnjeg finala AFL (Aussie rules) što je još jedan prst u oko stanovnicima Melburna (sličan Đokovićevom postu sa Instagrama) gde se ovo finale uvek inače održava, na njihovom stadionu MCG, popularno "G". Prošle godine je u finalu pred punim stadionom od 60000 navijača domaćeg tima pobedio melburnški tim, a melburnški navijači nisu mogli da mrdnu iz kuće zbog lokdauna. Mis'im, kad se već prtiš da kritikuješ ScoMoa što pred svojim glasačima tvrdi da su RAT testovi besplatni samo u par zemalja na svetu, potrudi se da budeš bar malo bolje informisan od tih glasača kojima se obraća.

 

SaE

 

bas juce pomislih

sta da se organizuje olimpijada ili neko tako takmicenje kojem prisustvuju takmicari iz raznih delova sveta

ne moze jer nisi vakcinisan ?

a vakcinacija nije obavezna

 

retoricko je pitanje i nije upuceno tebi

Edited by cedo
Link to comment
11 minutes ago, Joe D said:

brt, to je za 10 godina

 

brt ... ne razumes

ako hoces da organizujes neko takmicenje gde imas ucesnike iz vise zemalja, ne mozes da postavljas svoja pravila

time ostecujes ucesnike

 

edit: hocu da kazem ... pravila treba da budu jasna i da omoguce svakom zdravom sportisti da ima mogucnost da ih ispuni

Edited by cedo
Link to comment
3 minutes ago, Ros said:

znaci u ostatku zemlje se koriste kovid propusnice? kad sam gledao broj zarazenih i pravio odnos zarazenih sa brojem stanovnika ispalo je da je WA mnogo bolja, pa sam mislio da ako kod njih nema propusnica onda mora da ih nema ni u ostatku zemlje

Od države do države - imali smo o tome veću raspravu ovde na noskichevoj temi ali ukratko, ja sam i na ovoj temi pisao od početka sage sa Đokovićem da bismo, da je bilo samo do Morisona, u poslednje dve godine prošli kao UK ili u najboljem slučaju Kanada, i da su laburistički premijeri plus naša bivša premijerka koja je bila liberalna kao i Morison, preduzeli mere koje su dovele do toga da se korona poprilično zauzda i tokom te dve godine mnogo puta došli u sukob sa saveznom vladom i primorali je na ustupke. Reakciju Morisona sa ukidanjem vize Đokoviću ja sam okarakterisao kao nastavak ping-ponga sa vladom Viktorije u kome "diktator" (kako ga tamo zovu, uključujući našeg Moracikusa) Den Endrjuz uglavnom pobeđuje, a u slučaju Đoković se sve vreme slatko smeje iz prikrajka. Elem, jedino su velike države NSW i Viktorija i pre januara ukinule politiku eliminacije virusa i na njega krenule vakcinacijom, dok su manje države kasnile, a posle Nove godine su se i one pridružile kad je zavladao Omikron soj, sve sa izuzetkom WA u koju još uvek nije dozvoljen ulazak iz ostatka Australije (može im se, to finale AFL sa 60000 gledalaca je bilo baš upečatljivo). I Kvinslend je sva ograničenja ukinuo tek danas.

 

SaE

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, Joe D said:

na svakom takmicenju ucestvuju ucesnici iz vise zemalja, koja je razlika?

 

ima i edit gore

svaki sportista mora da bude u mogucnosti da ispuni ta pravila

jednostavno ... danas vakcina nije obavezna i to ne moze da se postavlja kao uslov

Link to comment
11 hours ago, vememah said:

 

 

Nisam mogao da ispratim sve što se piše ali ovo je jedan racionalan, razuman pogled na situaciju iz svakog aspekta. Fali ovoga malo više u ovom trenutku.

 

  • +1 1
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...