Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

4 minutes ago, Frile said:


Meni je sneško definitivno srušen što je Novak prvi put uhvaćen u laži. Sve ostalo što je do sada radio je bilo ponekad glupo, ali uvek je delovao iskreno i pošteno u onome što radi, pa mu se puno toga moglo oprostiti. E sada ga po prvi put gledamo kako svesno laže.

 

Isti osecaj imam i bas je grozan :(

  • Tužno 2
Link to comment

Forumaši kojima je zbog nečega NĐ sada bljak, da otkucam da se opuste.

 

Najverovatnije neće da ga izbace, osim ako nisu totalni debili, nema nijednog normalnog razloga za tako nešto i treba im da skreće pažnju sa omikrom cunamija.

 

 

Link to comment
12 minutes ago, pacey defender said:

Tvoje testiranje je svežije. Moguće da je nešto menjano, jer ja sam radio u decembru 2020. i tada su mi sa mejla  obavestenja@euprava.gov.rs  dostavljen pdf rezultata.

i njegova testiranja su svežija (decembar 2021), tako da kapiram da je relevantno ono što sam napisala.

iskreno, ja sam malo bila popizdela što su mi uzimali broj mobilnog ako nikakav SMS nije stigao, al dobro.

i znam da sam oba puta cimala koleginicu da mi prepriča gde ta tražim ono čudo lib ili štaveć...

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Gojko & Stojko said:

Radi se o tome da ulazak u Australiju nije dozvoljen, osim ako nemaš izuzeće, onaj tekst što sam ja preneo sa te stranice. Ovo što si ti sad postavio su automatska izuzeća, što pokriva moju majku npr., koja i dalje ne može da dođe jer nije vakcinisana priznatom vakcinom, tj. starija je od propisanog broja godina za vakcinu koja je ona primila. One dve tabele koje si ti u svom prvom obraćanju pomenuuo tvrdivši da je jasno o čemu se radi pokazuju broj stranaca koji su dobili izuzeće da dođu u Asutraliju - kumulativno i u decembru prošle godine, a taj broj uključuje i Đokovića i sve ostale igrače i zvaničnike na AO. Imaš li uopšte ideju koliko je taj broj mali u odnosu na normalne uslove?

 

SaE

cemu sluzi automatsko izuzece ako i dalje ne mozes da udjes u zemlju ako nisi vakcinisan vakcinama predvidjenim za tvoju starosnu dob? od cega si izuzet?

  • +1 1
Link to comment
29 minutes ago, pacey defender said:

Tvoje testiranje je svežije. Moguće da je nešto menjano, jer ja sam radio u decembru 2020. i tada su mi sa mejla  obavestenja@euprava.gov.rs  dostavljen pdf rezultata.

mi smo testirani dva puta krajem avgusta, i krajem septembra

i nije bilo obaveštenja

moraš da odeš na eupravu i da odatle skineš fajl

  • +1 1
Link to comment
55 minutes ago, Heaviside said:

cemu sluzi automatsko izuzece ako i dalje ne mozes da udjes u zemlju ako nisi vakcinisan vakcinama predvidjenim za tvoju starosnu dob? od cega si izuzet?

Jasno je da su Australci napravili rupu u zakonu da Novak mogao doci da igra AO. Naravno, niko nije htio da preuzme odgovornost za to. Racunali su da Novak nece da se hvali! Novak se pohvalio, ostalo je istorija...

 

Mislis satvarno da dvjema komisijama nije palo na pamet da provjere test koji je Novak dao? Oni nisu htjeli da provjeravaju.

 

Novak se upucao u obije noge i obije ruke i mozda u glavu.

Edited by Stari tenis fan
  • +1 2
Link to comment

Gledam ove podatke iz Australije, najvise umrlih u jednom danu od pocetka pandemije. Ako je vec tako, odluka da se vrati kuci i ne igra je mozda i pitanje dobrog ukusa. Alternativno, da se vakcinise na licu mesta, ali on to ocito ne planira. 

  • +1 1
Link to comment
30 minutes ago, Heaviside said:

cemu sluzi automatsko izuzece ako i dalje ne mozes da udjes u zemlju ako nisi vakcinisan vakcinama predvidjenim za tvoju starosnu dob? od cega si izuzet?

To izuzeće je prvi uslov za putovanje - i pored njega moraš da zadovoljiš ostale uslove - ovo je sa početnog linka restrikcija putovanja u Australiju:

Travel

If you are not granted an exemption, you should not continue with travel plans, as you will not be permitted to board a flight to Australia. If you are granted a travel exemption, you will need to take evidence of that exemption decision to the airport.

 

All people travelling to Australia also need to meet other requirements when preparing to travel to Australia from overseas.

 

Na ovog drugom linku su dalji detalji o vakcinaciji, nadam se dovoljno jasni.

 

SaE

 

Link to comment
Just now, Kampokei said:

Gledam ove podatke iz Australije, najvise umrlih u jednom danu od pocetka pandemije. Ako je vec tako, odluka da se vrati kuci i ne igra je mozda i pitanje dobrog ukusa. Alternativno, da se vakcinise na licu mesta, ali on to ocito ne planira. 

 

ne moze sad da se vakcinise. barem tri meseca mora da prodje. 

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
2 minutes ago, Stari tenis fan said:

Jasno je da su Australci napravili rupu u zakonu da Novak mogao doci da igra AO. Naravno, niko nije htio da preuzme odgovornost za to. Racunali su da Novak nece da se hvali! Novak se pohvalio, ostalo je istorija...

 

Mislis satvarno da dvjema kominisiajama nije palo na pamet da provjere test koji je Novak dao? Oni nisu htjeli da provjeravaju.

 

Novak se upucao u obije noge i obije ruke i mozda u glavu.

Pitam nevezano za Novakov slučaj. Zanimaju me opšta pravila, između ostalog i da bih bolje razumeo bes građana australije. Čovek kaže da mu majka upada u jednu od grupa koje dobijaju automatsko izuzeće i opet ne može da uđe jer ima 3 doze sinofarma a starija je od 60. Čemu služi to izuzeće onda, odnosno od čega izuzima? Druge dve grupe su državljani i rezidenti. Prosto ne mogu da verujem da i njih ne puštaju bez vakcine, mislim siguran sam da ih puštaju uz karantin.

Link to comment

Kako se samo srbi raduju sto je zemljak zajebao pravila i sistem, pokazao da je izuzetan, da je pametniji od svih, pravi predstavnik nebeskog naroda! Pa nema nista lepse! Ovim je zapecatio svoj status GOAT - mozda ne u tenisu, ali medju srbadijom svakako. Naravno, isti ti kvazi-zapadnjacki, kvazi-demokratski, kvazi-progresivni srbi (da ne kazem kvazi-srbi ili kvazi ljudi) ce sutra pojuriti da placu za nedostatkom demokratije i pravne drzave u Srbiji ili ce kukati nad naprednjackim izrugivanjem pravila i sistema.

  • +1 8
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Ros said:

 

ne moze sad da se vakcinise. barem tri meseca mora da prodje. 

 

Mislio sam vise simbolicno, kao gest u smislu "ok, skapirao sam da ovo nije zajebancija, i razumem da ova zemlja prolazi kroz teske trenutke". Da je epidemija pod kontrolom, pa da razumemo medicinska izuzeca. Ovako razumem svakog Ozija koji ce da ga vredja na terenu i van njega.

Link to comment
2 minutes ago, Gojko & Stojko said:

To izuzeće je prvi uslov za putovanje - i pored njega moraš da zadovoljiš ostale uslove - ovo je sa početnog linka restrikcija putovanja u Australiju:

Travel

If you are not granted an exemption, you should not continue with travel plans, as you will not be permitted to board a flight to Australia. If you are granted a travel exemption, you will need to take evidence of that exemption decision to the airport.

 

All people travelling to Australia also need to meet other requirements when preparing to travel to Australia from overseas.

 

Na ovog drugom linku su dalji detalji o vakcinaciji, nadam se dovoljno jasni.

 

SaE

 

Hvala, mislim da sada kapiram. Izuzeća su u smislu vize, a postoji dodatni fajzer uslov.

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...