Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Inače, sa omikronom koji divlja u Australiji i ovim ograničenjima u publici, ja i dalje cenim da će Novak ispasti jedan od manjih problema za ovogodišnji Australian Open. Mogu oni da smanje publiku koliko hoće, svi ti mečevi će biti epidemiološke bombe i to će neumitno zakačiti i tenisere. Lista skandala, po meni, nije ni blizu svog kraja.

Link to comment

Promijenili su taktiku. Morison je 5. janura sam unaprijed odlucivao. Sad i ne pominje Novaka. Osim toga, evidentno idu na iscrpljivanje. Nije bilo razloga da ne odluce danas.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Redoran said:

Populista iz federalne vlade, koji je danima pre toga sakupljao poene direktno tagujući Novaka u svojim "rules are rules" izjavama koje su od njega tražili mediji, skontao je da će ispasti žešći babun ako mu se ovaj sad pojavi u Melburnu sve sa fanfarama u koje je duvao na instagramu. Naprečac je odlučio da zaboravi na dilove sa Tennis Australia i ubere VIP skalp, ali ne lezi vraže. I onda je krenulo da kulja kao iz otvorenog šahta. Epski slučaj, i stvarno vredan jednog kvalitetnog dokumentarca.

Sve ostalo je tačno, samo mala ispravka na ovo što sam ukosio, te izjave je ScoMo počeo uz svoj jedinstveni smirk (cinični pobedonosni osmeh) da izbacuje nakon medijske vike, pre Đokovićevog Instagram posta mu je priča bila da vlada Viktorije odlučuje ko dolazi na turnir itd.

 

SaE

Link to comment

Možda nije Morison lično, ali prilično sam siguran da je par nedelja uoči Novakovog insta posta svako malo izlazila izjava tipa: "Moraće da se vakciniše" od nekog australijskog zvaničnika kojeg bi novinari direktno prozivali da se izjasni o Novaku. Bilo je redovno malte ne kao jutarnja kafa. 

  • +1 1
Link to comment
Just now, Redoran said:

Možda nije Morison lično, ali prilično sam siguran da je par nedelja uoči Novakovog insta posta svako malo izlazila izjava tipa: "Moraće da se vakciniše" od nekog australijskog zvaničnika kojeg bi novinari direktno prozivali da se izjasni o Novaku. Bilo je redovno malte ne kao jutarnja kafa. 

To je tačno, ali to je od ljudi neupućenih u materiju - pa i ja sam mislio da će ili da se vakciniše u tišini ili da preskoči turnir, bio sam ubeđen da "diktator" Den Endrjuz, premijer Viktorije neće da ga pusti i da će da ostane na svom stavu. Usput, danas se opet na finjaka podsmehnuo federalcima, za one mejlove što ti misliš da su u posedu TA sam ja prilično siguran da su bili s njim, savezni ministar zdravlja Greg Hant je već pokazivao da je TA još u novembru slao da od izuzeća na osnovu preležanog virusa nema ništa.

 

Nego to su finese, ono bitno oko čega se ti i ja slažemo u svojim trenutnim pretpostavkama je da je savezna vlada pričala sa srpskom vladom oko Đokovićevih testova. Ja mislim da je sad stvar gotova i da će Đoković da igra, koliko uspešno ostaje da vidimo, ponavljam da će publika koja mu je obično naklonjena da mu zviždi, ali da mislim da su mu događaji na aerodromu išli u prilog kod običnog puntera koji poštuje fair go i da to neće biti tako strašno.

 

SaE

  • +1 2
Link to comment
28 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Nego to su finese, ono bitno oko čega se ti i ja slažemo u svojim trenutnim pretpostavkama je da je savezna vlada pričala sa srpskom vladom oko Đokovićevih testova. Ja mislim da je sad stvar gotova i da će Đoković da igra, koliko uspešno ostaje da vidimo, ponavljam da će publika koja mu je obično naklonjena da mu zviždi, ali da mislim da su mu događaji na aerodromu išli u prilog kod običnog puntera koji poštuje fair go i da to neće biti tako strašno.

 

Skoro da nema dileme da su se Brnabicka i Morison dogovorili da se nece pominjat vjerodostojnost testova. Time Australci gube ozbiljan razlog da ga deportuju. Kao htio je da ih prevar da nije bio u Spaniji a slao je klipove od tuda cijelom svijetu! Samo bi se izblamirali da su isli na to. 

 

Brnabicka je preuzela da ce Srbija ukoriti Djokovica za krsenje epidemioloskih mjera. Australici zadrzavaju pravo da prze Novaka koliko god mogu. 

 

I Novakova izjava je isla u tom smjeru. Sto se tice Spanije bio je lapsus. Sto se tice krsenja mjera, napravio je "error of judgement". Standardna formulacija. Validnost testova ne pominje. Vjerovatno su i Novakovi advokati bili ukljuceni u pogodbu.

 

Australci bi izgledali kao idoti da ga sad izbace!

Edited by Stari tenis fan
  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, Frank Pembleton said:

Jesu ga pedalirali?







... Shiit has hit the fan
 

Pao je dogovor ispod zita da izgubi od Miomira u tesnih 5 setova u prvom kolu i da ide kuci. Ono na sta nisu racunali je da ce Kecmanovic osokoljen tom pobedom da ode all the way. Srbin pobediJo. 

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment
22 minutes ago, Stari tenis fan said:

Skoro da nema dileme da su se Brnabicka i Morison dogovorili da se nece pominjat vjerodostojnost testova. Time Australci gube ozbiljan razlog da ga deportuju. Kao htio je da ih prevar da nije bio u Spaniji a slao je klipove od tuda cijelom svijetu! Samo bi se izblamirali da su isli na to. 

 

Brnabicka je preuzela da ce Srbija ukoriti Djokovica za krsenje epidemioloskih mjera. Australici zadrzavaju pravo da prze Novaka koliko god mogu. 

 

I Novakova izjava je isla u tom smjeru. Sto se tice Spanije bio je lapsus. Sto se tice krsenja mjera, napravio je "error of judgement". Standardna fformulacija. Validnost testo ne pominje. Vjerovatno su i Novakovi advokati bili ukljuceni u pogodbu.

 

Da nece istraziti verodostojnost testova i da su se vlade izdogovarale mozda jeste logicno al mi je odvratnije od nepostovanja obe strane prema ljudima sto imaju obzira za druge a to svakako nije mali broj. Na kraju dana nije sve u kolicini trofeja i ekonomiji.

 

Filing je da smo stanje u Srbiji nekako uspeli da preslikamo na ostatak sveta. Tacnije  - svi su isti. :fantom:

 

Ako sada pobedi trka je gotova cak i ako bude imao manje trofeja, sta ti je zivot.

 

Link to comment
 
Deluje da je tako.
Dodatno je porazno to što nijedan domaći medij ne pominje najočigledniju moguću stvar - slona koji nam stoji usred sobe - a to je veći ID broj testa koji je navodno rađen 16.12. od onog kasnijeg. A takvog primera za ove dve godine epidemije u Srbiji nema od kad je baza ustanovljena, niti je to tehnički moguće. Sva priča se svela na to da je eto malo pogrešio što nije otkazao intervju sa Francuzima, za slikanje s decom se već našlo rešenje, ono putovanje u Španiju koje je totalno nebino u celoj priči ispada sad kao glavni problem.
Taman posla da na nam Novak pokaže taj mail koji je dobio od eUprave 16. ili 17.12. sa PDF-om pozitivnog testa.
I svi ovde znamo da je zajedno sa vlastima ovog govneta od države falsifikovao dokument koji mu je bio ulaznica za Australiju i opet će bar polovina navijati zdušno za njega da osvoji još jedan turnir i opet ćemo kukati kako živimo u zemlji gde pravni sistem ne funkcioniše i kako su neki nedodirljivi i sve mogu jer imaju para i moć itd. Jer ipak je to Nole, pa nećemo valjda na njega da primenjujemo neke tamo zakone i propise.

A ti bas imas ogromnu zelju da zbog gluposti sjebu coveka koji ne samo da je tvoj sunarodnik vec je i donirao ogromnu pomoc u borbi protiv virusa i tako mozda bas nekog tvog spasao ili ce spasti? Sto si tolika baba tracara?
  • -1 6
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...