Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

6 hours ago, NevenMan said:

Nadal nije nista muljao; samo su ga Australijanci pustili unutra pre nego sto je smeo

 

Ovaj nas se obrukao za veka. Nije cak ni antivaxxer valjda vec samo sceptic ali ce zauvek ostati idiot koji se protivi nauci. A uz to je i psihopata bez osecaja ili lazljivac, depends da li verujes da je slagao da je bolestan ili da je bio bolestan ali ga nije bilo briga da li ce zaraziti nekoga

Bre ljudi, Nadal je cist k,o suza. Vakcinisam i usao sa negativnim testo. Nema tu duzina izolacije od zarazavanja, samo negativan test

Link to comment

https://www.theage.com.au/national/australia-news-live-novak-djokovic-visa-saga-continues-as-star-apologises-for-attending-interview-after-positive-test-covid-19-cases-continue-to-grow-across-the-nation-20220112-p59nr8.html

 

No decision on Djokovic today: federal source

By Anthony Galloway

Immigration Minister Alex Hawke will not be making a decision tonight on whether to cancel Novak Djokovic’s visa as the saga drags into its seventh day.

 

A federal source confirmed Me Hawke is still considering the matter and would not be making any decision tonight.

 

Earlier, Prime Minister Scott Morrison confirmed Mr Hawke was still considering whether to cancel the tennis star’s visa.

 

There was heightened expectation that an announcement would be made on the tennis star’s future in this afternoon press conference on national cabinet.:laugh:

 

But Mr Morrison said there had been no change from yesterday.

 

“I will refer to Minister Hawke’s most recent statement in that the position hasn’t changed,” he said.

 

“These are personal ministerial powers able to be exercised by Minister Hawke and I don’t propose to make any further comment at this time.”

Link to comment
39 minutes ago, Gojko & Stojko said:

O čemu se radi, 'leba ti? Taj broj izuzeća je za uopšte dolazak u Australiju, koji i dalje za strance uopšte nije moguć ako taj stranac nema izuzeće - vakcinacija je uslov da se uopšte dođe. Jesi li ti uopšte pročitao tu stranicu? Sam vrh:

 

Travel restrictions and exemptions

Travel to Australia is only available if you are exempt or you have been granted an individual exemption.

 

SaE

 

Pa ja i govorim o broju nevakcinisanih koji su dobili izuzece za ulazak u Australiju, taj broj nije uopste mali, i ne ubraja Australijancejer su oni :

 

Exempt categories

You are automatically exempt from the travel restrictions and can enter Australia (without obtaining an individual exemption) if you are:

 

Procitaj taj deo, mozda to drucaije citas nego ja. OPvo su kategorije sa izuzecem (bar ja tako razumem, jer potpuno vakcinisanim Australijancima ne treba izuzece, bar tako stoji u samom vrhu stranice)

Link to comment
5 hours ago, Spooky said:

Pa da, , ali je poprilično suludo da mu sad političari ponište to medicinsko izuzeće.

 

Rekli su da neće priznavati preležani kovid nego samo medicinsko izuzeće. Ali Nole ima to medicinsko izuzeće. I da, i ja mislim da je takvo medicinsko izuzeće bullshit, ali 2 medicinska panela njihove države su ga donela, pa jedino da tuže ta dva panela pred medicinskom sudom časti, i da se tamo medicinskom dokumentacijom ubeđuju da ovi nisu imali pravo da takvo izuzeće donesu, Novak sa tim nema veze.

 

Poprilično je suludo da sa vrha političari procenjuju medicinsku odluku. To bi bilo kao da vam poslodavac odbije da prizna bolovanje jer se ne slaže sa doktorom oko postojanja osnova. Nema tog suda koji bi stao na stranu poslodavca u radničkom sporu.

 

Nisu oni procenjivali medicinsku odluku, pogledaj boldovano. Ono što su zapravo rekli je da ne priznaju preležan Covid kao medicinsko izuzeće. Znači mora da bude nešto tipa alergija na vakcine, teške hronične bolesti i šta znam. Ali ne možeš samo da se izuzmeš na osnovu preležanog Covida. Odatle ono njihovo cinično saopštenje da "nije pružio dokaz da ima valjano medicinsko izuzeće". Nisu glumili doktore, samo su rekli da preležan Covid ne spada u medicinsko izuzeće za ulazak u Australiju. Medicinski paneli su ga odobrili za učešće na turniru.

 

Uz to je očigledno da ti medicinski paneli ništa specijalno nisu analizirali nego su doslovce proveravali da li su svi papiri na broju (dva PCR testa, test na antitela, sve je tu, OK, izuzet si). Uopšte me ne bi čudilo da je Tennis Australia omogućio izuzeća samo zbog Novaka, a još nekoliko igrača se okoristilo o to.

 

Ono što zaskače federalne koke, a nije pevac, je ono što gotovo izvesno postoji a oni ne bi želeli da se otkrije: ko zna koliko prepiski između njih i Tennis Australia, gde su se lepo i prijateljski dogovorili da uprkos tome što se preležan Covid ne priznaje za izuzeće, oni puste nekoliko tenisera da uđu u zemlju jer turnir i ekonomija i sve to. I da je sve bilo OK do trenutka u kojem Novak staje na koru od banane sa onim insta postom. Populista iz federalne vlade, koji je danima pre toga sakupljao poene direktno tagujući Novaka u svojim "rules are rules" izjavama koje su od njega tražili mediji, skontao je da će ispasti žešći babun ako mu se ovaj sad pojavi u Melburnu sve sa fanfarama u koje je duvao na instagramu. Naprečac je odlučio da zaboravi na dilove sa Tennis Australia i ubere VIP skalp, ali ne lezi vraže. I onda je krenulo da kulja kao iz otvorenog šahta. Epski slučaj, i stvarno vredan jednog kvalitetnog dokumentarca.

  • +1 8
Link to comment
1 minute ago, nssar said:

 

Pa ja i govorim o broju nevakcinisanih koji su dobili izuzece za ulazak u Australiju, taj broj nije uopste mali, i ne ubraja Australijancejer su oni :

Exempt categories

You are automatically exempt from the travel restrictions and can enter Australia (without obtaining an individual exemption) if you are:

 

Procitaj taj deo, mozda to drucaije citas nego ja. OPvo su kategorije sa izuzecem (bar ja tako razumem, jer potpuno vakcinisanim Australijancima ne treba izuzece, bar tako stoji u samom vrhu stranice)

Radi se o tome da ulazak u Australiju nije dozvoljen, osim ako nemaš izuzeće, onaj tekst što sam ja preneo sa te stranice. Ovo što si ti sad postavio su automatska izuzeća, što pokriva moju majku npr., koja i dalje ne može da dođe jer nije vakcinisana priznatom vakcinom, tj. starija je od propisanog broja godina za vakcinu koja je ona primila. One dve tabele koje si ti u svom prvom obraćanju pomenuuo tvrdivši da je jasno o čemu se radi pokazuju broj stranaca koji su dobili izuzeće da dođu u Asutraliju - kumulativno i u decembru prošle godine, a taj broj uključuje i Đokovića i sve ostale igrače i zvaničnike na AO. Imaš li uopšte ideju koliko je taj broj mali u odnosu na normalne uslove?

 

SaE

  • +1 2
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...