Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

 

Sad sam prošao kroz postove od noćas (ne znam da li kroz sve jer mi se čini da je dosta brisano u realnom vremenu) - ono što je Redoran pisao za razgovor klovnova Morisona i Brnabićeve i meni deluje (moja naknadna pamet nakon priče sa kumom iz majčice oko testova), to je nagovestio i onaj bivši menadžer iz imigracionog koga sam sinoć citirao. Deluje da su interno naleteli na minu sa testom i da gledaju kako da se sačuvaju od njene eksplozije.

 

Što se tiče ulaska bez vakcina, nije moguće za strance, osim za TA koji je to izboksovao sa vladom Viktorije na moje iznenađenje (pisao sam već). Ulaz za australijske državljane je moguć uz karantin. A odgovorio sam već ranije da to sa preležanim kovidom do skoro uopšte nije bilo vredno razmatranja jer je jako malo ljudi preležalo virus sve do kraja prošle godine. Meni je jasno što ne puštaju strance kao moju majku sa Sinofarm vakcinom starije od 60 godina - pokazalo se da ne radi dobro pa je rizik ta se takva osoba razboli i onda rizik za sistem ovde, itd. Mala ispravka za raspravu oko tipa vakcina - Fajzer je ovde običnom narodu postao dostupan daleko kasnije nego u Srbiji, ovde je i AZ stigao kasnije nego u Srbiju.

 

SaE

Edited by Gojko & Stojko
ispravka, fakat
Link to comment
10 minutes ago, Ted said:

 

pa poenta je očigledno u želji da neko bude kažnjen po svaku cenu, bez obzira na postojanje, nepostojanje i kvalitet dokaza. i ne samo da bude kažnjen, nego da kazna bude nesrazmerna. kao kad bi meni neko maznuo olovku sa stola, ja ga sustignem i izvadim mu oko ili polomim nogu.

 

faulova je bilo sa Novakove strane, loše je odigrao ovu partiju, sve to stoji, ali nisu to faulovi koji zaslužuju ovakav malteretman.

Ma mislio sam više na cimanje iz njegove vizure sa ponovnom žalbom. 

Link to comment

 

 

"Rumeni rođo" Barnabi Džojs je desnije od Morisona, nije on toliko relevantan, evo ga šef opozicije:

 

Federal Opposition Leader Anthony Albanese is doing the media rounds this morning.

 

He was on Nine’s Today show just moments ago and was asked for his thoughts on the Novak Djokovic saga. As mentioned earlier this morning, the federal government’s investigation into the tennis star’s visa has widened to include his breach of isolation requirements in Serbia as well as inconsistencies on the dates of his COVID-19 tests.

 

Here’s what the Labor leader had to say:

How is it that a ... visa was granted in the first place?

 

This has been diabolical for Australia’s reputation, just in terms of our competence here and it is extraordinary that - as we are speaking - we still don’t know what the decision will be.

 

The decision should have been made before he was granted a visa. Either he was eligible or he wasn’t.

 

Australia has a policy of not allowing unvaccinated people into Australia. It is beyond my comprehension how we have got to this point.

 

[Australians with relatives overseas] know how tough it is to get someone into Australia. At any time it is difficult, but at this time, in particular, it is extremely difficult.

Why is it those checks and balances weren’t in place for ... someone so prominent?

 

Jebi ga, to smo već apsolvirali, što bi rekao noskich, plutokratija, ekonomija, itd. Dok se ne umeša javnost pa gledamo da iskoristimo situaciju na način koji smo navikli sa Tampom i "stop the boats" (Morison & co.) i da usput spustimo "diktatoru Denu".

 

SaE

  • Hvala 3
Link to comment

E da mi je znat' prođe li mu bar jednom kroz glavu ista misao koja sigurno prolazi kroz glavu nesrećnim ljudima koji su na kiseonik i respirator - "što se ne vakcinisah u pičku materinu, možda ništa od ovoga ne bi bilo." Mada takvi moždani sklopovi nisu u stanju da spoznaju grešku, vazda je neko drugi problem.

Link to comment
5 minutes ago, James Marshall said:

Ma mislio sam više na cimanje iz njegove vizure sa ponovnom žalbom. 

 

Ponovna žalba mu ne vredi jer ročište lako može da bude zakazano posle prvog meča na koji on neće moći da izađe. Ako ga izbace jer nije vakcinisan, to će mu i advokati objasniti i tu suštinski nema na šta da se žali. Može samo da tuži Tennis Australia što mu to nisu u startu objasnili.

 

Problem za vlasti su oni teniseri koji su ušli na medicinsko izuzeće i još uvek su u Melburnu, a ne znamo ni ko su. Ako će da dupliraju ulog na Novaku onda bi morali i sve ostale da šutnu (a ne samo Čehinju na pravdi boga) i pride da pokrenu istragu o tome kako su ovi uopšte ušli u zemlju ako je bilo jasno i glasno rečeno da to nije moguće. Samo mi se čini da bi onda i njima neki kosturi poispadali iz ormara, a ne samo Novaku.

 

  • +1 3
Link to comment

Jos jedno zapazanje, nezavisno od epiloga. Mnogi je Srbin misljenja da ce ako u GS titulama ostane 20-20-20, da ce Nole vremenom biti ignorisan u GOAT debatama i - zaboravljen. E pa, mislim da ce posle svega ovoga svet pre da zaboravi samozadovoljnog svajcarskog dzemperka, nego naseg Nola, skandal majstora :D 

Link to comment

Kenguri su prilično striktni oko toga da pravila moraju da važe za sve. I ja tu mogu samo da se složim.

 

Ali avaj, problem je što Kenguri ne mogu među sobom da se tačno usaglase kako glasi to pravilo i koji su izuzeci. Pri čemu se radi o pravilu i izuzecima koje oni sami, i niko drugi na ovome svetu, ne definiše. Tako da ispada da oni imaju jaku volju da budu striktni, samo još ne znaju u vezi čega tačno. To je jedan šizofreni unutrašnji dijalog, čiji ishod svet željno čeka.  

Edited by Ted
  • +1 3
  • Haha 3
Link to comment

 

Još da dodam da je ono sa Sandgrenom što je noćas preneo Redoran savršena ilustracija onoga što ja pišem sve vreme u očekivanju ovog AO - i objašnjava situaciju sa Đokovićem koji je za razliku od Sandgrena favorizovani melburnški sin i upravnicima turnira je jasno da je Đoković u poslednjih 15 godina doprineo porastu ugleda turnira u svetu (taj porast ugleda je bar na ovoj temi jasan).

 

SaE

Link to comment
4 minutes ago, Redoran said:

 

Ponovna žalba mu ne vredi jer ročište lako može da bude zakazano posle prvog meča na koji on neće moći da izađe. Ako ga izbace jer nije vakcinisan, to će mu i advokati objasniti i tu suštinski nema na šta da se žali. Može samo da tuži Tennis Australia što mu to nisu u startu objasnili.

 

Problem za vlasti su oni teniseri koji su ušli na medicinsko izuzeće i još uvek su u Melburnu, a ne znamo ni ko su. Ako će da dupliraju ulog na Novaku onda bi morali i sve ostale da šutnu (a ne samo Čehinju na pravdi boga) i pride da pokrenu istragu o tome kako su ovi uopšte ušli u zemlju ako je bilo jasno i glasno rečeno da to nije moguće. Samo mi se čini da bi onda i njima neki kosturi poispadali iz ormara, a ne samo Novaku.

 

Da dodam još da je sinoć na TV išlo da Voračova sprema žalbu i odštetni zahtev koji neće da bude mali.

 

3 minutes ago, Kampokei said:

Jos jedno zapazanje, nezavisno od epiloga. Mnogi je Srbin misljenja da ce ako u GS titulama ostane 20-20-20, da ce Nole vremenom biti ignorisan u GOAT debatama i - zaboravljen. E pa, mislim da ce posle svega ovoga svet pre da zaboravi samozadovoljnog svajcarskog dzemperka, nego naseg Nola, skandal majstora :D 

Džemperko je već zaboravljen, ako ništa drugo bar sa te strane je Đoković već obavio posao.

 

SaE

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...