Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

2 minutes ago, Tsai said:

 

Bukvalno to. Ili vakcina ili epsko mucenje pred svaki turnir. A sto se tice pcr-a, ako se i tu pokrene dublja istraga ne smem ni da pomislim sta moze da bude 

 

Hipotetički, ako se pokreće dublja istraga, onda bi ta istraga obuhvatila TA i njihove medicinske komisije. Takođe bi možda obuhvatila odnos službenika ABF i Vlade. To bi sve  trajalo znatno duže od samo turnira.  Mislim da nikome to nije od koristi i otud ovo razvlačenje sa odlukom ministra.

Link to comment
1 hour ago, Ros said:

 

na primer. na izvestaju od 16.12 stajalo ime ĐOKOVIĆ, ovi primete to kasnije (ili Tennis Australia opomene da ne moze Đ vec mora DJ), ovi se jave Batutu da izmeni ime. Ako baza ne dozvoljava izmenu vec obavljenih izvestaja, onda ne ostaje nista nego da se kreira novi record (kao Copy) i eto objasnjenja za ID. 

 

A mozda je

Spoiler

stajalo negative pa preinaceno u positive 

 

:ph34r:

  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, Sammael said:

Sud se nije uopšte koliko sam video bavio samim izuzećem nego više nego neregularnom procedurom uskraćivanja vize.

 

kako se nisu bavili izuzecem, kada su advokati pokazali dokumentaciju koju je novak dostavio i koja je u skladu sa trazenom, sudija je upitao "pa sta je jos trebalo da dostavi", i to negde na pocetku procesa.

Link to comment
Just now, Nikodije said:

 

kako se nisu bavili izuzecem, kada su advokati pokazali dokumentaciju koju je novak dostavio i koja je u skladu sa trazenom, sudija je upitao "pa sta je jos trebalo da dostavi", i to negde na pocetku procesa.

 

To da, svakako, nego nisu istraživali suštinu dokumentacije, samo da li je ima ili nema tj. da li su ovi imali osnov za maltretiranje.

Link to comment
57 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

stvarno mi je zao sto je ubio sovju reputaciju ovako. navaijam za njega od kada se pojavio, stalo mi je da pobedjuje cak i kad ne geldam meceve, uspevam cak i da zaboravim da promovise semira dok igra grend slemove. mislim da nije los covek, za razliku od caleta, vec da je budala koja je uletela head first u ta new age sranja i da nece ni malo da odstupi od toga jer je fanatik u svemu, zato je i ovde gde je. problem je sto u mirnodopsko doba to moze da prodje ali kad imamo pandemiju....uglavnom, krivo mi sto se ovako srozao, u nekom trenutku imam potrebu da ga branim, pa onda imam potrebu da ga napusavam i tako u krug. ovo nece moci da spere nikako i nikad. 

 

Ima tu jedan problem.

 

Da je u new age sranjima samo zbog sebe, onda je lepo mogao da falsifikuje vakcinu a ne PCR, i nista od ovoga se ne bi desilo. Medjutim, stalo mu je da taj new age bude i javni imidz pa je uleteo u ovo sranje. E, to mene kopka. Koji je to psiholoski mehanizam da moras da promovises new age oko sebe a ne samo za sebe?

Link to comment
51 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

 imam potrebu da ga branim, pa onda imam potrebu da ga napusavam i tako u krug. 

Hmm, deluje da si zakačio prve simptome Tsaimanije...koja se btw širi brzinom australijskih letnjih požara :fantom:

  • Haha 1
Link to comment
Just now, Nikodije said:

 

kako se nisu bavili izuzecem, kada su advokati pokazali dokumentaciju koju je novak dostavio i koja je u skladu sa trazenom, sudija je upitao "pa sta je jos trebalo da dostavi", i to negde na pocetku procesa.

 

nisu se bavili izuzecem u smislu sadrzaja, niti dovodili u pitanje njegovu dovoljnost. posli su od toga da je novak uradio ono sto su mu trazili t.a. i viktorija. nisu razmatrali ni hijerarhicnost normi viktorije i australije.

 

  • +1 2
Link to comment
57 minutes ago, vememah said:

 

 

 

Duplo golo.

Proteraju ga, twiter histerija splasne, i ID skandal pojela maca.

Proterivanje je lako mogao da dogovori i Vucic da spase svoju kozu, i to dojavio Djokovicu.

Link to comment
24 minutes ago, Redoran said:

 

Kad smo kod papira koje je podneo, sad ću da tagujem @Ayatollah  sa jednim pravničkim pitanjm: u slučaju da ovo na kraju dođe do nekog suda, srpskog ili australijskog, da li vakno može da zatraži od suda da ne dozvoli da se bilo šta od njegove medicinske dokumentacije koristi kao dokaz, pozivajući se na to da je sumnja nastala tako što je njegova privatna i medicinska dokumentacija stavljena na izvolte celom svetu, da se svako igra sa njom kako hoće?

 

Ovo je isuviše kompleksno pitanje da bih mogao da dam brz i jednostavan odgovor, i u velikoj meri zavisi od vrste postupka koji se vodi, kao i jurisdikcije. No, preliminarno i iz glave - ako bi u pitanju bio postupak  protiv australijske države u vezi neke procedure u kojoj ta država ima zakonsko pravo ili legtiman interes (ovo drugo se dokazuje) da obrađuje te medicinske podatke, onda on ne bi mogao da traži isključenje tih dokaza. Sa druge strane, ako bi u toku postupka australijska država izvadila neke podatke koje pokupila sa neta, a nisu direktno bili predmet procedure koja se vodi, onda bi on mogao da traži da se ti dokazi ne koriste u postupku, ali tu opet postoji pitanje legitimnog interesa da se ti podaci obrađuju. 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Budja said:

 

Ima tu jedan problem.

 

Da je u new age sranjima samo zbog sebe, onda je lepo mogao da falsifikuje vakcinu a ne PCR, i nista od ovoga se ne bi desilo. Medjutim, stalo mu je da taj new age bude i javni imidz pa je uleteo u ovo sranje. E, to mene kopka. Koji je to psiholoski mehanizam da moras da promovises new age oko sebe a ne samo za sebe?

 

Sto se tice vakcinacije, koliko znam (odnosno usput negde procitao), njemu su i roditelji i striko vakcinisani, tako da nije bas uspesan u sirenju antivakserstva na najblize..

Link to comment
3 minutes ago, Ros said:

 

sud je preinacio ukidanje vize koju je donela granicna kontrola. pre toga je na osnovu potvrde medicinskog panela dobio dozvolu ulasku

 

Ne, sud nije uopšte bio nadležan da preinačuje. To što je sudija prokomentarisao "Šta je još čovek mogao da uradi"  ne znači da je Đoković zbog toga pobedio. Ključno je to što mu nisu dali vremena da odgovori na obaveštenje o nameri ukidanja vize, iako su mu rekli da će imati vremena do 08:30.

 

Federalni sud nije mogao da ulazi u meritum, u to da li je sama odluka bila ispravna ili ne, može li se ući u AU sa med. exemptionom Viktorije.

 

U svakom slučaju, Đokovićev PCR je bio anonimizovan pre nego što je stigao do komisije, a ako je dovoljan exemption ne treba mu PCR da uđe. PCR se pojavio u celoj priči kao posledica drndanja carinika i Đokovićevih napora da im stavi na raspolaganje svu moguću dokumentaciju. 

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...