Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Quote
STATEMENT BY NOVAK DJOKOVIC
12 January 2022
I want to address the continuing misinformation about my activities and attendance at events in December in the lead up to my positive PCR COVID test result.
This is misinformation which needs to be corrected, particularly in the interest of alleviating broader concern in the community about my presence in Australia, and to address matters which are very hurtful and concerning to my family.
I want to emphasise that I have tried very hard to ensure the safety of everyone and my compliance with testing obligations.
I attended a basketball game in Belgrade on 14 December after which it was reported that a number of people tested positive with COVID 19. Despite having no COVID symptoms, I took a rapid antigen test on 16 December which was negative, and out of an abundance of caution, also took an official and approved PCR test on that same day. The next day I attended a tennis event in Belgrade to present awards to children and took a rapid antigen test before going to the event, and it was negative. I was asymptomatic and felt good, and I had not received the notification of a positive PCR test result until after that event.
The next day, on 18 December I was at my tennis centre in Belgrade to fulfill a long-standing commitment for a L’Equipe interview and photoshoot. I cancelled all other events except for the L’Equipe interview.
I felt obliged to go ahead and conduct the L’Equipe interview as I didn’t want to let the journalist down, but did ensure I socially distanced and wore a mask except when my photograph was being taken.
While I went home after the interview to isolate for the required period, on reflection, this was an error of judgement and I accept that I should have rescheduled this commitment.
On the issue of my travel declaration, this was submitted by my support team on my behalf – as I told immigration officials on my arrival - and my agent sincerely apologises for the administrative mistake in ticking the incorrect box about my previous travel before coming to Australia. This was a human error and certainly not deliberate. We are living in challenging times in a global pandemic and sometimes these mistakes can occur. Today, my team has provided additional information to the Australian Government to clarify this matter.
While I felt it was important to address and clarify misinformation I will not be making any further comment out of utmost respect for the Australian Government and their authorities and the current process.
It is always an honour and a privilege to play in the Australian Open. The Australian Open is much-loved by players, fans and the community, not just in Victoria and in Australia, but around the globe, and I just want to have the opportunity to compete against the best players in the world and perform before one of the best crowds in the world.

 

  • Hvala 1
Link to comment
10 minutes ago, Spooky said:

Id (tj onaj njegov prvi dio - drugi je očigledno zavisan od usera pa je Novaku isti na oba test) lako može biti bar-kod epruvete i time dodeljen u blokovima laboratorijama.

 

bojim se da je upravo preko IDa dokazivo da je test fejk :(

Link to comment
13 minutes ago, Spooky said:

Id (tj onaj njegov prvi dio - drugi je očigledno zavisan od usera pa je Novaku isti na oba test) lako može biti bar-kod epruvete i time dodeljen u blokovima laboratorijama.

 

Nesto sam slicno pitao Sammaela.

 

Ne znam da li je epruveta - ima drugi broj uzorka na obrascu slovo+pet cifara. To je verovatno ono sto ture na eprvetu.

 

Ali da li se ID broj generise za lab ili za ceo sistem Batut automatski? Nije to rocket science, niko nije napisao ni da ni ne.

 

 

Link to comment

naivjam za sldedeci scenario, da osovoji turnir i da ministar sat vremena nakon finala donese odluku o deportovanju. mislim da svi zasluzujemo takav kraj ove price, pa da onda geldamo serijal na netflixu. 

  • +1 4
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, Budja said:

 

Je l ima aneksa?

- Dve antigona  potvrde

- Screenshot email/what s app otkazanih aktivnosti

 

Ono, kao, da bude malcice verodostojnije.

 

Njegova FB stranica.

Link to comment
7 minutes ago, Budja said:

 

Nesto sam slicno pitao Sammaela.

 

Ne znam da li je epruveta - ima drugi broj uzorka na obrascu slovo+pet cifara. To je verovatno ono sto ture na eprvetu.

 

Ali da li se ID broj generise za lab ili za ceo sistem Batut automatski? Nije to rocket science, niko nije napisao ni da ni ne.

 

 

 

za ceo batut.. pogledaj ovo. poprilican dokaz da je fejk test

 

 

Link to comment

Znači svesno išao na zakazani intervju/slikanje i nije obavestio ekipu da je zaražen. Nije obavestio ni one sa kojima je prethodnog dana imao kontakt.

 

Naravno, sve to pod uslovom da zanemarimo ove dokaze da je muljano sa datumom i da je tek 26. radio test…

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment

ma pogledajte niz ID-a.. koji svi idu u batut.

 

saberite antigen + pcr ove dnevno od 22. do 26. i to je to

 

jer je ID 16. veca cifra od ID 22. , veca zato sto je radjen 26. pa naknadno ubacen

 

:isuse:

Link to comment
12 hours ago, dùda said:

meni je mnogo žao kad pročitam ovako nešto, da baka ne može da vidi svoje unuke 

od srca ti želim da uspeš u tome da ti majka dođe 

sve je to sada već postalo jako upitno (mislim, sva ta pravila), jer vi ste evo najbolji primer, zarazu prenose vakcinisani izgleda koliko i nevakcinisani 

ok, ne voli niko da mu se neki došljak razboli i arči bolničke resurse, zato se nadam da će pomoći taj detalj o podsticanju lokalne ekonomije

Hvala, ja sam svestan da je daleko od toga da smo jedini u ovoj situaciji, iza umiranja obolehih koji se bore za vazduh, zamora medicinskih radnika širom sveta i njihove generalne rezignacije zbog osećaja da im je društvo okrenulo leđa, ova nemogućnost unuka da vide bake i dede i obrnuto je svakako pri vrhu neprijatnosti koje prate ovu pandemiju širom sveta. Za ilustraciju jedan članak iz ovdašnjeg Heralda od pre deset dana:

Family reunions ‘shattered’ because foreign parents had wrong vaccines

Što se dodatnih detalja u sagi o Đokoviću i njegovoj vizi tiče, ništa bitno novo odavde, ja sam i dalje pri mišljenju da će imigracioni ministar da odustanje od odbacivanja vize - onaj formular je nebitan, a na osnovu svega dosad viđenog mislim da Đoković nije lažirao test (što bi ga sigurno poslalo nazad).

 

Za očekivanje prijema kod publike na turniru na kojem očekujem da se pojavi i za dalje razumevanje onog odijuma u javnosti od prošlog utorka, ponavljam da je u Asutraliji jako bitan "fair go" kao deo nacionalne psihe, radilo se o multimilioneru ili beskućniku i na to je narod ovde ponosan, ali da se jako loše gleda na bilo kakvo muljanje i izvrdavanje pravila. U tu svrhu desničarske vlasti vole da predstavljaju tražioce azila kao "queue jumpers" pre nego "illegal/boat arrivals", jer to ima konotaciju nekoga ko želi da preskoči legitiman red za izbeglice za koji se pretpostavlja da je veliki (koji doduše postoji a koliko je dugačak i da li je srazmeran australijskoj populaciji i ekonomskim uslovima u odnosu na druge sređene zemlje sveta je druga tema).

 

I dodatak da je naša (NSW) glavna doktorka danas iznela podatke da je od galopirajućeg broja slučajeva (danas skoro 35000) 90% na osnovu genetskog sekvenciranja Omikron varijanta (negde 2020. je Australija bila ubedljivo prva u svetu po preocentu genetski sekvenciranih uzoraka, ne verujem da je i dalje to slučaj, ali pretpostavljam da je  uzorak statistički pouzdan), što je za mene iznenađujuće veliki broj Delta slučajeva - to znači da je oko 3500 novozaraženih Delta, više nego dvostruko više nego na vrhu od prošle godine (oko 1600 u avgustu ili septembru), i onda činjenica da je poslednjih par dana rekordan broj umrlih od korone u NSW ne izgleda čudno. Premijer je izneo podatke da je više od polovine pacijenata na intenzivnoj nezi nevakcinisano.

 

SaE

  • Hvala 2
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...