Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

19 minutes ago, Caligula said:

SA DRUGE STRANE - zasto nije jednostavno dovoljan negativan PCR test bilo kojem profesionalnom sportisti da udje na turnir, pitanje nad pitanjima.

 

Zato što smo skroz prešli igru na Easy nivou.

 

Najverovatnije će odsad da treba vakcina (videćemo koja po redu) + negativan PCR.

Link to comment
3 hours ago, harper said:

kako je moguce da je vecina ljudi u ovom slucaju na strani nekoga (ne bilo koga, drzave) ko je iz publicity stunt razloga zdravog i pravog vrhunskog sportistu pokusao da spreci da igra jebeni tenis, popusio kurcinu na sudu i sada angazovao sve i svakoga da nadje bilo kakvu rupu u Djokovicevoj odbrani, pucajuci u vazduh sve vreme u nadi da ce pogoditi Djokovica i ostavljajuci trag sve te pucnjave kao deo smear kampanje, kako bi uspeo da nadje bilo kakav osnov da ga izbaci iz zemlje a da se ne izlozi osudi javnosti ili da mozda ne nadje osnov ali da ocrni Djokovica toliko da im osnov ne bude ni potreban. Ljudi su cak isli dotle da angazuju i placaju tviter-novinare poput Bena Rotenberga da vodi aktivnu kampanju protiv Novaka u takozvanim alternativnim medijima, sto on udarnicki cini. I ti isti ljudi tvrde da nastupaju sa pozicija jednakosti, pravde za sve, interesa malog coveka i slicnih sranja.

 

Jebiga, Nemci rekonstruisalitm, a nemačka medicina je najbolja i uzima se sa tvitera bez dvoumljenja.

 

Ja sam napisao pre par dana da je Novak svojim budalisanjem navukao sebi na vrat nešto što ja ni najcrnjem neprijatelju ne bih poželeo, a to je OSINT ekipa sa tvitera. U toj družini ima opakih umobolnika a sada ih je pojačao i onaj Rothenburg. Svako od nas ima manji ili veći digitalni otisak, i za svakoga je moguće pronaći neko malo parčence nečega, i onda odatle krenuti u slobodne rekonstrukcijetm tj. šamanističke vizije potkrepljene sa nekoliko skrinšotova da izgledaju uverljivije. U Novakvom slučaju, kompletni sudski spisi su stavljeni na uvid javnosti (što je po meni suluda praksa ali to sam samo ja) a za OSINT nema slađeg plena. Drugim rečima, ugasio je. Danas su ga bukvalno spasila dva tviteraša (Blokovi i Čarli Vafls) koji su uradili debunk nemačke rekonstrukcijetm, i sada Novakovi navijači to šire, taguju i prozivaju novinare iz ozbiljnih medijskih kuća koji su to preneli na keca. Ali neće mu se uvek neko od njih naći pri ruci, niti je fer da nekolicina posvećenih anonimusa idu i čiste za njim. Nemca zabole, on je dobio svoje retvitove i hiljade pratilaca danas, to je bio jedini cilj. Novaku ostaje da iz svega ovoga najzad nauči nešto.

 

 

 

  • +1 8
Link to comment

Meni smesno to kad se pise ova ekipa radi ovo, ona ekipa nesto drugo. Ko ovde na forumu kad padnu optuzbe, svi vide neke ekipice™ samo na osnovu podudarnosti u stavovima u nekim konkretnim slucajevima. A ljudi se uopste ne znaju medjusobno. Ovih dana je aktuelno ovo sa Novakom, sutra ce biti nesto drugo u zizi, pa ce se cela internet zajednica baviti time, a Novak ce ponovo uzivati u Marbelji..

Edited by Jimmy Kowalski
  • +1 3
Link to comment

Pa kada smo već u OSINT fazonu, evo da i ja dam svoj skromni prilog, ali molim sve prisutne da ga uzmu sa grumenom soli jer jebiga nisam Nemac.

 

U sudskim spisima postoji skrinšot Novakove dozvole za putovanje u Viktoriju, popunjene u Dubaiju pred ukrcavanje na let. Tu u polju "Where I have been" stoji da u prethodnih 14 dana jeste putovao u drugu zemlju. Ne znam da li je ovo isti dokument kao travel declaration gde stoji da nije putovao, ili možda vuku podatke iz iste baze, ali u svakom slučaju jednom popunjena putna deklaracija nije konačna i može se zameniti drugom. Ako mu je onu prvu popunio Tennis Australia pre odlaska u Španiju, onda je moguće da je ova iz UAE neka konačna verzija na kojoj je zbog Španije promenio "no" u "yes".

 

Image

 

Dalje, neki tviteraš o kome pojma nemam ni ko je ni šta je, je rekonstruisaotm da Tennis Australia svim igračima popunjava travel declaration i da svima stavljaju "no" po difoltu, pošto kupio poto prodao.

 

Takođe sam naišao na neku advokaticu iz Australije koja je komentarisala vladin izbor advokata za suđenje. Dosta toga je napisala, veoma smisleno i odmereno zvuči, i na kraju je u jednom tvitu provukla opasku da apsolutno nema teorije da su ovi na aerodromu samostalno drndali Novaka. Kaže, vidi se iz aviona da su radili po instrukcijama "odozgo", jer da nisu i da je bilo samo do njih, pustili bi ga istog trenutka kada im je rekao da je profesionalni teniser koji ide na AO da igra (što se gotovo izvesno dogodilo u slučaju one nekolicine nevakcinisanih koji su ušli u Australiju pre njega).

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment

S tim mogu skroz da se složim, iz aviona se vidi po načinu postupanja da je odozgo došla naredba da ga drkaju i nogiraju (ili maltretiranjem nateraju da ode sam). Em nekorektno, em kretenski izvedeno. 

 

Trebalo je ili da ne dozvole nevakcinisanima pristup ako baš hoće da teraju mak na konac, ili da deklarišu da je dosta PCR/antitela/štagod kao izuzeće i da eventualno poteraju sve u karantin dok ne stignu rezultati. Al jbg, nisu, verovatno zbog javnog mnjenja.

  • +1 2
Link to comment

I još samo dve opaske:

 

1. Molim vas da svaki put kada poželite da na ovaj forum prenesete neki tvit Bena Rothenberga, imate u vidu da je u pitanju lik koji je ovo uradio svom kolegi sa ESPN. Bukvalno mu je uništio karijeru fabrikovanom optužbom, čovek je izboksovao neku kompenzaciju za uručen otkaz ali mu je novinarska karijera de facto okončana.

 

2. Svaka priča o Novakovom plaćanju poreza automatski ide na južnu temu. Hvala.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Ali jebote, on ladno podmeće roditelje. Mislim, koja je šansa da oni ovo rade na svoju ruku?

Ako već ne želi da odgovara na pitanja redom, neka bar izda neko kršteno saopštenje.

 

Edited by mraki
  • +1 5
Link to comment
18 minutes ago, vememah said:

 

Quote

Na pitanje da li je Novak u decembru znao da ima koronu dok je bio u Srbiji i na konstataciju da je tih dana bio aktivan u javnosti, njegova majka odgovorila je da se izolovao čim je saznao.

"Verovatno nije znao, kad je shvatio da je pozitivan otišao je u izolaciju. Zaista ne mogu da kažem ništa o tome, možda je najbolje da za to pitate njega".

:dry:
 

 

kao poligrafista amater, sumnjam u istinitost ovog odgovora

Edited by kud u maglu Simoviću
  • Haha 3
Link to comment

Sto se popunjavanja tih deklaracija tice, znam da nije odgovorno ali i ja moram dobro da se skoncentrisem da procitam ta pitanja kako treba umesto da odgovorim po automatizmu sa ne. Ta forma je uglavnom "Jesi li terorista", "jesi li ikada bio osudjen na obistvo", "imas li droga". Sasvim moguce da je prosto greska.

Edited by Fins fleet
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...