Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

9 minutes ago, kurdi said:

nemam vremena da pratim, jel igra il ne igra?

i jel kriv ili nije?

Za sad deluje kao da će da igra, ali nije još sigurno.

Kriv je što je najbolji. I što je Srbin. :dry:
Dobro, i što je lažirao pcr test ili se švrćkao okolo zaražen, ali pssst.

Edited by mraki
Link to comment
21 minutes ago, stray cat said:

 

Tvoja majka i vaša porodica želi da ona dođe da vidi unuke i da bude s vama.

 

NĐ mora da dođe u Australiju da bi igrao slem, pozivni teniski turnir.

---

Oziji su uspeli da od prvih 100 tenisera (na ATP listi), pred AO njih 97 bude izvakcinisano (97%) od Ozija priznatim vakcinama, što je samo par procenata više od domaćeg vakcinisanog pučanstva (kada se uzmu u obzir oni koji su uopšte mogli da budu izvakcinisani).

 

Pustili ste NĐa, a sad pustite i nekog mog: OK.

Niste pustili nekog mog, e pa onda ne može ni NĐ: u čemu je poenta?

 

Može da se svede sve na pare i na kovid19, naravno, na zdravlje kao najbitnije, ali da l' treba da sve ostalo bude totalno nebitno?

 

Valjda na ovoj temi (a i u Australiji, celom svetu) ima i ponekog ljubitelja tenisa koji priželjkuje eventualno finale NĐ vs Rafa, da direktno odluče ko će duzme 21. slem (a na Rgu da bude potencijalni revanš).

 

Ako je to generalno nebitno, onda se lepo otkaže slem, ko što je otkazana i F1.

 

Mora? Ne mora. On isto tako želi da igra na tom turniru. Ne mora na njemu da igra.

 

Razlika je u tome što turnir direktno pravi pare, a dolazak bilo kod pojedinačnog lica ne pravi pare. I to je to. Primenjuje se privilegija, odnosno privatni zakon.

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Leia said:

 

Naravno, nakon sto su tapiju na patriotizam preoteli razni Seselji i Dveri, lako je sada sprdati se kad te neko potseti da taj pojam ima i svoje autenticno znacenje.

U ciji opis se ubraja i konkretan doprinos zajednici kojoj pripadas a u vidu legalnog poreza a ne bacanja mrvica nekim jadnicima, pred kamerama i reflektorima.

 

Elem, i ja bih prva bila mnogo srecnija da se covecanstvo bavi necim pametnijim nego problemima nekog udaraca lopte pa makar on tu loptu udarao vrhunski (sta god to znacilo) :fantom:

 

Mi smo ustvari morali da snimimo 1 Don't look up, sa sve glibom od patetike i primitivnog patriotizma, ljude bi iznosili na nosilima iz bioskopskih sala. Svaki cas u skoli bi trebalo vec od juce da pocinje sa Domovina se brani od Rsumovica, ne bi li se ova zemlja sutra nekako iscupala iz blata..

Uz svu moju navijacku strast koju gajim prema Djokovicu, koga smatram jednim od pet top sportista svih vremena, ne mozes a da ne dobijes zesci transfer neprijatnosti sa jucerasnje konferencije za stampu njegove porodice. Uzevsi u obzir okruzenje, njegov uspeh je tim veci, ako bi nekome trebalo da bude zahvalan, to je Vajda a ne Srbija iz koje potice, kojoj je pak vratio milion puta vise.

Kasno je i nerealno ocekivati da ce Djokovic ikada nesto promeniti u svojim dugo gradjenim stavovima, mi koji ga prihvatamo kao sportsku senzaciju, skloni smo da zazmurimo na kojekakvie gluposti i neodgovorno ponasanje, oni koji imaju malo siru sliku o njemu ce pisati silne carsave, bez puno svrhe, uglavnom jureci sopstveni rep.

  • +1 7
Link to comment
1 minute ago, Sammael said:

 

Mora? Ne mora. On isto tako želi da igra na tom turniru. Ne mora na njemu da igra.

 

Razlika je u tome što turnir direktno pravi pare, a dolazak bilo kod pojedinačnog lica ne pravi pare. I to je to. Primenjuje se privilegija, odnosno privatni zakon.

 

Zapravo mora, mislim da GS-ovi ne spadaju u olaksice s brojem obaveznih turnira koje dobijaju teniseri stariji od 30 godina. Izuzetak je, naravno, povreda.

Link to comment

 @harper.... Naravno da je bitno sto se busa da je Srbin i usput se grebe o privilegije koje ima od vlasti u Srbiji, a ovamo placa porez tamo gde mu je isplativije.

To je takoreci definicija licemera i oportuniste, sa kojeg god hoces stanovista.

Da je on neki XY emigrant koji placa porez u Australiji a na slavi se pijan busa da je Srbin to bi ipak bila drugacija situacija, jer taj od toga nema nikakve materijalne koristi niti time stice popularnost i siri fan base od kog opet na kraju profitira, valjda je jasno da su to neuporedive stvari.

 

Link to comment
17 minutes ago, Ted said:

 

bolji primer bi bio mladić (Iranac ako ne grešim) koji boravi 9 godina u hotelu u kome je Đoković bio par dana i koji se tamo nalazi u nekoj vrsti pritvora. koji nema uređen status niti slobodu kretanja nakon svih tih godina. a nema ni status superzvde sa milionima evra, logistikom i državom iza sebe, koga ne zastupa nikakava top legal firma i čiji slučaj ne puni stranice svetskih medija.

 

u nekoj pravnoj državi odlučivanje o statusu ni u ludilu ne bi moglo da traje toliko dugo, u pravnoj državi taj slučaj bi pre ili kasnije morao da se nađe pred sudom, a sud ako je nezavistan bi morao da odluči o tome imajući u vidu i njegova prava kao ljudskog bića, pa i pravo na slobodu kretanja. i dal se neka administracija izdrkavala ili se još uvek izdrkava nad sudbinom tog čoveka.

 

Đokovićev slučaj je čista pizdarija spram ovoga. privatni problem jednog sportiste koj ima i načina i sdredstava da se sa tim problemom uhvati u koštac i da ga reši. ovako ili onako, ali bez uticaja njegovu egzistenciju, slobodu itd. pravna država bi morala da ide na ruku i onima iza kojih ne stoji ništa i niko a koji su aktima neke izvršne vlasti faktički stavljeni u položaj kaženjenika bez da je iko ikada utvrdio njihovu krivicu ili im izrekao nekakvu sankciju.

 

Istina

Link to comment
2 minutes ago, Lancia said:

Mi smo ustvari morali da snimimo 1 Don't look up, sa sve glibom od patetike i primitivnog patriotizma, ljude bi iznosili na nosilima iz bioskopskih sala. Svaki cas u skoli bi trebalo vec od juce da pocinje sa Domovina se brani od Rsumovica, ne bi li se ova zemlja sutra nekako iscupala iz blata..

Uz svu moju navijacku strast koju gajim prema Djokovicu, koga smatram jednim od pet top sportista svih vremena, ne mozes a da ne dobijes zesci transfer neprijatnosti sa jucerasnje konferencije za stampu njegove porodice. Uzevsi u obzir okruzenje, njegov uspeh je tim veci, ako bi nekome trebalo da bude zahvalan, to je Vajda a ne Srbija iz koje potice, kojoj je pak vratio milion puta vise.

Kasno je i nerealno ocekivati da ce Djokovic ikada nesto promeniti u svojim dugo gradjenim stavovima, mi koji ga prihvatamo kao sportsku senzaciju, skloni smo da zazmurimo na kojekakvie gluposti i neodgovorno ponasanje, oni koji imaju malo siru sliku o njemu ce pisati silne carsave, bez puno svrhe, uglavnom jureci sopstveni rep.

 

Ovo je apsolutni debilizam i nista vise ali, bogme, ni manje od toga. Dovoljno je bilo da Djordje odgovori sa, recimo, - ne mogu ja da objasnjavam Novakovo ponasanje, on ce to morati sam da uradi, zamolio bih vas da svi sacekamo objasnjenje kad se on vrati u Srbiju ili objavi javno dok je u Australiji na turniru. Sta god da je uradio, kakav god prekrsaj da je napravio, koliko god oni da znaju ili ne znaju da je napravio prekrsaj, bizarno je da se nisu sami setili ili da ih neko nije posavetovao da kazu tu recenicu i ne dodaju ulje na vatru sopstvenim debilnim ponasanjem.

Link to comment
1 minute ago, Leia said:

 @harper.... Naravno da je bitno sto se busa da je Srbin i usput se grebe o privilegije koje ima od vlasti u Srbiji, a ovamo placa porez tamo gde mu je isplativije.

To je takoreci definicija licemera i oportuniste, sa kojeg god hoces stanovista.

Da je on neki XY emigrant koji placa porez u Australiji a na slavi se pijan busa da je Srbin to bi ipak bila drugacija situacija, jer taj od toga nema nikakve materijalne koristi niti time stice popularnost i siri fan base od kog opet na kraju profitira, valjda je jasno da su to neuporedive stvari.

 

 

Naravno da su obe te stvari savrseno nebitne. Zapravo su veoma ceste kod najbogatijih ljudi iz najdemokratskijih drzava na svetu. One mogu za mene i za tebe da budu moralno neprihvatljive ili potpuno prihvatljive, u zavisnosti od toga kakav je moj i tvoj svetonazor, ali kao princip su nebitne za ljude koji smatraju da su drzave i nacije prevazidjen koncept. Za tebe kao patriotu tvoj argument moze biti relevantan unutar tvog svetonazora, za mene koji ne polazem ni koliko je crno ispod nokta za Srbe i Srbiju vise od onoga koliko polazem na sve druge je potpuno irelevantan.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
9 minutes ago, Lancia said:

ako bi nekome trebalo da bude zahvalan, to je Vajda a ne Srbija iz koje potice, kojoj je pak vratio milion puta vise.

 

Sta je on vratio Srbiji molim te? Mene kao drzavljanku Srbije recimo zivi blam pojede od cele ove drame, imam od njega samo transfer neprijatnosti i nista vise.

I one njegove terene sto se sire kao kancer po Dunavskom keju

  • +1 2
Link to comment
39 minutes ago, Leia said:

U ciji opis se ubraja i konkretan doprinos zajednici kojoj pripadas a u vidu legalnog poreza a ne bacanja mrvica nekim jadnicima, pred kamerama i reflektorima.

 

Mozda jos uvek samo u definiciji i u davnim proslim vremenima.

 

Cinjenica je da je drzavni porez konkretno u Srbiji u ogromnom procentu plen vladajuce kaste i mozemo samo da kalkulisemo koliki procenat poreza zaista ide za dobrobit zajednice, a koliki u licne dzepove.

 

Imajuci u vidu da taj novac nije napravljen ovde, niti su koristeni ljudi i drugi resursi ove zemlje.

 

U tim uslovima sigurnije je svoj novac davati pod punom kontrolom kome je zaista potreban i bez posrednika. U kolicini licne zelje i saosecanja.

 

 

  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, harper said:

 

Ovo je apsolutni debilizam i nista vise ali, bogme, ni manje od toga. Dovoljno je bilo da Djordje odgovori sa, recimo, - ne mogu ja da objasnjavam Novakovo ponasanje, on ce to morati sam da uradi, zamolio bih vas da svi sacekamo objasnjenje kad se on vrati u Srbiju ili objavi javno dok je u Australiji na turniru. Sta god da je uradio, kakav god prekrsaj da je napravio, koliko god oni da znaju ili ne znaju da je napravio prekrsaj, bizarno je da se nisu sami setili ili da ih neko nije posavetovao da kazu tu recenicu i ne dodaju ulje na vatru sopstvenim debilnim ponasanjem.

A ne mozes od njih da ocekujes jedno dostojanstveno i stalozeno ponasanje, svaka rec i pokret su prozeti grcom velicine i pateticne gordosti. Meni je samo drago da Djokovic bar tim virusom nije zarazen.

  • +1 2
Link to comment

Ako znate za pricu o naselju Stepa Stepanovic, Novak je bio spreman da donira novac za izgradnju doma zdravlja, vrtica i skole, ali je uletela crkva sa onim sporom i sad to jos uvek stoji u statusu kvo.

Ako ulece sa kintom tamo nekim zrtvama Australije, nema razloga verovati da to ne radi i za ljude u Srbiji. Na kraju, i ovo sto Friend kaze je ozbiljan faktor, placen porez je bacen novac.

  • +1 5
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...