Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

7 minutes ago, morgana said:

^malo izuzecence medju prijsteljima

 

nece ga izbaciti iz au, ne djeluje moguce da je taj potez dovoljno popularan. i samo odlaganje odluke doprinosi nepopularnosti.

 

zivo me zanima gdje mu je sljedeci turnir i kako ce tamo, ako opet mora da se lobira za ozakonjenje izuzeca.

 

Indian wells, California pa Miami

  • Hvala 1
Link to comment

Ogavan mi je njegov antivakseraj, a od mogucnosti da se druzio pozitivan po Beogradu mi pada mrak na oci. Navijacu za njega na AO (kao sto ne mogu da ne navijam za Partizan uprkos... svemu), ali vidim kod sebe neku distancu koja ce ostati trajno. E sad, jednu stvar moram da mu priznam. Nasi, a pogotovo zapadni mediji, cesto o njemu pisu kao o decku koji samo zeli da bude voljen, i sve ce da uradi da bude tako. Ali eto ipak ne biva voljen (jer eto nije elegantan i dzentlmen blabla, valjda za razliku od Nadala koji puca od harizme). Mozda je to do sad i bilo tako, mozda se jeste previse trudio da ga vole, ali ovde naprosto nije tako postupio. Nema ni promil sanse da nije svestan da je ogromnoj vecini publike njegov antivakseraj odbojan i da svojim izborom salje svoju reputaciju medj zapadnom publikom direktno u zivo blato.

  • +1 5
Link to comment

To mu priznajes kao pozitivnu ili negativnu stvar? Mislim, ovim je bukvalno postao ikona antivaksera sirom sveta. :isuse:

 

A zanimljivo je ono si rekao za neutralnost i nezameranje. Jer on je sam rekao da ne zeli da otkiva svoj vaks status a onda ga je sam otkrio time sto je tvitovo za excemption 

Link to comment
5 minutes ago, Kampokei said:

Mozda je to do sad i bilo tako, mozda se jeste previse trudio da ga vole, ali ovde naprosto nije tako postupio. Nema ni promil sanse da nije svestan da je ogromnoj vecini publike njegov antivakseraj odbojan i da svojim izborom salje svoju reputaciju medj zapadnom publikom direktno u zivo blato.

 

A mozda bi prosto mogao da pocne da ne brine o publici, da se ponasa kao neko ko je uveliko u cetvrtoj deceniji zivota i da se fokusira na svoj posao. Ako do sada nije dobio zasluzenu popularnost, nece je ni od sada dobiti..posle ovoga sigurno. Ako je muljao sa testom..to je bas grozno. Ali ako je svesno zarazen isao medj ljude to je bas nepopravljivo i od toga ga nista ne opere. Videcemo tokom narednih nedelja, omikron kanda niko nece da izbegne.

 

A propos antivakseraja..ne racunajuci familiju i forum, ja nailazim na apsolutno vecinsko antivaksersko raspolozenje. U firmi u kojoj radim sam apsolutna manjina..medju prijateljima sam jedan od retkih. U Srbiji su antivakseri vecina. Za kontinent ne smem da garantujem ali da su svi zeeli da se vakcinisu, ne bi uvodili mere za nevakcinisane. Mislim da se precenjuje broj nas koji smo zavrtali rukav bez problema. 

Link to comment

Ne znam gledate li one "Border Security" emisije iz Australije, ali ako gledate, vidite već tu kako ovo carinici znaju biti oholi, bezobrazni i sa kompleksom "svetih čuvara" Australije.

Dosta toga je opravdano, ali vrlo često prelaze granicu 😁 i jadni ljudi bespomoćni i izmučeni bivaju vraćeni nazad.

 

Kao roboti, usađen im proces u glavu i nema odstupanja od toga ni milimetar, nikakva fleksibilnost, ništa.

Samo blago-teleci pogled dok te sluša, sa sve onim "yeah...mhmm..yep" i onda kada završiš samo nastavi po svome.

 

Ja sam se nadao da bi ovaj slučaj mogao malo da ih natjera da bolje edukuju svoje ljude, ali male su šanse za to.

  • +1 2
Link to comment

Nije on otkrivao svoj status, ali njegov antivaks stav je nadaleko poznat, i bilo je negde jasno da ce na AO igrati samo putem medicinskog izuzeca. Tako da da, grozan mi je kontekst u kom se to pokazuje, ali mozda ipak nece bas sve uraditi da bi podilazio publici.

 

A sto se tice brojnosti antivaksera, to je tako mozda u Srbiji i nekim drugim zemljama. Ali tamo gde njegova popularnost nije velika, antivakseri su margina, i ne mislim da prelaze 5% medju ljudima koji prate tenis, a verovatno nisu vise od 1% onih u publici.

Link to comment
42 minutes ago, Redoran said:

 

Juče sam sat vremena objašnjavao taj zen hanumi, i cojones da onako izmučen od nespavanja odluči da neće da bude po njihovom nego će da se ćeraju, a sve to u zenu. Potpuno neverovatno.

 

Meni dva detalja upadaju u oči u tom transkriptu. Prvi je da je Novak imao većinu potrebnih papira kod sebe. Ono što nije imao je neki papir od federalne vlade, ili komunikacija sa njima, ali on nekoliko puta jasno i glasno objašnjava da je imao jasne instrukcije od Tennis Australia da ništa ne komunicira sa federalnom vladom i da je to sve njihov posao, a on priča samo sa njima i sa Viktorijom. I ono najvažnije - Tennis Australia i Victoria su bili u kontaktu sa federalcima, objasnili im ceo slučaj i medicinko izuzeće, sve stavili na uvid, i federalci su na osnovu toga izdali dozvolu za putovanje i QR kod. Tu im pada u vodu svaka priča o tome da je Novak možda dobio dozvolu da igra od TA i Viktorije ali ulazak u zemlju granicu kontrolišu federalci pa je morao i njima da se obrati. Em što nije morao, em što mu je jasno bilo rečeno da to ne radi.

 

Drugi detalj je da u jednom trenutku oni kreću da vrte upravo tu priču, kako je federalna vlada nešto drugo pa ako može da im dokaže da je sa njima bio u kontaktu. A on im tri puta ponovi da je federalna vlada pregledala i medicinsku dokumentaciju i sve što su mu TA i Victoria izdali, i na osnovu toga izdala travel confirmation i QR kod. Mislim, od tog trenutka je po svakoj logici loptica na njihovoj strani terena i oni su dužni da iscimaju nekog u lancu komande ako ne razumeju da njihova služba nije dala dozvolu na lepe oči nego na osnovu uvida u dokumentaciju.

 

Prilično sam siguran da su oni teniseri što su pre njega ušli nevakcinisani, samo pokazali tu dozvolu i QR kod i lagano ušli bez da ih je iko išta pitao. Ceo taj transkript je više nego dovoljan da barem neko na položaju u tom Border Force izgubi posao.

 

 


Samo dok citam onaj transkript ja pizdim
Ovaj sto je radio intervju ga bukvalno pravi budalom
Treba da imas celicne zivce da ne siznes i ne gadjas ga necim
Jos mu batica kao daje 20 minuta.. u jebenih 4h ujutru, da mu dostavi nesto sto ni on sam ne zna sta zeli da mu bude dostavljeno, gde pritom, Novaku nije bila dozvoljane upotreba mobilnog telefona
Pa jebem ti bre mater
Izgleda da su idioti zaseli svuda po administracijama, nebitno o kojoj drzavi se radi

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, radisa said:

Ma lik je imao naredjenje da ga ne pusti...

 

Mogao je Novak da ima prikolicu dokumentacije, i dalje bi bilo da nema FT1P i ćao...

 

 

 

That worked well for him.

 

Not.

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...