Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

3 minutes ago, Heaviside said:

Izbrisani deo ne komentarišem jer sam se već izjasnio, a i podrazumeva se (lažni test ili među ljude pozitivan). Ono što bih voleo da mi objasnite ti i @morgana je zašto vam je toliko užasno da nevakcinisani ljudi koji su nedavno preležali kovid imaju ista prava kao i vakcinisani i to u vreme omikrona za koga pouzdano znamo da imunitet stečen infekcijom više štiti od sledeće infekcije i potencijalnog prenosa na druge osobe nego postojeće vakcine? Ako može nevezano za Đokovića i Australiju nego generalno. Nemam nameru da se nešto preganjam oko toga, iskreno me zanima.

Naravno da nisam protiv ni da se omugući prelazak granica na osnovu testa. Samo ovde postoji više problema:

1. Viza mu je nameštena pre samog stečenog uslova za izuzeće. To znamo  sada kada je sve isplivalo u javnost.  Kada su oni napravili zajednički deal nismo mogli znati na osnovu čega će Novak tražiti izuzeće.

2. Antivaxeru/nevakcinisanoj osobi ovo izuzeće ne bih priznavao. Lepo kaže: medicinsko izuzeće od vakcinacije. Država insistira na vakcinaciji i daje izuzeće na osnovu pozitivnog testa onima koji žele da se vakcinišu.

 

Tako da se ovde radi o konkretnom slučaju, porazu pravila i "nekakvog" morala. Ne znam odakle ti da je to moje mišljenje generalno.

 

 

  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, Djuro said:

 

ladno se on zarazio od Novaka, a ne obrnuto :ohmy::D:isuse:

 

da, teoretski. mada, ne zna da li je moguce posle skoro 48 sati da budes pozitivan?

bilo je tamo u hali par momaka u crveno belim dresovima koji su, znoj na znoj bili sa hayes-davisom. oni su bili pozitivni tek posle vise od 14 dana

Link to comment

samo da botine skapiraju da postoje samo ove dve opcije:

 

1) lažirao test

2) zaražen se šetkao

 

Za lažiranje ga strani mediji neće jebati, a domaći nemaju muda jer je loš marketing pljuvati po Novaku (ovde mislim i na N1 i Novu). 

 

Ali, strani mediji ga mogu tovariti zauvek da se šetao zaražen naredna 2 dana jer oni ne znaju kako se u ovoj banana državi završavaju stvari (pozitivan test).

 

Obe opcije su za krivičnu odgovornost i ne znam koja je grđa.

  • +1 6
Link to comment
4 minutes ago, garmonbozia said:

samo da botine skapiraju da postoje samo ove dve opcije:

 

1) lažirao test

2) zaražen se šetkao

 

Za lažiranje ga strani mediji neće jebati, a domaći nemaju muda jer je loš marketing pljuvati po Novaku (ovde mislim i na N1 i Novu). 

 

Ali, strani mediji ga mogu tovariti zauvek da se šetao zaražen naredna 2 dana jer oni ne znaju kako se u ovoj banana državi završavaju stvari (pozitivan test).

 

Obe opcije su za krivičnu odgovornost i ne znam koja je grđa.


Mnogo gore bi prosao za laziranje u stranim medijima, kod nas bi bilo slavljeno uz Srbin pobedijo retoriku.

  • +1 3
Link to comment
7 minutes ago, maheem said:

Samo ovde postoji više problema:

1. Viza mu je nameštena pre samog stečenog uslova za izuzeće.

Nije nameštena.

Dobijanje vize i dobijanje Travel Exemption su dva odvojena procesa, ako ja dobro razumem ono što piše na njihovom sajtu za vize.

Important information for travel to Australia

Fully vaccinated Australian citizens, permanent residents and eligible visa holders can travel to and from Australia without needing to apply for a travel exemption.

Immediate family members of Australian citizens, permanent residents or New Zealand citizens usually resident in Australia who do not hold an eligible visa must provide proof of relationship before travel by submitting an exemption request through the Travel Exemption Portal.

All other temporary visa holders seeking to travel to Australia must apply for a travel exemption.

  • +1 2
Link to comment
14 minutes ago, maheem said:

Naravno da nisam protiv ni da se omugući prelazak granica na osnovu testa. Samo ovde postoji više problema:

1. Viza mu je nameštena pre samog stečenog uslova za izuzeće. To znamo  sada kada je sve isplivalo u javnost.  Kada su oni napravili zajednički deal nismo mogli znati na osnovu čega će Novak tražiti izuzeće.

2. Antivaxeru/nevakcinisanoj osobi ovo izuzeće ne bih priznavao. Lepo kaže: medicinsko izuzeće od vakcinacije. Država insistira na vakcinaciji i daje izuzeće na osnovu pozitivnog testa onima koji žele da se vakcinišu.

 

Tako da se ovde radi o konkretnom slučaju, porazu pravila i "nekakvog" morala. Ne znam odakle ti da je to moje mišljenje generalno.

 

 

Hvala na pojašnjenju. 

Link to comment

U sto marke da će da kaže: "Nismo videli email jbg, nije stigao u to vreme kada je izveštaj izdat. Čim sam saznao da sam pozitivan, izolovao sam se", možda i Batut dojavi da je zbog velikog broja zaraženih došlo do problema sa sistemom i da će to tako da prođe.

  • +1 6
Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

Ajde probaj da zamisliš koje su posledice ako se utvrdi da državna institucija koja odgovorna za testiranje lažira test?

To onda dovodi u sumnju sve testove i nalaze koje izdaje Batut, i da ih ostale države ne priznaju za ulazak.

Ti si jos ludji :D

Link to comment
9 minutes ago, pt 2.0 said:

Nije nameštena.

Dobijanje vize i dobijanje Travel Exemption su dva odvojena procesa, ako ja dobro razumem ono što piše na njihovom sajtu za vize.

Important information for travel to Australia

Fully vaccinated Australian citizens, permanent residents and eligible visa holders can travel to and from Australia without needing to apply for a travel exemption.

Immediate family members of Australian citizens, permanent residents or New Zealand citizens usually resident in Australia who do not hold an eligible visa must provide proof of relationship before travel by submitting an exemption request through the Travel Exemption Portal.

All other temporary visa holders seeking to travel to Australia must apply for a travel exemption.

Izvinjavam se na nepreciznoj terminologiji (džizs fakin krajat) - ceo Đoković paket na AO je namešten.

 

  • +1 2
Link to comment
Just now, napadaj said:

U sto marke da će da kaže: "Nismo videli email jbg, nije stigao u to vreme kada je izveštaj izdat. Čim sam saznao da sam pozitivan, izolovao sam se", možda i Batut dojavi da je zbog velikog broja zaraženih došlo do problema sa sistemom i da će to tako da prođe.

Tako nesto ili ce neka sekretarica da prizna da nije javila Djokovicima na vreme zbog toga sto je slala pomoc oboleloj deci 

  • Haha 3
Link to comment
3 minutes ago, maheem said:

Izvinjavam se na nepreciznoj terminologiji (džizs fakin krajat) - ceo Đoković paket na AO je namešten.

Mene buni jedino kako je predao dokumentaciju za medicinsko izuzeće, budući da je navedeni rok za to bio 10.12. To što je vizu dobio 18.11. ne vidim kao problem, niti mislim da je muljanje u pitanju.

 

edit. oko PCR testova, uzela sam da pogledam svoje (imam 2), pa da uporedim. meni su oba testa stigla nakon >24h (i imaju time stamp preko 1 dana), ali ja nisam išla u taj Zavod za biocide, gde obično idu ljudi koji na svoj zahtev hoće da se testiraju, nego u kovid ambulantu mog doma zdravlja i meni su testovi obrađivani u Vatrenom oku.

dalje, ne piše mi ništa u onom polju za vrstu protokola ni na jednom testu (oba su rađena jer sam se razbolela, pa su hteli da otklone sumnje da je kovid), i ime mi je, za razliku od novakovog, oba puta iskucano ćirilicom (kao i ostatak formulara).

Edited by pt 2.0
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...