Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Just now, cedo said:

 

oni su njemu dali vizu 

I idalje imaju diskreciono pravo da je uskrate...

 

Ja stvarno ne vidim kako Novak ovo može da dobije... Ali, ajde, napravili su riality, naplaćuju sigurno i prenos suđenja i prave od svega dramu i to je sve publicitet... 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, cedo said:

 

oni su njemu dali vizu 

 

nebitno, mogu je i isto tako i ukinuti bez bilo kakvog obrazloženja. suverena država može čak proterati i diplomatu. 

 

secas se slucaja one pevaljke jadranke barjaktarevic kojoj ne dozvoljavamo da udje u srbiju jer je pjevala na milovom mitingu? mi imamo ugovor o bezviznom rezimu sa CG za sve gradjane. ovakva odluka je jaca.

Link to comment
20 minutes ago, nautilus said:

Da zastupam Australiju rekao bih samo jednu rečenicu. Suverena država ima diskreciono pravo da odluči kome će ili neće dati vizu. To je nadležnost izvršne vlasti svake države.

 

Ne razumem kako ovo Novak može dobiti, ali ajde, šta ja znam.

 

To su i rekli u svom podnesku, tačno tim rečima. Ayatollah doduše misli da postoji mogućnost da im sudija privremeno zabrani da gone Novaka.

 

Ja nešto kapiram da će možda i da ih dobije na sudu ali da Melburna videti neće.

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, nautilus said:

 

nebitno, mogu je i isto tako i ukinuti bez bilo kakvog obrazloženja. suverena država može čak proterati i diplomatu. 

 

secas se slucaja one pevaljke jadranke barjaktarevic kojoj ne dozvoljavamo da udje u srbiju jer je pjevala na milovom mitingu? mi imamo ugovor o bezviznom rezimu sa CG za sve gradjane. ovakva odluka je jaca.

 

Ali oni ne idu na to "bez obrazloženja", već "rules are rules", odnosno pokušavaju sve vreme da objasne kako se samo pridržavaju pravila i ništa drugo. Biće sad malo teško ako sud dosudi da je sve ok da kažu f***k the rules, napolje bez obrazloženja

Link to comment

Pa realno je jedino pitanje da li su rešeni da teraju mak na konac, makar i po cenu tog "bez obrazloženja", ili će možda još jednom pokazati volju da udovolje fokus grupi koja doduše sada peva malkice drugačiju pesmu.

Link to comment
10 minutes ago, nautilus said:

 

nebitno, mogu je i isto tako i ukinuti bez bilo kakvog obrazloženja. suverena država može čak proterati i diplomatu. 

 

secas se slucaja one pevaljke jadranke barjaktarevic kojoj ne dozvoljavamo da udje u srbiju jer je pjevala na milovom mitingu? mi imamo ugovor o bezviznom rezimu sa CG za sve gradjane. ovakva odluka je jaca.

Ja se tek ne razumem u ove stvari pa bih te zamolio da mi objasniš koja je u uopšte poenta mogućnosti žalbe sudu ako izvršna vlast ima diskreciono pravo da odjebe svakoga i nije u obavezi da sudu išta obrazlaže već je dovoljno da se na to svoje diskreciono pravo pozove. Valjda bi se u tom slučaju i žalbe podnosile izvršnoj vlasti, a ne sudu. Meni je do sada bilo očigledno da u Australiji sud ima moć da ukine odluku izvršne vlast o ukidanju vize, ali si me ti (beše pravnik?) pokolebao.

Link to comment
1 minute ago, Redoran said:

Pa realno je jedino pitanje da li su rešeni da teraju mak na konac, makar i po cenu tog "bez obrazloženja", ili će možda još jednom pokazati volju da udovolje fokus grupi koja doduše sada peva malkice drugačiju pesmu.

 

jesi siguran da peva? 80% njih je na tvici glasala za out

Link to comment
1 minute ago, Time Crisis said:

 

Ali oni ne idu na to "bez obrazloženja", već "rules are rules", odnosno pokušavaju sve vreme da objasne kako se samo pridržavaju pravila i ništa drugo. Biće sad malo teško ako sud dosudi da je sve ok da kažu f***k the rules, napolje bez obrazloženja

 

Ukoliko krenu da jure slavu i se upute u raspravu o detaljima i obrazloženjima Novak ima šansu. Realno su se tu izjebali i samo mogu dati municiju Novakovom advokatu. Ja bih kao papagaj ponavljao ono gore, sud nije nadležan da odlučuje o tome već izvršna vlast.

Link to comment



 
nebitno, mogu je i isto tako i ukinuti bez bilo kakvog obrazloženja. suverena država može čak proterati i diplomatu. .


Mislim da potcenjuješ mogućnost tužbe AO.

Mnogo je jeftinije pustiti ga da izgubi u 1.kolu



Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...