Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Ma neće se on pravdati, kome da se pravda, jedino ovde gde mu pravdanje ne treba...
Kako god ovo da se završi, bojim se da na sledećim turnirima može da bude navala idiota koji će da ga baš "izmeste"...
Voleo bih da se distancira od Srđanovog luđenja, ali to se neće desiti.








... Shiit has hit the fan

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, cedo said:

 

roksi .. sad mi baba prepricava razgovor sa njenim ozijima

 

kazu: djokovic je trazio i dobio radnu vizu u novembru. sa njom sledi obavezan karantin

 

mene interesuje: kako mu je prosao  1. januara online formular za ulazak u australiju (takozvani green oass, gde popunjavamo kovid uslove za ulazak u zemlju)

 

cedo, kako bre ja da znam? :D nemam bre pojma. ocigledno je po sredi opsta muljavina, donesene odluke koje su se ispostavile kao lose/nepodobne/etc, pa usledilo prebacivanje vruceg krompira dalje. 

 

sutra ce valjda na sudu ako ne da se i zavrsi onda makar da pocne rasplet ove komplet price. 

 

TA su hteli iz petnih zila da se ovaj AO dogodi, da dodju svi najnaj igraci i za to su garantovano bili spremni da zazmure na mnogo toga i da pokusaju da provuku stosta. 2020 znamo kakva je bila i koliko je propusteno i koliko je kostala sve na razne nacine (e: i 2021!). Viktorija se napatila samo tako u poslednje dve godine i verovatno je Vic vlada isto bila pod velikim pritiskom da sedi na dve stolice (da pokusava da drzi pandemiju pod kontrolom i da ne unisti ospsti "zivot" i dobrobit drzave). Federalna opet u svoju frulicu svira. sve u svemu, dramatican tango.

 

elem, zaista nemam konkretan odgovor sem da ce sutra valjda da se karte kolikotoliko otvore.

Edited by roksi
  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, Budja said:

 

Harpere, rastezes argumente.

 

 

Ne rastezem ja nista, samo kazem da postoji vise od dve mogucnosti od 1) nije bio zarazen ali je lazirao i 2) isao okolo zarazen i svesno zarazavao decu. Jednu sam ponudio kao moguce obrazlozenje jos pre nego sto smo uopste znali datum njegovog PCR testa, da je iz nekog razloga pomeren datum na testu za dan ili dva jer je neko (on?) mislio da ce mu to koristiti.

 

Neki foul play se sigurno dogodio, ono sto je mene sinoc iznerviralo je sto su skoro svi odmah pretpostavili da je u pitanju nesto najgore, najprljavije, najodvratnije i najopasnije a ne nesto savrseno bezbedno za druge, iskljucivo zato sto je u pitanju Novak Djokovic. Pri cemu svi mi zivimo u zemlji gde je zaobilazenje pravila notorno, gde se o tome da li ce se pravila zaobici ljudi ne dele na one koji ih zaobilaze ili ne vec one koji paze da time nikom ne povrede i one koje boli kurac za to koga ce da povrede, gde je svako od nas bar jednom u nedelju dana, ako ne i cesce, prisustvovao cuvenoj "mogu li ja preko reda, imam samo ovaj artikal" ili "mogu li ja samo nesto da pitam" sceni u nekom redu gde se ceka za nesto. I najvaznije, gde je svaka od ovih moralnih gromada koja je zakukala kao Damjanov zelenko sinoc u proseku jednom nedeljno u zivotu iskoristila neku sitnu privilegijicu, pozajmila od drugara sezonsku da udje na utakmicu, svercovala se u gradskom prevozu, pozvala drugara lekara da mu preporuci boljeg kolegu za neku intervenciju ili pregled ili uradila tako neku sitnu stvar kako bi sebi olaksala neku situaciju, uopste cak i ne prepoznajuci da je to sto je uradila zaobilazenje pravila i falsifikat. Poslednji moj slucaj, imali smo u porodici pre dva meseca zastrasujucu zdravstvenu situaciju koja je morala hitno da se resava, zvali smo sve i svakog koga smo znali da nam pomogne da to obavimo hitno i u najboljim mogucim uslovima. I dobili smo tu uslugu, ni na ciju stetu ali smo dobili ono sto vecini u ovoj zemlji nije dostupno, bar ne na nacin na koji smo mi to uradili.

 

Nemam nista protiv da ljudi misle potpuno suprotno od Terencija da quod licet bovi non licet Iovi, da mi nemamo obaveze prema javnom mnjenju koje ima Djokovic jer se njegovo vazi a nase ne, samo mi je bilo uzasno mucno da citam sva ona busanja u grudi, grebanje lica, zaklinjanje na ovo ili ono, prenemaganje i druge elemente antickih tragedija ljudi koji mirne savesti celog svog zivota zaobidju neko pravilo kao sto popiju casu vode ako to ne ide ni na ciju stetu (a mozda i ako ide ali to je na savesti svima nama, o tome ne mogu da sudim). To se, druze, zove licemerje.

 

A ako nesto uopste znamo o Djokovicu van tenisa to je da bi pre skocio sa zgrade nego namerno ugrozio zivot nekog deteta. To znamo godinama, dokazao je to u bezbroj prilika, ali nas to svejedno nije ometalo da ga sinoc optuzimo da je to uradio ne znajuci da li jeste ili nije. Kako se to zove bolje da precutim.

  • +1 6
  • -1 1
Link to comment
6 minutes ago, vememah said:

Evo oni koji su pažljivo čitali odgovor vlasti kažu da se pozivaju na ono o čemu je pisala Kojovićka.

 

 

Ovo je realno hvatanje za slamku. Kako se uopšte dokazuje postojanje bilo kakvog akutnog medicinskog stanja (naročito graničnom službeniku) ako ne dostupnom medicinskom dokumentacijom, odnosno u ovom slučaju testom na Covid. Akutni simptomi infekcije su kod Đokovića (pod pretpostavkom da je uopšte bio zaražen) mogli biti blagi i neuočljivi, npr. da ga je bolelo grlo i da je imao temperaturu 3 dana. Svakako neće na granicu da povede svedoke sa sobom koji će potvrditi da je imao neke akutne simptome ili da nosi snimke gde kija i kašlje. Dodatno, ja nisam čuo da postoje razlike u odnosu na preporuku vakcinacije u zavisnosti od toka kliničke slike Covidom, npr. da ako imaš blagu sliku ili si asimptomatski pozitivan da možeš/trebaš da se vakcinišeš pre nego neko ko je jedva preživeo. Opet, ostavljam određenu ogradu u odnosu na autralijske propise i način na koji se oni tumače. 

  • +1 1
Link to comment
nije bitno ko je na zemlji i kako je tamo dospeo, bitno je kako se ponasamo prema istom. moj komentar se ne odnosi na ovu specificnu situaciju, nego na stanje u ljudskoj zajednici uopste. 
Klasična zamena teza u kojoj antivakseri prigrle poziciju žrtve. Moguće i da si dao loš primer za to što si hteo da kažeš, a u tom slučaju mu ovde nije mesto. Kada čujem te budale da koriste termine poput fašizma, holokausta i koketiraju sa žutim trakama, tačno poželim da svaki takav naleti na nekog nabildanog potomka stradalog u WW2 i da dobije equalizing tretman koji takvo magare jedino i razume.

Novak jeste na dnu, ali on tripuje da je na nebu. Kao što verujem i tripuje da nevakcinisanjem čini dobro i sebi i drugima (da ne kažem slobodarskoj manjini u borbi protiv oligarha NSP-a). Neki izbori su crno beli i nema tu ništa između.

Inače, moj strah od korone se svodi gotovo u potpunosti na mogućnost da strada neko koga sam sam zarazio. Niti sam rizična grupa, a u kontaktu sam sa mnogima koji jesu, pa verujem da je tu uzrok. Zaoravo mi ne bi škodilo malo egzistencijalnog straha, a to je verovatno zato što mi niko blizak nije bio ni u bolnici, a ne nešto drugo. Furam sve same traume od selebritija, a pre neki dan kad lezilebović reče shvatih šta se desilo sa Jumanji i baš se sjebah u meri da mi je to možda i najveća covid trauma.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment
7 minutes ago, Tsai said:

Kolko traje to sudjenje? Oce guslati celu noc (nashu)?

 

najkasnije do 5:00pm (AEST). (ukljucujuci i pauzu za rucak :D)

 

(pratila sam pretprosle godine royal comission into hotel quarantine debacle, tako znam;)

Edited by roksi
Link to comment
14 minutes ago, Ayatollah said:

Btw, Rothenberg očigledno ne čita dobro ove pasuse, oni ne znače ono što on piše u tvitovima. Ne verujem da on ne zna da to pročita kako treba, već spinuje.

 

Ako je verovati tviteru, Rotenberg je u medjuvremenu donio novo privremeno savetnicko mesto u australijskom Ministarstvu spoljnih poslova. S obzirom da je u pitanju teniski novinar nije tesko zakljuciti za koje poslove je angazovan. Tako da treba citati njegove upise sa zrnom soli.

Link to comment
17 minutes ago, harper said:

 

Ne rastezem ja nista, samo kazem da postoji vise od dve mogucnosti od 1) nije bio zarazen ali je lazirao i 2) isao okolo zarazen i svesno zarazavao decu. Jednu sam ponudio kao moguce obrazlozenje jos pre nego sto smo uopste znali datum njegovog PCR testa, da je iz nekog razloga pomeren datum na testu za dan ili dva jer je neko (on?) mislio da ce mu to koristiti.

 

 

kako se 1 i 3 razlikuju a da nije Malo sam lagao

Link to comment
5 hours ago, Redoran said:

I još nešto: ako je rok za podnošenje prijave za medicinsko izuzeće bio 10. decembar, na koju foru je on onda podneo tu prijavu? Po ovom njegovom tajmlajnu zaražavanja, ona dva medicinska panela su bukvalno morala da se sastaju i rade u dane Božića u Australiji, kako bi on dobio zeleno svetlo 30. decembra. Ovo je kompletno ludilo od slučaja, sa dodatnim ludilima unutra, samo izlaze jedno za drugim.

ovo i mene zanima.

deluje da je razlog zašto se testirao 16.12. - tada je za onog sportistu sa kojim se grlio valjda 2 dana ranije objavljeno da je testiran pozitivan. testiranje je lako moglo biti obavljeno nakon susreta sa ministrom gentialijom.

nejasno je kada je dobio rezultate.

i nejasno je kada je datumski bio foto sešn.

 

ali je, zbog postavljene datumske granice 10.12. za predaju dokumentacije bilo potpuno nepotrebno da mulja sa datumima, jer su svi datumi koji se pominju debelo NAKON tog roka.

 

@red star forever"Kada vidiš kako se omikron ponaša, shvatiš da Novak nevakcinisan uopšte ne predstavlja veću opasnost za društvo."

...ali ti (meni makar, kao laiku za sport i epidemiologiju) ostaje nejasno zašto nisu odložili AO u takvim uslovima

Edited by pt 2.0
Link to comment
1 minute ago, cedo said:

 

kako se 1 i 3 razlikuju a da nije Malo sam lagao

 

U cemu je razlika izmedju toga da izmislis da si bolestan i toga da si pomerio datum kad ti je bolest dijagnistifikovana za dan ili dva unapred ili unazad? Necu te ni udostojiti odgovora.

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...